Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Lb
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z
Týdenní vzdělávací a poznávací zájezd žáků s pedagogickým doprovodem do Anglie
Praktické ZZ truhlářů, zedníků a strojních mechaniků 5.-6.6.2017
Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy v 10 a v 11 hodin podle oborů
Sportovní kurz 3.ročníků na Lipně, workshop k maturitním pracím pro zbytek žáků 3.ročníku
Dvoutýdenní souvislá praxe 1P, 1Sa a 1Sb ve školních dílnách

Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: zdroj: Facebook Solar House Sevilla Erasmus+ SPŠ Tábor 2017

Víte, že je naše průmyslovka zapojena do programu Erasmus+, díky kterému máme my studenti možnost se účastnit zahraničních stáží?

Loni začátkem října se čtrnáct žáků vypravilo do španělské Sevilly a letos na přelomu ledna a února, konkrétně v termínu od 29. ledna do 11. února, dalších čtrnáct z nás, osm „druháků“ a šest „třeťáků“, odcestovalo také do andaluské metropole.  Doprovod, kontrolu a „tatínka“ nám dělal skvělý učitel Jan Charypar.

Tématem této čtrnácti denní stáže byla sluneční energie a její využití, především v rodinných domech. Naším úkolem bylo postavit dřevěný zahradní domek a hliníkové nosné konstrukce solárních fotovoltaických panelů a panelů na ohřev vody, osadit tyto panely, vytvořit rozvody elektrické energie a rozvody vody pro domek a nakonec jsme zapojovali soláry do obvodu.

Ubytování a stravování jsme měli zajištěné na hostelu Inturjoven. Každé odpoledne, kromě víkendu, jsme jezdili hromadnou autobusovou dopravou skoro přes celé město do církevní školy SAFA, kde probíhala naše praxe.  Naším učitelem byl Javier, klidný, optimistický a usměvavý člověk, jenž se o nás staral na výbornou a skvěle jsme si s ním rozuměli. Ti Španělé jsou vůbec úplně jiné povahy, nikam nechvátají, jsou stále dobře naladěni a srší energií.

Ve volném čase jsme poznávali všemožná zákoutí sevillská. Prošli jsme snad všechny památky. Viděli jsme Sevillu z výšky, když jsme byli na dřevěné vyhlídkové plošině Metropol Parasol a staré obranné věži Torre del Oro. Navštívili jsme býčí arénu Plaza de Toros a Plaze de España, světoznámé náměstí hlavně díky druhému dílu Hvězdných válek. Zúčastnili jsme se mše v Katedrále Panny Marie, největší gotické katedrále vůbec a ve třetím největším svatostánku na světě. Podívali jsme se na stadion španělského prvoligového fotbalového celku Realu Betis. Prošli jsme staré Expo z roku 1992. A podnikli jsme výlet do britské kolonie Gibraltaru. Opičky nás uchvátily.

Tato cesta nám doslova učarovala. Nikomu z nás se domu opravdu nechtělo. Moc děkujeme za takovou to příležitost. Největší poděkování patří koordinátorce Natalii Italiano, paní zástupkyni Trávníčkové a v neposlední řadě také panu učiteli Charyparovi.

text: Tomáš Macháček 2La
foto: studenti SPŠ Tábor, zdroj Facebook

Úterý, 30. květen 2017
4Lb končí obhajoby a zahajuje ústní maturity, 4Sa s obhajobami maturitních prací začíná. Hodně štěstí!
Pondělí, 29. květen 2017
Maturitní maraton pokračuje třetí etapou: dnes nastoupí k obhajobám třída 4Lb.
Pátek, 26. květen 2017
Druhý maturitní týden za námi. 4La zakončí maturity a rozloučí se s předsedkyní komise krátce po poledni...
Čtvrtek, 25. květen 2017
Odpoledne se dočkáme prvních strojařských absolventů 2017, maturitní zkoušky ve 4Sb se chýlí ke konci.
Čtvrtek, 25. květen 2017
Nejen maturantům na potítku, ale i prvákům našich studijních oborů je dnes krušno: čeká je poslední postupový test z matematiky.
Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+