Aktuality

Co nás čeká

zítra, 27.9.
skype - rozhovory účastníků projektu ERASMUS+ se vzdělávacím centrem v Seville
pozítří, 28.9.
státní svátek - Den české státnosti

 

 

 

 

 

 

Dříve než si zvykneme na to, že zvoní

19.9.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Začátkem školního roku studenti prvního ročníku odjíždí tradičně na třídenní adaptační kurz „START“. Aby se seznámili, aby se poznali lépe a rychleji, než by se to dalo zvládnout mezi tabulí a lavicemi...

Prezentace SPŠ na leteckém dni

4.9.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Poslední prázdninový víkend byl na táborském letišti Čápův dvůr zasvěcen nejen letadlům, parašutistům a akrobatickému létání. SPŠ Tábor při leteckém dni zabezpečila doprovodný program v podobě vydařené výstavy historických automobilů.

Sportovní testy prvních ročníků

2.9.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Smyslem celodenní akce nebylo hodnotit známkami jednotlivé výkony, především se jedná o hledání talentů, které by nahradily ve školních týmech ty, co v minulém školním roce již ukončili studium maturitní nebo závěrečnou zkouškou.

První den na průmyslovce

1.9.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

S novým školním rokem jsme na SPŠ Tábor přivítali nové studenty prvních ročníků v celkem sedmi třídách. Podívejte se do připojené fotogalerie, jestli mezi nimi nemáte někoho známého.

Důležitá upozornění pro zářijové maturanty

17.8.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Připomínáme, že 22. srpna 2016 do 14 hodin musí být na podatelně školy odevzdané maturitní práce všech, kteří konají tuto část zkoušky poprvé nebo ji opakují. Neomluvené neodevzdání je hodnoceno známkou nedostatečný. Profilové zkoušky a ústní zkoušky z jazyků se konají 12.-13. září 2016 v SPŠ Tábor. Více informací v článku.

Výsledky 3.kola přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017

29.6.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

SPŠ Tábor zveřejňuje výsledky 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2016/17 pro maturitní i učební obory. V příloze článku najdete seznam přijatých uchazečů. Přijatí uchazeči potvrdí svůj úmysl vzdělávat se na SPŠ Tábor odevzdáním zápisového lístku, a to nejpozději do deseti pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí, tedy do 15.7.2016.

Strojírenská stáž na Slovinsku nemusí být nuda

23.6.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Hory, jezera, krásná města, malebné vesničky a dokonce i kousek moře. V často velmi nedoceněném Slovinsku naleznete snad vše. O krásách a zážitcích z návštěvy tohoto zdánlivě nenápadného státu sepsal zprávu Mirek Vondruška z 2La. O originální video se postaral Lukáš Jurásek.

Pozvánka na seminář Přírodního stavitelství

22.6.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Střední průmyslová škola Tábor Vás zve na seminář Přírodního stavitelství, který se bude konat v úterý 28. června 2016. Seminář se koná dopoledne v kinosálu SPŠ a po obědě i venku v areálu školy. Vstupné pro žáky a pedagogy SPŠ je zdarma. Všichni zájemci jsou vítáni!

Průmkaři skolili vodního draka

21.6.2016
SPŠ Tábor: autor fotografie: Martin Frouz

Zima, déšť, pevná vůle, odhodlání. Toto všechno provázelo na Knížecím rybníku závod středních škol na dračích lodích. V tvrdé konkurenci se žákům SPŠ podařilo obhájit prvenství z minulého roku. Nutno podotknout, že za pádla dračích lodí vzal o den dříve i učitelský sbor. Ti, v těžké konkurenci, obsadili dvacáté místo.

Letní sportovní kurz ve slunném Chorvatsku

20.6.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Jako každý rok i v roce 2016 zorganizoval Školní sportovní klub při SPŠ Tábor letní sportovní kurz 3. ročníků v Chorvatsku. Akce zúčastnilo se 42 studentů ze školy. Zprávu ze sportovního kurzu sepsal Petr Paštěka. Součástí článku je i odkaz na fotoreport od Martina Hoška z 2La.

Pozemní stavitelství je v kurzu

17.6.2016
SPŠ Tábor: Kristýna Nováková, Mikuláš Ott a zámek Hluboká nad Vltavou z vlnité lepenky

Naši stavaři z 2P postoupili se svým modelem zámku v Hluboké nad Vltavou do finálového kola soutěže „Stavby z vlnité lepenky“. Další tým žáků pozemního stavitelství zase bojoval ve finále celostátní soutěže „Život pod střechou“ firmy Velux pro střední školy. Zde získal ocenění Tomáš Urban ze 4P, za svůj návrh víkendového rodinného domu.

Vyhlášení 3.kola přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017

15.6.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Po vyhodnocení 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017 zůstává pro uchazeče k dispozici ještě několik volných míst. V té souvislosti vyhlašuje SPŠ Tábor 3. kolo přijímacího řízení a stanovuje podmínky pro přijetí ve třetím kole.

Upozornění pro letošní absolventy studijních oborů

14.6.2016
SPŠ Tábor: ilustrační obrázek

Maturanti, kteří se nezaregistrovali na výsledkový portál žáka, si mohou vyzvednout protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky, po telefonické domluvě, v sekretariátu školy. Ti, kteří se zaregistrovali na VPŽ, mají tento dokument dostupný elektronicky.

Fyzika na mezinárodní úrovni

13.6.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Do míst s vysokou koncentrací fyziků a vědců z 38 zemí světa, do CERNu, odjeli 9. června Hana Soukupová a Jiří Dvořák, učitelé naší školy. Viděli z blízka práci nejlepších fyziků světa, pronikli do podstaty urychlování částic a besedovali s odborníky z České republiky, kteří v CERNu pracují. Fotoreport najdete v článku.

Další triumf Adama Dolejšího

10.6.2016
SPŠ Tábor: Adam Dolejší

Po vítězství v okresním kole Olympiády v českém jazyce dosáhl student 3. ročníku SPŠ, obor Technické lyceum, Adam Dolejší dalšího skvělého úspěchu. Jeho povídka „Naděje umírá poslední“ se stala mezi ostatními devětadvaceti tou nejlepší. Ostatně posuďte sami, vítěznou práci přikládáme v článku.

Junior Ambassador Day

9.6.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Lukáši Juráskovi z 2La se naskytla úžasná příležitost. Jako jeden z dvaceti studentů z České republiky navštívil, v rámci projektu Junior Ambassador Day, Velvyslanectví USA v Praze. O zážitky z cesty a ze setkání se samotným americkým velvyslancem se s námi Lukáš podělil ve své zprávě.

Informace ke sportovnímu kurzu v Chorvatsku

6.6.2016
SPŠ Tábor: ilustrační foto

Termín odjezdu na sportovní kurz do Chorvatska je v pátek 10. 6. 2016 v 13:00 hod. Přistavení autobusu ve 12:30 hod před budovu A SPŠ Tábor. Nezapomeňte občanský průkaz, kartičku pojištěnce a pojištění odpovědnosti za škodu do zahraničí včetně odpovědnosti na úraz způsobený třetí osobě a pojištění léčebných výloh v zahraničí.

Výsledky 2.kola přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017

30.5.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

SPŠ Tábor zveřejňuje výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2016/17 pro maturitní i učební obory. V příloze článku najdete seznam přijatých uchazečů.

Zlato a stříbro pro naše truhláře a zedníky

24.5.2016
SPŠ Tábor: Stupně vítězů

Michal Musil a Štěpán Doucha coby vítězové kategorie Truhlář. Honza Dušek a Erik Truhlář stříbrní v oboru Zedník. Svůj um kluci předvedli na soutěžní přehlídce stavebních řemesel v Českých Budějovicích. Díky vítězství si vybojovali i postup do finálového kola, které se uskuteční koncem září v Praze.

Chemie zblízka a v praxi v laboratořích Silonu

20.5.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Studenti 2Lb měli, díky exkurzi ve společnosti Silon, jedinečnou šanci nahlédnout do výrobních postupů firmy. Největší ohlas však sklidila návštěva laboratoří. Lyceisti měli skvělou příležitost vidět různé chemické procesy, a dokonce se do nich osobně zapojit. Zprávu z prohlídky sepsaly Michaela Woldřichová a Adéla Benešová.

Stránkování: 1 | 2 | 3 | 4 | ... 25 | Následující

facebook SPŠ Tábor

Chci informace o škole

Krátké zprávy

Pondělí, 26. září 2016
Důležité informace k chystané odborné stáži v Seville v projektu ERASMUS+ se dnes dozvědí vybraní žáci na přípravném semináři
Pátek, 23. září 2016
Jako druzí navštíví výstavu CERN v Českých Budějovicích žáci z 4Lb a 4Sa
Čtvrtek, 22. září 2016
Další třídy jedou na ForARCH: dnes 1.a 2.ročník dřevařské a nábytkářské nástavby a 2.a 3.ročník truhlářů, tesařů a zedníků
Čtvrtek, 22. září 2016
Návštěvy výstavy CERN v Českých Budějovicích zahajují dneškem třídy 4La a 4P
Čtvrtek, 22. září 2016
Každoroční lehkoatletický Pohár CORNY začíná okresním kolem v Táboře. Pravidelně vozíme medaile - dodržíme tradici i letos?!
Středa, 21. září 2016
Na tradiční veletrh ForARCH do Prahy se dnes vydala třída 3P
Středa, 21. září 2016
Kdo jsou Machři roku? Určitě naši dva truhláři - třeťáci, kteří dnes předvádějí svůj um v celostátní soutěži odborných dovedností v Praze
Úterý, 20. září 2016
Unikátní výstava moderní fyziky dnes slavnostně začíná v Českých Budějovicích. Do zimy ji postupně navštíví většina našich žáků
Úterý, 20. září 2016
Stavební veletrh ForARCH v Praze navštíví lyceisté/stavaři a architekti ze 2.ročníku
Úterý, 20. září 2016
Dnes začíná celostátní čtyřdenní soutěž odborných dovedností SUSO v Praze. Reprezentují nás truhláři a zedníci. Držíme palce!
Pondělí, 19. září 2016
Včera odjeli slovenští kolegové, dnes zamáváme slovinským studentům. Návštěvu jim na partnerských školách rádi oplatíme
Pondělí, 19. září 2016
Ti, kteří úspěšně odmaturovali v září, mají maturitní vysvědčení v podatelně školy. Vyzvednou si osobně proti podpisu do protokolu
Pátek, 16. září 2016
Táborská setkání 2016 začínají právě dnes! Užijme si je my domácí, ale hlavně naši slovenští a slovinští hosté!
Pátek, 16. září 2016
Dopolední společný program ve škole čeká skupinu slovinských studentů a jejich českých průvodců z řad SPŠ
Čtvrtek, 15. září 2016
Dnes se těšíme na příjezd slovenských kolegů z Technické Akadémie Spišská Nová Ves, přejeme příjemný pobyt a hezké zážitky!
Čtvrtek, 15. září 2016
Tradičně přijede skupina slovinských studentů ze Šoly za strojništvo Škofja Loka. Přejeme hezké zážitky ve škole i na Táborských setkáních
Středa, 14. září 2016
Po lyceistech a stavařích z minulého týdne ode dneška 3 dny STARTují třídy 1Sa a 1Sb
Středa, 14. září 2016
Po maturitách následují závěrečné zkoušky: ústní částí je dnes zakončí truhláři a strojní mechanici
Úterý, 13. září 2016
Lyceisté a stavaři už mají hotovo, ale strojaři ještě dnes pokračují v ústních maturitách. Držíme palce dobře připraveným!
Pondělí, 12. září 2016
Obhajobami maturitních prací začínají profilové a ústní maturity v podzimním zkušebním období na naší škole. Hodně úspěchů!