3D tiskárna, tisk prostorových modelů

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Tiskneme přesné prostorové modely

Při 3D tisku používáme technologii spojování prášku lepidlem. Tato technologie byla vyvinuta a uvedena na trh americkým výrobcem, firmou Z Corporation a je velmi rychlá. Princip je velmi podobný obyčejným inkoustovým tiskárnám. 3D tiskárna ovšem nepoužívají inkoust, ale lepidlo, které je standardní tiskovou hlavou po tenkých vrstvách nanášeno na prášek.

Postup výroby modelu (3D tisku) je v zásadě jednoduchý. V první fázi přesune rotující válec tenkou vrstvu prášku do pracovního prostoru a tisková hlava nanese lepidlo ve vodorovném řezu vyráběného modelu. V druhé fázi sjede pracovní plocha o krok směrem dolů, čímž vytvoří prostor pro další vrstvu prášku. Tento postup se opakuje až do zhotovení (vytisknutí) celého prototypu. Výhodou této technologie je skutečnost, že vyráběný díl je po celou dobu a ze všech stran dokonale podepřen okolním (neslepeným) práškem.

Materiály

Díky prášku na bázi sádry v kombinaci s různými infiltranty lze dosáhnou širokého spektra vlastností vyráběných dílů. Pro napouštění modelu používáme vosk, kyanoakrylát nebo lak, dle požadovaných vlastností modelu. Pro pohledové modely doporučujeme lak nebo vosk, který příjemně oživuje barvy. Modely s požadavkem na větší pevnost a lesk napouštíme kyanoakrylátem. Modely, které jsou určeny pro další zpracování, obrábění, vrtání apod., lze doporučit infiltraci dvousložkovou pryskyřicí.

Naše služby

• kontrola modelu, stanovení ceny, výroba modelu, odprášení
  • dle požadavku: napuštění (infiltrace) modelu

Klientům, kteří nemají možnost dodat hotový digitální model, nabízíme výrobu digitálního modelu z výkresové dokumentace nebo fotografie.

Ceny

Cena modelu se počítá na základě spotřeby lepidla a prášku. K přesné kalkulaci je tedy nutné mít model a znát počet kusů. Orientačně se cena pohybuje mezi 20-30 Kč / cm3, dle velikosti modelu.

Technická data

• Rychlost tisku: 2 až 4 vrstvy za minutu
  • Velikost pracovního prostoru:
  • max 200 x 250 x 200 mm
  • Tloušťka vrstvy: 0.089 – 0.102 mm
  • Materiály: sádrokompozitní materiál
  • Rozlišení: 300 x 450 DPI
  • Softwarové požadavky: 3D modely ve formátu STL, VRML a PLY.

Nabídka spolupráce

Jste-li reklamní agentura, grafické či kreativní studio, rozšiřte svou nabídku služeb o 3D modely. Pro obchodní partnery nabízíme zajímavé agenturní provize.

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně