Centrum technických studií VŠTE v Táboře

Den otevřených dveří na SPŠ Tábor 10 - 13 hodin
Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Z technické olympiády s několika oceněními

31.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Technická olympiáda, pořádaná konsorciem středních škol a VŠTE v Českých Budějovicích, se stává stabilní součástí technických aktivit naší školy. Do letošního ročníku jsme přihlásili pět projektů, tři z nich si odnášejí ocenění odborné poroty.

Běh pro dětský úsměv

25.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Nadační běh pro dětské domovy uspořádala VŠTE v Českých Budějovicích a my jsme nemohli chybět. 35 zástupců SPŠ Tábor předalo své dárky pod vánoční stromek dětem bez rodin, devět statečných se pak postavilo na start.

Technické konsorcium v ČZ Strakonice

20.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Technické a vzdělávací konsorcium vzniklo před necelými dvěma roky při VŠTE v Českých Budějovicích a SPŠ Tábor byla jedním ze spoluzakládajících členů. Letošní jednání konsorcia bylo svoláno na čtvrtek 20. listopadu do Strakonic.

VŠTE zahájila poprvé nový akademický rok i v Táboře

29.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Poprvé v historii českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické začal její nový akademický rok 2014/15 na dvou místech. Vedle jihočeské metropole byla zahájena výuka v bakalářské specializaci Progresivní materiály v automobilovém průmyslu také v prostorách SPŠ Tábor.

Technická olympiáda: Třetí místo a zvláštní ocenění

25.3.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Z prvního ročníku Olympiády technického a vzdělávacího konsorcia při VŠTE České Budějovice, jehož je SPŠ Tábor spoluzakladatelem, si naši studenti odvezli v konkurenci třinácti prací třetí místo a zvláštní cenu.

Významné osobnosti o etice v podnikání

13.3.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Ekonomika, průmysl, etika v podnikání, ale i v životě společnosti. To byla nosná témata konference, kterou pořádala českobudějovická VŠTE za patronace Jihočeského kraje a Hospodářské komory. Před naplněnou aulou se vystřídalo několik významných osobností českého byznysu.

VŠTE zakládá Centrum technických studií při SPŠ Tábor

14.2.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Na pátek 14. února 2014 svolaly českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) a SPŠ Tábor ve spolupráci s Městem Tábor tiskovou konferenci, na níž oznámily otevření Centra technických studií v areálu SPŠ na Maredově vrchu.

První rozšířené jednání technického konsorcia

5.9.2013
SPŠ Tábor: Jednání řídíla prorektorka Ing. Ludmila Opekarová, Ph.D.
Ve čtvrtek 5. září se v hlavní budově Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích sešli zástupci středních škol a významných jihočeských firem na jednání technického konsorcia, jehož je SPŠ Tábor zakládajícím členem.

SPŠ Tábor spoluzakladatelem technického konsorcia

23.4.2013
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
V pondělí 22. dubna byl podpisy čtyř zakladatelů stvrzen vznik Technického vzdělávacího konsorcia při VŠTE v Českých Budějovicích, jehož jedním ze zakládajících členů je také taborská průmyslovka.
Stránkování: 1 |

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně