Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

uzavření klasifikace a docházky do SASu pro maturanty
Klasifikační porada pro třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b a 2N od 9:30 hodin ve sborovně
Jaderná maturita 25. - 27. 4. v Temelíně pro výběr žáků
Poslední zvonění - třída 4Lb
Třídnická hodina - předání vysvědčení za poslední ročník pro maturitní třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b, 2N

Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: zdroj: Facebook Solar House Sevilla Erasmus+ SPŠ Tábor 2017

Víte, že je naše průmyslovka zapojena do programu Erasmus+, díky kterému máme my studenti možnost se účastnit zahraničních stáží?

Loni začátkem října se čtrnáct žáků vypravilo do španělské Sevilly a letos na přelomu ledna a února, konkrétně v termínu od 29. ledna do 11. února, dalších čtrnáct z nás, osm „druháků“ a šest „třeťáků“, odcestovalo také do andaluské metropole.  Doprovod, kontrolu a „tatínka“ nám dělal skvělý učitel Jan Charypar.

Tématem této čtrnácti denní stáže byla sluneční energie a její využití, především v rodinných domech. Naším úkolem bylo postavit dřevěný zahradní domek a hliníkové nosné konstrukce solárních fotovoltaických panelů a panelů na ohřev vody, osadit tyto panely, vytvořit rozvody elektrické energie a rozvody vody pro domek a nakonec jsme zapojovali soláry do obvodu.

Ubytování a stravování jsme měli zajištěné na hostelu Inturjoven. Každé odpoledne, kromě víkendu, jsme jezdili hromadnou autobusovou dopravou skoro přes celé město do církevní školy SAFA, kde probíhala naše praxe.  Naším učitelem byl Javier, klidný, optimistický a usměvavý člověk, jenž se o nás staral na výbornou a skvěle jsme si s ním rozuměli. Ti Španělé jsou vůbec úplně jiné povahy, nikam nechvátají, jsou stále dobře naladěni a srší energií.

Ve volném čase jsme poznávali všemožná zákoutí sevillská. Prošli jsme snad všechny památky. Viděli jsme Sevillu z výšky, když jsme byli na dřevěné vyhlídkové plošině Metropol Parasol a staré obranné věži Torre del Oro. Navštívili jsme býčí arénu Plaza de Toros a Plaze de España, světoznámé náměstí hlavně díky druhému dílu Hvězdných válek. Zúčastnili jsme se mše v Katedrále Panny Marie, největší gotické katedrále vůbec a ve třetím největším svatostánku na světě. Podívali jsme se na stadion španělského prvoligového fotbalového celku Realu Betis. Prošli jsme staré Expo z roku 1992. A podnikli jsme výlet do britské kolonie Gibraltaru. Opičky nás uchvátily.

Tato cesta nám doslova učarovala. Nikomu z nás se domu opravdu nechtělo. Moc děkujeme za takovou to příležitost. Největší poděkování patří koordinátorce Natalii Italiano, paní zástupkyni Trávníčkové a v neposlední řadě také panu učiteli Charyparovi.

text: Tomáš Macháček 2La
foto: studenti SPŠ Tábor, zdroj Facebook

Čtvrtek, 19. duben 2018
Enersol každoročně vrcholí mezinárodní přehlídkou žákovských prací, letos poprvé v rakouském Hollabrunnu 19. - 20. 4. 2018
Čtvrtek, 19. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4La, zítra LSb.
Středa, 18. duben 2018
Den Země je letos věnován elektromobilitě. Na Náměstí TGM představujeme naše e-buggy dopoledne základním školám, odpoledne veřejnosti
Středa, 18. duben 2018
Letošní ročník Poháru Josefa Masopusta v kopané začíná dnes okresním kolem na Soukeníku. Tradičně vítězíme... a tradice se mají dodržovat...
Úterý, 17. duben 2018
Kam za kulturou? Třídy 2La a 2Lb mají jasno: dnes do Národního divadla do Prahy na Maryšu.
Pondělí, 16. duben 2018
Třdy 2P, 2Sa a 2Sb nastupují na měsíční souvislou odbornou praxi do firem. Zpět do školy se vrátí až v polovině května.
Pondělí, 16. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů, kteří nás uvedli na druhém místě, dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Pondělí, 16. duben 2018
Pro 1.-3.ročníky je připraven pořad v armádním klubu, maturanti mají zvláštní rozvrh. Od 12 hod. prezentace Kovosvitu pro 3.-4.r. v kinosále
Pátek, 13. duben 2018
Výběr našich žáků předvede své přírodovědné a technické práce na Technické olympiádě v Českých Budějovicích. Vyhrajeme jako vloni?
Čtvrtek, 12. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Čtvrtek, 12. duben 2018
Maturanti dnes mají intenzivní přípravu k MZ, 1. - 3.ročníky společně s učiteli různé poznávací či sportovní aktivity mimo školu
Středa, 11. duben 2018
Maturitní víceboj začíná dnes od 12 hodin písemnými pracemi z českého jazyka a literatury. Vzletné myšlenky a znalost pravopisu se hodí!
Středa, 11. duben 2018
Nematuritní třídy v budově A se dnes učí od 0. do 4.hodiny, praxe a výuka v budově B probíhá beze změn
Středa, 11. duben 2018
V rámci projektu Matematech se programátoři a elektrotechnici z 2La,b podívají do firmy Rohde a Schwarz ve Vimperku
Čtvrtek, 05. duben 2018
Naši siláci jsou vítězi krajského kola, proto hájí barvy Jižních Čech v republikovém finále silového víceboje 5.-6. 4. v Karlových Varech!
Středa, 04. duben 2018
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Středa, 04. duben 2018
Kdo sportuje, nezlobí :-) Proto má sport na prumce zelenou. Dnes se zúčastníme okresního kola přeboru SŠ v sálové kopané v Sezimově Ústí
Úterý, 03. duben 2018
Pedagogická klasifikační rada za 3.čtvrtletí probíhá od 15 hodin v kinosále školy
Úterý, 03. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4Sa, zítra 4Sb.
Úterý, 03. duben 2018
Ode dneška celý měsíc stráví třída 3SmTrT na souvislé odborné praxi ve firmách.