ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

lehkoatletický Pohár CORNY
fotbalový turnaj technických škol ve Velešíně
státní svátek - Den české státnosti
Studijní cesta pedagogů SPŠ na partnerskou školu Technická akadémia Spišská Nová Ves 28.9.-1.10.2017
ředitelské volno pro všechny žáky školy
zveřejnění školního seznamu literárních děl k maturitní zkoušce 2017-2018

ERASMUS+: Začíná nové přátelství škol

Není to tak dávno, co jsme vyhodnocovali aktivity projektu Energy units cultures, který jsme realizovali společně se středoškolskými učiteli a žáky sedmi evropských zemí. Tehdy se do všech činností zapojily Technická akadémia Spišská Nová Ves (Slovensko), Sredna škola Oroslavje (Chorvatsko), Šolski center Škofja Loka (Slovinsko), Zespól Szkól i Placowek Ksztalcenia Zawodowego w Bielawie (Polsko), Yalcin Ulgun Anadolu Lisesi Darica (Turecko), Europa – Berufsschule Weiden in der Oberpfalz (Německo/Bavorsko) a za Českou republiku táborská SPŠ strojní a stavební.

Úvodní setkání odborných učitelů a zástupců vedení škol k novému společnému projektovému záměru se uskutečnilo v Bavorsku ve dnech 12. až 16. prosince 2016. Scházeli pouze zástupci turecké školy, jimž aktuální události neumožnily se do projektu Erasmus+ zapojit. Hlavním cílem jednání bylo odsouhlasení konkrétních cílů, navržení termínů setkávání v nadcházejícím tříletém období a projednání technických detailů. Poslední bod byl velmi důležitý, protože při předchozí spolupráci byly tématem energie a kultura a řešení jednotlivých úkolů se neslo v obecnější rovině.

Tentokrát půjde o zcela konkrétní technické úkoly včetně zabezpečení výroby vyspecifikovaných dílů každou školou, z nichž se při finálním setkání sestaví celý výrobek. Využívat se přitom budou nejmodernější technologie jako 3D modelování, 3D tisk a výroba dílů na CNC obráběcích centrech. I to byl jeden z důvodů, proč byla ke spolupráci přizvána SPŠ Tábor, která všemi těmito technologiemi disponuje a v případě 3D tisku je dokonce ze všech zapojených evropských škol nejdále.

Termíny pětidenních pracovních setkání skupin učitelů a žáků z jednotlivých škol byly navrženy takto:
C1: 26.3. – 1.4.2017 Oroslavje (HR)
C2: 17.9. – 23.9.2017 Tábor (CZ)
C3: březen/duben 2018 Bielawa (PL)
C4: červen 2018 Spišská Nová Ves (SK)
C5: červen 2019 Weiden (D)

Kromě toho proběhnou tři organizační setkání zástupců zapojených škol:
M1: 12.12 – 16.12.2016 Weiden (D) – již se uskutečnilo
M2: 20.11. – 24.11. 2017 Škofja Loka (SLO)
M3: říjen 2018 Oroslavje (HR)

(gam)
(foto: Marcel Gause)

Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!
Čtvrtek, 21. září 2017
Stavaři a strojaři/TZB mají dopoledne odborný seminář firmy Havle.
Středa, 20. září 2017
Projekt IP&IE ERASMUS+ finišuje, odpoledne odprezentuje výsledky a vyhodnotí svůj projektový týden v Táboře
Středa, 20. září 2017
Na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy dnes jede třída 3P, zítra obě nástavby a tesaři ze 2.a 3.ročníku
Úterý, 19. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ navštíví dopoledne firmu Kovosvit, odpoledne pokračuje pracemi v dílnách, laboratořích a na počítačích
Úterý, 19. září 2017
Učňové - zedníci jedou soutěžit 4 dny v odborných dovednostech na veletrh FOR ARCH do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 18. září 2017
Začíná pracovní část projektu IP&IE ERASMUS+. Po slavnostním úvodu se mezinárodní týmy věnují 3D tisku a jeho využití
Pondělí, 18. září 2017
Mezinárodní skupina studentů projektu Edison dnes zahajuje každoroční týdenní působení na naší škole. Wellcome!
Pondělí, 18. září 2017
Gratulujeme bronzovým Machrům roku - našim učňům oboru strojní mechanik! Úspěch v celostátní soutěži těší :-)
Neděle, 17. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ poznává Jižní Čechy: včera Tábor, dnes Český Krumlov, Holašovice, Temelín jako kontrast současnosti
Pátek, 15. září 2017
Vítáme projektové týmy z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. ERASMUS+ začínáme účastí na Táborských setkáních
Čtvrtek, 14. září 2017
Hodně štěstí a úspěch všem, kteří dnes skládají ústní část závěrečných učňovských zkoušek v podzimním termínu
Čtvrtek, 14. září 2017
Žáci, kteří opravili DT nebo ústní části MZ,si mohou vyzvednout matur.vysvědčení proti podpisu na podatelně školy, též protokol o SČ MZ
O titul Machři roku bojují dnes naši učňové v Praze
Středa, 13. září 2017
Dnes STARTuje třída 1Lb. Až do pátku mají žáci možnost poznávat se a tvořit tým, který bude úspěšně fungovat po celé 4 roky...
Pondělí, 11. září 2017
Slavnostní oblečení, nervozita a doufejme, že na konci radost: to jsou profilové a ústní maturitní zkoušky v podzimním období na naší škole.
Pondělí, 11. září 2017
Výsledky didaktických testů MZ byly rozeslány žákům a na školní síť. Výsledky písemných prací z CJL a AJ zveřejní CERMAT v pátek 15.9.2017
Pátek, 08. září 2017
Maturanti, nezapomeňte! V pondělí v 7:55, tentokrát netradičně ve 3.patře budovy B. Kdo obhajuje MP, přijde o půlhodinku dříve. Hodně štěstí