ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

Není to tak dávno, co jsme vyhodnocovali aktivity projektu Energy units cultures, který jsme realizovali společně se středoškolskými učiteli a žáky sedmi evropských zemí. Tehdy se do všech činností zapojily Technická akadémia Spišská Nová Ves (Slovensko), Sredna škola Oroslavje (Chorvatsko), Šolski center Škofja Loka (Slovinsko), Zespól Szkól i Placowek Ksztalcenia Zawodowego w Bielawie (Polsko), Yalcin Ulgun Anadolu Lisesi Darica (Turecko), Europa – Berufsschule Weiden in der Oberpfalz (Německo/Bavorsko) a za Českou republiku táborská SPŠ strojní a stavební.

Úvodní setkání odborných učitelů a zástupců vedení škol k novému společnému projektovému záměru se uskutečnilo v Bavorsku ve dnech 12. až 16. prosince 2016. Scházeli pouze zástupci turecké školy, jimž aktuální události neumožnily se do projektu Erasmus+ zapojit. Hlavním cílem jednání bylo odsouhlasení konkrétních cílů, navržení termínů setkávání v nadcházejícím tříletém období a projednání technických detailů. Poslední bod byl velmi důležitý, protože při předchozí spolupráci byly tématem energie a kultura a řešení jednotlivých úkolů se neslo v obecnější rovině.

Tentokrát půjde o zcela konkrétní technické úkoly včetně zabezpečení výroby vyspecifikovaných dílů každou školou, z nichž se při finálním setkání sestaví celý výrobek. Využívat se přitom budou nejmodernější technologie jako 3D modelování, 3D tisk a výroba dílů na CNC obráběcích centrech. I to byl jeden z důvodů, proč byla ke spolupráci přizvána SPŠ Tábor, která všemi těmito technologiemi disponuje a v případě 3D tisku je dokonce ze všech zapojených evropských škol nejdále.

Termíny pětidenních pracovních setkání skupin učitelů a žáků z jednotlivých škol byly navrženy takto:
C1: 26.3. – 1.4.2017 Oroslavje (HR)
C2: 17.9. – 23.9.2017 Tábor (CZ)
C3: březen/duben 2018 Bielawa (PL)
C4: červen 2018 Spišská Nová Ves (SK)
C5: červen 2019 Weiden (D)

Kromě toho proběhnou tři organizační setkání zástupců zapojených škol:
M1: 12.12 – 16.12.2016 Weiden (D) – již se uskutečnilo
M2: 20.11. – 24.11. 2017 Škofja Loka (SLO)
M3: říjen 2018 Oroslavje (HR)

(gam)
(foto: Marcel Gause)

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně