ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

uzavření klasifikace a docházky do SASu pro maturanty
Klasifikační porada pro třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b a 2N od 9:30 hodin ve sborovně
Jaderná maturita 25. - 27. 4. v Temelíně pro výběr žáků
Poslední zvonění - třída 4Lb
Třídnická hodina - předání vysvědčení za poslední ročník pro maturitní třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b, 2N

ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

Není to tak dávno, co jsme vyhodnocovali aktivity projektu Energy units cultures, který jsme realizovali společně se středoškolskými učiteli a žáky sedmi evropských zemí. Tehdy se do všech činností zapojily Technická akadémia Spišská Nová Ves (Slovensko), Sredna škola Oroslavje (Chorvatsko), Šolski center Škofja Loka (Slovinsko), Zespól Szkól i Placowek Ksztalcenia Zawodowego w Bielawie (Polsko), Yalcin Ulgun Anadolu Lisesi Darica (Turecko), Europa – Berufsschule Weiden in der Oberpfalz (Německo/Bavorsko) a za Českou republiku táborská SPŠ strojní a stavební.

Úvodní setkání odborných učitelů a zástupců vedení škol k novému společnému projektovému záměru se uskutečnilo v Bavorsku ve dnech 12. až 16. prosince 2016. Scházeli pouze zástupci turecké školy, jimž aktuální události neumožnily se do projektu Erasmus+ zapojit. Hlavním cílem jednání bylo odsouhlasení konkrétních cílů, navržení termínů setkávání v nadcházejícím tříletém období a projednání technických detailů. Poslední bod byl velmi důležitý, protože při předchozí spolupráci byly tématem energie a kultura a řešení jednotlivých úkolů se neslo v obecnější rovině.

Tentokrát půjde o zcela konkrétní technické úkoly včetně zabezpečení výroby vyspecifikovaných dílů každou školou, z nichž se při finálním setkání sestaví celý výrobek. Využívat se přitom budou nejmodernější technologie jako 3D modelování, 3D tisk a výroba dílů na CNC obráběcích centrech. I to byl jeden z důvodů, proč byla ke spolupráci přizvána SPŠ Tábor, která všemi těmito technologiemi disponuje a v případě 3D tisku je dokonce ze všech zapojených evropských škol nejdále.

Termíny pětidenních pracovních setkání skupin učitelů a žáků z jednotlivých škol byly navrženy takto:
C1: 26.3. – 1.4.2017 Oroslavje (HR)
C2: 17.9. – 23.9.2017 Tábor (CZ)
C3: březen/duben 2018 Bielawa (PL)
C4: červen 2018 Spišská Nová Ves (SK)
C5: červen 2019 Weiden (D)

Kromě toho proběhnou tři organizační setkání zástupců zapojených škol:
M1: 12.12 – 16.12.2016 Weiden (D) – již se uskutečnilo
M2: 20.11. – 24.11. 2017 Škofja Loka (SLO)
M3: říjen 2018 Oroslavje (HR)

(gam)
(foto: Marcel Gause)

Čtvrtek, 19. duben 2018
Enersol každoročně vrcholí mezinárodní přehlídkou žákovských prací, letos poprvé v rakouském Hollabrunnu 19. - 20. 4. 2018
Čtvrtek, 19. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4La, zítra LSb.
Středa, 18. duben 2018
Den Země je letos věnován elektromobilitě. Na Náměstí TGM představujeme naše e-buggy dopoledne základním školám, odpoledne veřejnosti
Středa, 18. duben 2018
Letošní ročník Poháru Josefa Masopusta v kopané začíná dnes okresním kolem na Soukeníku. Tradičně vítězíme... a tradice se mají dodržovat...
Úterý, 17. duben 2018
Kam za kulturou? Třídy 2La a 2Lb mají jasno: dnes do Národního divadla do Prahy na Maryšu.
Pondělí, 16. duben 2018
Třdy 2P, 2Sa a 2Sb nastupují na měsíční souvislou odbornou praxi do firem. Zpět do školy se vrátí až v polovině května.
Pondělí, 16. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů, kteří nás uvedli na druhém místě, dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Pondělí, 16. duben 2018
Pro 1.-3.ročníky je připraven pořad v armádním klubu, maturanti mají zvláštní rozvrh. Od 12 hod. prezentace Kovosvitu pro 3.-4.r. v kinosále
Pátek, 13. duben 2018
Výběr našich žáků předvede své přírodovědné a technické práce na Technické olympiádě v Českých Budějovicích. Vyhrajeme jako vloni?
Čtvrtek, 12. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Čtvrtek, 12. duben 2018
Maturanti dnes mají intenzivní přípravu k MZ, 1. - 3.ročníky společně s učiteli různé poznávací či sportovní aktivity mimo školu
Středa, 11. duben 2018
Maturitní víceboj začíná dnes od 12 hodin písemnými pracemi z českého jazyka a literatury. Vzletné myšlenky a znalost pravopisu se hodí!
Středa, 11. duben 2018
Nematuritní třídy v budově A se dnes učí od 0. do 4.hodiny, praxe a výuka v budově B probíhá beze změn
Středa, 11. duben 2018
V rámci projektu Matematech se programátoři a elektrotechnici z 2La,b podívají do firmy Rohde a Schwarz ve Vimperku
Čtvrtek, 05. duben 2018
Naši siláci jsou vítězi krajského kola, proto hájí barvy Jižních Čech v republikovém finále silového víceboje 5.-6. 4. v Karlových Varech!
Středa, 04. duben 2018
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Středa, 04. duben 2018
Kdo sportuje, nezlobí :-) Proto má sport na prumce zelenou. Dnes se zúčastníme okresního kola přeboru SŠ v sálové kopané v Sezimově Ústí
Úterý, 03. duben 2018
Pedagogická klasifikační rada za 3.čtvrtletí probíhá od 15 hodin v kinosále školy
Úterý, 03. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4Sa, zítra 4Sb.
Úterý, 03. duben 2018
Ode dneška celý měsíc stráví třída 3SmTrT na souvislé odborné praxi ve firmách.