Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

Exkurze do Obecního domu v Praze pro 2La
Moravské pašije - představení v DON Tábor pro třídy 1P a 1Sa
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2Sb
Maturitní zkouška - písemná práce z CJL podle jednotného zkušebního schematu
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2P
Jednotné přijímací zkoušky na SŠ - 1.řádný termín
odborné exkurze: Agrostroj Pelhřimov / 3Sa, Pacovské strojírny / 3Sb

Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: zdroj: Facebook Solar House Sevilla Erasmus+ SPŠ Tábor 2017

Víte, že je naše průmyslovka zapojena do programu Erasmus+, díky kterému máme my studenti možnost se účastnit zahraničních stáží?

Loni začátkem října se čtrnáct žáků vypravilo do španělské Sevilly a letos na přelomu ledna a února, konkrétně v termínu od 29. ledna do 11. února, dalších čtrnáct z nás, osm „druháků“ a šest „třeťáků“, odcestovalo také do andaluské metropole.  Doprovod, kontrolu a „tatínka“ nám dělal skvělý učitel Jan Charypar.

Tématem této čtrnácti denní stáže byla sluneční energie a její využití, především v rodinných domech. Naším úkolem bylo postavit dřevěný zahradní domek a hliníkové nosné konstrukce solárních fotovoltaických panelů a panelů na ohřev vody, osadit tyto panely, vytvořit rozvody elektrické energie a rozvody vody pro domek a nakonec jsme zapojovali soláry do obvodu.

Ubytování a stravování jsme měli zajištěné na hostelu Inturjoven. Každé odpoledne, kromě víkendu, jsme jezdili hromadnou autobusovou dopravou skoro přes celé město do církevní školy SAFA, kde probíhala naše praxe.  Naším učitelem byl Javier, klidný, optimistický a usměvavý člověk, jenž se o nás staral na výbornou a skvěle jsme si s ním rozuměli. Ti Španělé jsou vůbec úplně jiné povahy, nikam nechvátají, jsou stále dobře naladěni a srší energií.

Ve volném čase jsme poznávali všemožná zákoutí sevillská. Prošli jsme snad všechny památky. Viděli jsme Sevillu z výšky, když jsme byli na dřevěné vyhlídkové plošině Metropol Parasol a staré obranné věži Torre del Oro. Navštívili jsme býčí arénu Plaza de Toros a Plaze de España, světoznámé náměstí hlavně díky druhému dílu Hvězdných válek. Zúčastnili jsme se mše v Katedrále Panny Marie, největší gotické katedrále vůbec a ve třetím největším svatostánku na světě. Podívali jsme se na stadion španělského prvoligového fotbalového celku Realu Betis. Prošli jsme staré Expo z roku 1992. A podnikli jsme výlet do britské kolonie Gibraltaru. Opičky nás uchvátily.

Tato cesta nám doslova učarovala. Nikomu z nás se domu opravdu nechtělo. Moc děkujeme za takovou to příležitost. Největší poděkování patří koordinátorce Natalii Italiano, paní zástupkyni Trávníčkové a v neposlední řadě také panu učiteli Charyparovi.

text: Tomáš Macháček 2La
foto: studenti SPŠ Tábor, zdroj Facebook

Úterý, 28. březen 2017
Nši florbalisté dnes míří do Prahy na finále TOP8
Pondělí, 27. březen 2017
Včera se vydali do chorvatského Oroslavje účastníci projektu IP-IE ERASMUS+, Čeká je týden s 3D tiskem a přáteli z pěti zemí (D,PL,SL,SK,HR)
Čtvrtek, 23. březen 2017
Jak je důležité míti Filipa, to se dnes dozvědí naši třeťáci v táborském Divadle Oskara Nedbala
Úterý, 21. březen 2017
Maturita, dnes jen nanečisto: didaktický test z angličtiny včetně poslechového subtestu píší čtvrťáci a nástavba 2N
Úterý, 21. březen 2017
Představení Othello v Divadle Pod Palmovkou a středověké umění v Anežském klášteře v Praze zhlédnou lyceisté z 1.ročníku
Pondělí, 20. březen 2017
Krajský florbalový turnaj v Jindřichově Hradci je samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Ověřovací test z matematiky dnes píší všichni čtvrťáci. Opravný / náhradní termín ověřovacího testu mají prváci.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Exkurze do Obecního domu a výstava k tomu - to čeká v Praze třídu 2Lb.
Středa, 15. březen 2017
Do Národního technického muzea do Prahy se dnes vydaly třídy 1Sa a 1Lb
Úterý, 14. březen 2017
Začíná národní kolo soutěže Enersol 14.-15.3.2017 v Pelhřimově. V sedmičlenném jihočeském týmu jsou tři reprezentanti od nás. Držíme palce!
Pondělí, 13. březen 2017
Střídání: 1. skupina druháků se vrací z lyžařského kurzu domů, 2.skupina včera do rakouského Lechtalu na týden odjela.
Čtvrtek, 09. březen 2017
Školní kinosál hostí dnes a zítra nejlepší recitátory ze ZŠ táborského okresu na tradiční každoroční soutěži
Pondělí, 06. březen 2017
Po prázdninách zase ve škole. Tedy až na část druháků, kteří dnes odjíždějí na týdenní lyžařský kurs do Rakouska
Pondělí, 06. březen 2017
Evaluační seminář projektu ERASMUS+ / 2.běh odborných stáží v Seville dnes od 8:30 v učebně A454
Úterý, 28. únor 2017
Zájemci o studium, nezapomeňte odevzdat přihlášky! Letos končí lhůta 1.března.
Pondělí, 27. únor 2017
Hurá! Tento týden máme jarní prázdniny!!!
Pátek, 24. únor 2017
Na úřad práce dnes zavítají žáci 3SmTrZ. Naštěstí jen na besedu, doufejme, že jako šikovní řemeslníci nebudou mít o pracovní nabídky nouzi
Středa, 22. únor 2017
Osmáci ze ZŠ Miličín si dnes procvičí zručnost ve strojních dílnách a zítra v dřevařských dílnách naší školy. Zalíbí se jim u nás?
Úterý, 21. únor 2017
Besedy na úřadu práce pro poslední ročníky pokračují. Včera 4P, dnes se jich zúčastní 4La a 4Sb.
Pondělí, 20. únor 2017
Víte, co je TOKAMAK? A jaké uplatnění mají nanotechnologie? Vybraní žáci 4La a 4Lb se to dnes dozvědí na semináři na ČVUT v Praze.