Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

lehkoatletický Pohár CORNY
fotbalový turnaj technických škol ve Velešíně
státní svátek - Den české státnosti
Studijní cesta pedagogů SPŠ na partnerskou školu Technická akadémia Spišská Nová Ves 28.9.-1.10.2017
ředitelské volno pro všechny žáky školy
zveřejnění školního seznamu literárních děl k maturitní zkoušce 2017-2018

Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: zdroj: Facebook Solar House Sevilla Erasmus+ SPŠ Tábor 2017

Víte, že je naše průmyslovka zapojena do programu Erasmus+, díky kterému máme my studenti možnost se účastnit zahraničních stáží?

Loni začátkem října se čtrnáct žáků vypravilo do španělské Sevilly a letos na přelomu ledna a února, konkrétně v termínu od 29. ledna do 11. února, dalších čtrnáct z nás, osm „druháků“ a šest „třeťáků“, odcestovalo také do andaluské metropole.  Doprovod, kontrolu a „tatínka“ nám dělal skvělý učitel Jan Charypar.

Tématem této čtrnácti denní stáže byla sluneční energie a její využití, především v rodinných domech. Naším úkolem bylo postavit dřevěný zahradní domek a hliníkové nosné konstrukce solárních fotovoltaických panelů a panelů na ohřev vody, osadit tyto panely, vytvořit rozvody elektrické energie a rozvody vody pro domek a nakonec jsme zapojovali soláry do obvodu.

Ubytování a stravování jsme měli zajištěné na hostelu Inturjoven. Každé odpoledne, kromě víkendu, jsme jezdili hromadnou autobusovou dopravou skoro přes celé město do církevní školy SAFA, kde probíhala naše praxe.  Naším učitelem byl Javier, klidný, optimistický a usměvavý člověk, jenž se o nás staral na výbornou a skvěle jsme si s ním rozuměli. Ti Španělé jsou vůbec úplně jiné povahy, nikam nechvátají, jsou stále dobře naladěni a srší energií.

Ve volném čase jsme poznávali všemožná zákoutí sevillská. Prošli jsme snad všechny památky. Viděli jsme Sevillu z výšky, když jsme byli na dřevěné vyhlídkové plošině Metropol Parasol a staré obranné věži Torre del Oro. Navštívili jsme býčí arénu Plaza de Toros a Plaze de España, světoznámé náměstí hlavně díky druhému dílu Hvězdných válek. Zúčastnili jsme se mše v Katedrále Panny Marie, největší gotické katedrále vůbec a ve třetím největším svatostánku na světě. Podívali jsme se na stadion španělského prvoligového fotbalového celku Realu Betis. Prošli jsme staré Expo z roku 1992. A podnikli jsme výlet do britské kolonie Gibraltaru. Opičky nás uchvátily.

Tato cesta nám doslova učarovala. Nikomu z nás se domu opravdu nechtělo. Moc děkujeme za takovou to příležitost. Největší poděkování patří koordinátorce Natalii Italiano, paní zástupkyni Trávníčkové a v neposlední řadě také panu učiteli Charyparovi.

text: Tomáš Macháček 2La
foto: studenti SPŠ Tábor, zdroj Facebook

Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!
Čtvrtek, 21. září 2017
Stavaři a strojaři/TZB mají dopoledne odborný seminář firmy Havle.
Středa, 20. září 2017
Projekt IP&IE ERASMUS+ finišuje, odpoledne odprezentuje výsledky a vyhodnotí svůj projektový týden v Táboře
Středa, 20. září 2017
Na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy dnes jede třída 3P, zítra obě nástavby a tesaři ze 2.a 3.ročníku
Úterý, 19. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ navštíví dopoledne firmu Kovosvit, odpoledne pokračuje pracemi v dílnách, laboratořích a na počítačích
Úterý, 19. září 2017
Učňové - zedníci jedou soutěžit 4 dny v odborných dovednostech na veletrh FOR ARCH do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 18. září 2017
Začíná pracovní část projektu IP&IE ERASMUS+. Po slavnostním úvodu se mezinárodní týmy věnují 3D tisku a jeho využití
Pondělí, 18. září 2017
Mezinárodní skupina studentů projektu Edison dnes zahajuje každoroční týdenní působení na naší škole. Wellcome!
Pondělí, 18. září 2017
Gratulujeme bronzovým Machrům roku - našim učňům oboru strojní mechanik! Úspěch v celostátní soutěži těší :-)
Neděle, 17. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ poznává Jižní Čechy: včera Tábor, dnes Český Krumlov, Holašovice, Temelín jako kontrast současnosti
Pátek, 15. září 2017
Vítáme projektové týmy z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. ERASMUS+ začínáme účastí na Táborských setkáních
Čtvrtek, 14. září 2017
Hodně štěstí a úspěch všem, kteří dnes skládají ústní část závěrečných učňovských zkoušek v podzimním termínu
Čtvrtek, 14. září 2017
Žáci, kteří opravili DT nebo ústní části MZ,si mohou vyzvednout matur.vysvědčení proti podpisu na podatelně školy, též protokol o SČ MZ
O titul Machři roku bojují dnes naši učňové v Praze
Středa, 13. září 2017
Dnes STARTuje třída 1Lb. Až do pátku mají žáci možnost poznávat se a tvořit tým, který bude úspěšně fungovat po celé 4 roky...
Pondělí, 11. září 2017
Slavnostní oblečení, nervozita a doufejme, že na konci radost: to jsou profilové a ústní maturitní zkoušky v podzimním období na naší škole.
Pondělí, 11. září 2017
Výsledky didaktických testů MZ byly rozeslány žákům a na školní síť. Výsledky písemných prací z CJL a AJ zveřejní CERMAT v pátek 15.9.2017
Pátek, 08. září 2017
Maturanti, nezapomeňte! V pondělí v 7:55, tentokrát netradičně ve 3.patře budovy B. Kdo obhajuje MP, přijde o půlhodinku dříve. Hodně štěstí