ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Lb
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z
Týdenní vzdělávací a poznávací zájezd žáků s pedagogickým doprovodem do Anglie
Praktické ZZ truhlářů, zedníků a strojních mechaniků 5.-6.6.2017
Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy v 10 a v 11 hodin podle oborů
Sportovní kurz 3.ročníků na Lipně, workshop k maturitním pracím pro zbytek žáků 3.ročníku
Dvoutýdenní souvislá praxe 1P, 1Sa a 1Sb ve školních dílnách

ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

Není to tak dávno, co jsme vyhodnocovali aktivity projektu Energy units cultures, který jsme realizovali společně se středoškolskými učiteli a žáky sedmi evropských zemí. Tehdy se do všech činností zapojily Technická akadémia Spišská Nová Ves (Slovensko), Sredna škola Oroslavje (Chorvatsko), Šolski center Škofja Loka (Slovinsko), Zespól Szkól i Placowek Ksztalcenia Zawodowego w Bielawie (Polsko), Yalcin Ulgun Anadolu Lisesi Darica (Turecko), Europa – Berufsschule Weiden in der Oberpfalz (Německo/Bavorsko) a za Českou republiku táborská SPŠ strojní a stavební.

Úvodní setkání odborných učitelů a zástupců vedení škol k novému společnému projektovému záměru se uskutečnilo v Bavorsku ve dnech 12. až 16. prosince 2016. Scházeli pouze zástupci turecké školy, jimž aktuální události neumožnily se do projektu Erasmus+ zapojit. Hlavním cílem jednání bylo odsouhlasení konkrétních cílů, navržení termínů setkávání v nadcházejícím tříletém období a projednání technických detailů. Poslední bod byl velmi důležitý, protože při předchozí spolupráci byly tématem energie a kultura a řešení jednotlivých úkolů se neslo v obecnější rovině.

Tentokrát půjde o zcela konkrétní technické úkoly včetně zabezpečení výroby vyspecifikovaných dílů každou školou, z nichž se při finálním setkání sestaví celý výrobek. Využívat se přitom budou nejmodernější technologie jako 3D modelování, 3D tisk a výroba dílů na CNC obráběcích centrech. I to byl jeden z důvodů, proč byla ke spolupráci přizvána SPŠ Tábor, která všemi těmito technologiemi disponuje a v případě 3D tisku je dokonce ze všech zapojených evropských škol nejdále.

Termíny pětidenních pracovních setkání skupin učitelů a žáků z jednotlivých škol byly navrženy takto:
C1: 26.3. – 1.4.2017 Oroslavje (HR)
C2: 17.9. – 23.9.2017 Tábor (CZ)
C3: březen/duben 2018 Bielawa (PL)
C4: červen 2018 Spišská Nová Ves (SK)
C5: červen 2019 Weiden (D)

Kromě toho proběhnou tři organizační setkání zástupců zapojených škol:
M1: 12.12 – 16.12.2016 Weiden (D) – již se uskutečnilo
M2: 20.11. – 24.11. 2017 Škofja Loka (SLO)
M3: říjen 2018 Oroslavje (HR)

(gam)
(foto: Marcel Gause)

Úterý, 30. květen 2017
4Lb končí obhajoby a zahajuje ústní maturity, 4Sa s obhajobami maturitních prací začíná. Hodně štěstí!
Pondělí, 29. květen 2017
Maturitní maraton pokračuje třetí etapou: dnes nastoupí k obhajobám třída 4Lb.
Pátek, 26. květen 2017
Druhý maturitní týden za námi. 4La zakončí maturity a rozloučí se s předsedkyní komise krátce po poledni...
Čtvrtek, 25. květen 2017
Odpoledne se dočkáme prvních strojařských absolventů 2017, maturitní zkoušky ve 4Sb se chýlí ke konci.
Čtvrtek, 25. květen 2017
Nejen maturantům na potítku, ale i prvákům našich studijních oborů je dnes krušno: čeká je poslední postupový test z matematiky.
Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+