Druhý projektový den patřil deváťákům z Malšic

Druhý projektový den patřil deváťákům z Malšic

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Druhou skupinou žáků devátých tříd, kteří se zúčastnili projektových dnů, pořádaných SPŠ Tábor v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji, byli chlapci a dívky malšické základní školy. Podobně jako jejich téměř 90 vrstevníků ze ZŠ Husova v Táboře o týden dříve také oni okusili, jak se studuje a žije studentům průmyslovky, jimiž by se za necelý rok mohli stát. 

Program byl sestaven do čtyř samostatných bloků. Po přivítání ve vzdělávacím středisku školy přešla 12členná skupina do školních dílen a v kovárně si zájemci vyzkoušeli, jaké to je pracovat na kovadlině s dožluta rozehřátou ocelí. Vyrobené skoby sice nebyly tak zcela předpisové, ale o to vůbec nešlo. 

Od tepla z výhně se nikomu moc nechtělo, ale další části programu se už neúprosně hlásily o slovo. Nejprve odhadnout a pak si změřit tloušťku vlasu přesným měřidlem zatím neměl možnost žádný z deváťáků. Speciální programy pro projektování domů a jejich modelování ve 3D také nemá doma každý. Opět tedy něco nového. 

A pak nastal závěrečný blok. Laboratoř automatizace se pro potřeby projektu přeměnila na ryze robotizované pracoviště, kde si žáci vyzkoušeli, že naprogramovat robota zase není až taková věda. Odměnou za zaujetí, s jakým řešili zadané úlohy, byly rozpohybované stroje, které navíc ve většině případů dělaly přesně to, co si žáci jako tvůrci programu přáli. 

(gam)
(foto: Roman Bernát a Marcel Gause)

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 02. červenec 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme krásné, dlouhé, zasloužené prááázdniny!
Pátek, 29. červen 2018
Květiny a slavnostní oblečení, vysvědčení za školní rok do desek, rady třídních kolem uší, loučení se spolužáky a kolegy. A hurá! Prázdniny!
Úterý, 26. červen 2018
Ode dneška do čtvrtka není pro 1.,2. a 3. ročníky žádná výuka, ale projektové workshopy, exkurze a výlety s třídními učiteli. Užijte si je!
Pondělí, 25. červen 2018
Kdo chce maturovat na podzim a ještě neodevzdal přihlášku, má dnes poslední šanci...
Pondělí, 25. červen 2018
Na sportovištích školy probíhá dopoledne sportovní den pro 1. - 3. ročníky. Součástí je i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
Pondělí, 25. červen 2018
Klasifikační pedagogická rada se koná dnes od 13 hodin v kinosále. Komu zvoní v uších, ať si sáhne do svědomí!
Pondělí, 25. červen 2018
Nově přijatí žáci a jejich rodiče se setkají s budoucími třídními učiteli v 15 hodin ve třídách. Těšíte se na studium u nás? My na vás ano!
Pondělí, 25. červen 2018
Dnes v 9 hodin převezmou ve sborovně čerství truhláři a strojní mechanici své výuční listy. Tesaři je obdrží na cechovní slavnosti v Telči
Pátek, 22. červen 2018
Pozor! Dnes v 16 hodin se uzavře možnost ovlivnit klasifikaci za 2.pololetí. Vyučující zadají známky a docházku do SASu. A bude hotovo...
Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné