Centrum technických studií VŠTE v Táboře

Exkurze do Obecního domu v Praze pro 2La
Moravské pašije - představení v DON Tábor pro třídy 1P a 1Sa
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2Sb
Maturitní zkouška - písemná práce z CJL podle jednotného zkušebního schematu
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2P
Jednotné přijímací zkoušky na SŠ - 1.řádný termín
odborné exkurze: Agrostroj Pelhřimov / 3Sa, Pacovské strojírny / 3Sb

Z technické olympiády s několika oceněními

31.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Technická olympiáda, pořádaná konsorciem středních škol a VŠTE v Českých Budějovicích, se stává stabilní součástí technických aktivit naší školy. Do letošního ročníku jsme přihlásili pět projektů, tři z nich si odnášejí ocenění odborné poroty.

Běh pro dětský úsměv

25.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Nadační běh pro dětské domovy uspořádala VŠTE v Českých Budějovicích a my jsme nemohli chybět. 35 zástupců SPŠ Tábor předalo své dárky pod vánoční stromek dětem bez rodin, devět statečných se pak postavilo na start.

Technické konsorcium v ČZ Strakonice

20.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Technické a vzdělávací konsorcium vzniklo před necelými dvěma roky při VŠTE v Českých Budějovicích a SPŠ Tábor byla jedním ze spoluzakládajících členů. Letošní jednání konsorcia bylo svoláno na čtvrtek 20. listopadu do Strakonic.

VŠTE zahájila poprvé nový akademický rok i v Táboře

29.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Poprvé v historii českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické začal její nový akademický rok 2014/15 na dvou místech. Vedle jihočeské metropole byla zahájena výuka v bakalářské specializaci Progresivní materiály v automobilovém průmyslu také v prostorách SPŠ Tábor.

Technická olympiáda: Třetí místo a zvláštní ocenění

25.3.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Z prvního ročníku Olympiády technického a vzdělávacího konsorcia při VŠTE České Budějovice, jehož je SPŠ Tábor spoluzakladatelem, si naši studenti odvezli v konkurenci třinácti prací třetí místo a zvláštní cenu.

Významné osobnosti o etice v podnikání

13.3.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Ekonomika, průmysl, etika v podnikání, ale i v životě společnosti. To byla nosná témata konference, kterou pořádala českobudějovická VŠTE za patronace Jihočeského kraje a Hospodářské komory. Před naplněnou aulou se vystřídalo několik významných osobností českého byznysu.

VŠTE zakládá Centrum technických studií při SPŠ Tábor

14.2.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Na pátek 14. února 2014 svolaly českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) a SPŠ Tábor ve spolupráci s Městem Tábor tiskovou konferenci, na níž oznámily otevření Centra technických studií v areálu SPŠ na Maredově vrchu.

První rozšířené jednání technického konsorcia

5.9.2013
SPŠ Tábor: Jednání řídíla prorektorka Ing. Ludmila Opekarová, Ph.D.
Ve čtvrtek 5. září se v hlavní budově Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích sešli zástupci středních škol a významných jihočeských firem na jednání technického konsorcia, jehož je SPŠ Tábor zakládajícím členem.

SPŠ Tábor spoluzakladatelem technického konsorcia

23.4.2013
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
V pondělí 22. dubna byl podpisy čtyř zakladatelů stvrzen vznik Technického vzdělávacího konsorcia při VŠTE v Českých Budějovicích, jehož jedním ze zakládajících členů je také taborská průmyslovka.
Stránkování: 1 |

Úterý, 28. březen 2017
Nši florbalisté dnes míří do Prahy na finále TOP8
Pondělí, 27. březen 2017
Včera se vydali do chorvatského Oroslavje účastníci projektu IP-IE ERASMUS+, Čeká je týden s 3D tiskem a přáteli z pěti zemí (D,PL,SL,SK,HR)
Čtvrtek, 23. březen 2017
Jak je důležité míti Filipa, to se dnes dozvědí naši třeťáci v táborském Divadle Oskara Nedbala
Úterý, 21. březen 2017
Maturita, dnes jen nanečisto: didaktický test z angličtiny včetně poslechového subtestu píší čtvrťáci a nástavba 2N
Úterý, 21. březen 2017
Představení Othello v Divadle Pod Palmovkou a středověké umění v Anežském klášteře v Praze zhlédnou lyceisté z 1.ročníku
Pondělí, 20. březen 2017
Krajský florbalový turnaj v Jindřichově Hradci je samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Ověřovací test z matematiky dnes píší všichni čtvrťáci. Opravný / náhradní termín ověřovacího testu mají prváci.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Exkurze do Obecního domu a výstava k tomu - to čeká v Praze třídu 2Lb.
Středa, 15. březen 2017
Do Národního technického muzea do Prahy se dnes vydaly třídy 1Sa a 1Lb
Úterý, 14. březen 2017
Začíná národní kolo soutěže Enersol 14.-15.3.2017 v Pelhřimově. V sedmičlenném jihočeském týmu jsou tři reprezentanti od nás. Držíme palce!
Pondělí, 13. březen 2017
Střídání: 1. skupina druháků se vrací z lyžařského kurzu domů, 2.skupina včera do rakouského Lechtalu na týden odjela.
Čtvrtek, 09. březen 2017
Školní kinosál hostí dnes a zítra nejlepší recitátory ze ZŠ táborského okresu na tradiční každoroční soutěži
Pondělí, 06. březen 2017
Po prázdninách zase ve škole. Tedy až na část druháků, kteří dnes odjíždějí na týdenní lyžařský kurs do Rakouska
Pondělí, 06. březen 2017
Evaluační seminář projektu ERASMUS+ / 2.běh odborných stáží v Seville dnes od 8:30 v učebně A454
Úterý, 28. únor 2017
Zájemci o studium, nezapomeňte odevzdat přihlášky! Letos končí lhůta 1.března.
Pondělí, 27. únor 2017
Hurá! Tento týden máme jarní prázdniny!!!
Pátek, 24. únor 2017
Na úřad práce dnes zavítají žáci 3SmTrZ. Naštěstí jen na besedu, doufejme, že jako šikovní řemeslníci nebudou mít o pracovní nabídky nouzi
Středa, 22. únor 2017
Osmáci ze ZŠ Miličín si dnes procvičí zručnost ve strojních dílnách a zítra v dřevařských dílnách naší školy. Zalíbí se jim u nás?
Úterý, 21. únor 2017
Besedy na úřadu práce pro poslední ročníky pokračují. Včera 4P, dnes se jich zúčastní 4La a 4Sb.
Pondělí, 20. únor 2017
Víte, co je TOKAMAK? A jaké uplatnění mají nanotechnologie? Vybraní žáci 4La a 4Lb se to dnes dozvědí na semináři na ČVUT v Praze.