Návštěva Slovinska

Co nás čeká

zítra, 26.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
pozítří, 27.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 3 dny, 28.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 4 dny, 29.6.
Třídnické hodiny - předávání vysvědčení za školní rok 2017 - 2018
za 7 dnů, 2.7.
Prázdniny pro žáky, dovolené pro pedagogy a ostatní zaměstnance školy. Užijte si je co nejlépe! 

 

 

 

 

 

 

Návštěva Slovinska

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Minulý týden jsme navštívili jednu z našich partnerských škol ve slovinském městě Škofja Loka. Jelikož šlo o výměnný pobyt, tak mohli naši studenti plně objevovat krásy Slovinska – a že je o co stát!

Přijeli jsme na internát v úterý kolem sedmé hodiny. Znaveni cestou jsme upadli do postelí a připravovali se na náš první den. Druhý den jsme po vydatné snídani opustili naše ubytování a s jedním slovinským učitelem, který se báječně ujal funkce našeho průvodce po zbylých pět dní, jsme vyjeli do Alp. Zde jsme i přes to, že jsme kvůli uzavřené cestě museli změnit program, viděli spoustu věcí od nezasněžených Alp, přes nejvyšší horu Slovinska Triglav, ohromný vodopád, až po pramen řeky Soči. Večer jsme si prohlédli výstavu maturantských prací žáků naší partnerské školy.

Následující den jsme navštívili Škocjanské jeskyně, jedny z největších jeskyní na Slovinsku, kde byla výška jedné z částí jeskyně až 180 metrů! Nezapomenutelný zážitek. Poté jsme odjeli do přístavního městečka Piran, které nás překvapilo svou nádherou. Někteří z nás neodolali a vykoupali se v moři. Tento den jsme absolvovali s našimi slovinskými přáteli, o které jsme se starali v Česku v rámci projektu Erasmus+.

V pátek dopoledne jsme si poslechli prezentace ve Střední průmyslové škole v Škofje Loce. Po prezentacích místních studentů o jejich zahraničních stážích v rámci projektu Erasmus+ nás vedoucí zdejšího Business to Business centra provedl po jejich moderní škole, do které nedávno investovali astronomickou sumu – 6 milionů euro. Je to jeden z důvodů, proč se tato škola řadí mezi jedny z nejlepších průmyslových škol v Evropě. Odpoledne jsme strávili v hlavním městě Ljubljana, kde jsme viděli hlavně historickou část a naší nejoblíbenější atrakci – mezinárodní festival jídla.

V sobotu jsme se rozloučili s internátem a školou a vyrazili jsme na naši poslední zastávku – jezero Bled. A ani tady zdejší průzračně čistá voda některým studentům nedala, museli do ní skočit. Po obědě jsme se rozloučili i s naším průvodcem a vyrazili jsme na cestu domů.

Zažili jsme zde spoustu krásných chvil, proto bych na závěr chtěl všem studentům doporučit, aby se do podobných projektů zapojovali, rozhodně je o co stát.

Vít Syrovátka, 2La

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 25. červen 2018
Kdo chce maturovat na podzim a ještě neodevzdal přihlášku, má dnes poslední šanci...
Pondělí, 25. červen 2018
Na sportovištích školy probíhá dopoledne sportovní den pro 1. - 3. ročníky. Součástí je i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
Pondělí, 25. červen 2018
Klasifikační pedagogická rada se koná dnes od 13 hodin v kinosále. Komu zvoní v uších, ať si sáhne do svědomí!
Pondělí, 25. červen 2018
Nově přijatí žáci a jejich rodiče se setkají s budoucími třídními učiteli v 15 hodin ve třídách. Těšíte se na studium u nás? My na vás ano!
Pondělí, 25. červen 2018
Dnes v 9 hodin převezmou ve sborovně čerství truhláři a strojní mechanici své výuční listy. Tesaři je obdrží na cechovní slavnosti v Telči
Pátek, 22. červen 2018
Pozor! Dnes v 16 hodin se uzavře možnost ovlivnit klasifikaci za 2.pololetí. Vyučující zadají známky a docházku do SASu. A bude hotovo...
Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné
Středa, 06. červen 2018
Třída 3SmTrT uzavírá své studium: dnes proběhne klasifikační porada, v pátek dostanou ročníkové vysvědčení. A pak už jen závěrečné zkoušky..
Úterý, 05. červen 2018
Po včerejších obhajobách začínají 2N a 4P své ústní zkoušky. A pořád platí, že náhoda pomáhá dobře připraveným... Tak ať se daří!
Pondělí, 04. červen 2018
Na týdenní souvislou praxi do školních dílen dnes nastupují třídy 1La a 1Lb