Hokejky řinčely, diváci bouřili

uzavření klasifikace a docházky do SASu pro maturanty
Klasifikační porada pro třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b a 2N od 9:30 hodin ve sborovně
Jaderná maturita 25. - 27. 4. v Temelíně pro výběr žáků
Poslední zvonění - třída 4Lb
Třídnická hodina - předání vysvědčení za poslední ročník pro maturitní třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b, 2N

Hokejky řinčely, diváci bouřili

V den předávání vysvědčení se uskutečnilo přátelské exhibiční hokejové střetnutí naší školy proti ZŠ Zborovská. Z této sportovní akce se stává tradice, letos to byl již 3. ročník.

Hrály proti sobě družstva hokejistů ze ZŠ Zborovská (výběr z 8. a 9. ročníků) a  SPŠ Tábor (hokejisté z 1. a 2. ročníků v čele s kapitánkou Aničkou Kotounovou). Všichni hráči byli na začátku utkání jednotlivě představeni a bouřlivě přivítáni svými fanoušky. Členy týmů se jako letošní novinka stali i učitelé, a to za průmku pan učitel Pavel Škrábek a za základku pan učitel Petr Herma.

V prvních dvou třetinách byl náš tým jasně silnější, vedli jsme 3:0.  Ve třetí třetině naši trochu polevili a hokejisté ze základky toho hned využili, dvakrát skórovali a hned bylo o co hrát. Bojovalo se až do konce utkání, občas došlo i k pěstním soubojům a bitkám. Na konci utkání za stavu 4:3 pro nás, odvolala základka brankáře. Naši borci toho ale využili a skórovali na konečných 5:3. (góly za nás dávali: Pavel Chocholoušek 2, Anička Kotounová 2 a Jakub Malý 1)

Pro zpestření programu v první přestávce vystoupily tři krasobruslařky ze základní školy a v druhé pauze soupeřili ředitelé obou škol ve střelbě na bránu. Letos náš pan ředitel Marcel Gause vrátil panu řediteli Petru Vašíčkovi prohru z minulého roku a zvítězil.

Všechny aktéry po celou dobu neúnavně podporovali fanoušci z obou škol, kterých bylo téměř 1400. Transparent s nápisem "Pavel Škrábek jede", bušení bubnů a hlasité skandování dokreslilo celou atmosféru této akce. Utkání si tedy snad užili jak hráči, tak i fanoušci a učitelé z obou škol. V tradici budeme pokračovat. Chceme tak ukázat, že na průmce se připravují nejen naši budoucí technici a inženýři, ale že je zde i úžasná podpora sportu.

(ciz)
foto: Marcel Gause, Michaela Čížková, Martin Hošek

NAPSALI O NÁS v Táborském deníku

Čtvrtek, 19. duben 2018
Enersol každoročně vrcholí mezinárodní přehlídkou žákovských prací, letos poprvé v rakouském Hollabrunnu 19. - 20. 4. 2018
Čtvrtek, 19. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4La, zítra LSb.
Středa, 18. duben 2018
Den Země je letos věnován elektromobilitě. Na Náměstí TGM představujeme naše e-buggy dopoledne základním školám, odpoledne veřejnosti
Středa, 18. duben 2018
Letošní ročník Poháru Josefa Masopusta v kopané začíná dnes okresním kolem na Soukeníku. Tradičně vítězíme... a tradice se mají dodržovat...
Úterý, 17. duben 2018
Kam za kulturou? Třídy 2La a 2Lb mají jasno: dnes do Národního divadla do Prahy na Maryšu.
Pondělí, 16. duben 2018
Třdy 2P, 2Sa a 2Sb nastupují na měsíční souvislou odbornou praxi do firem. Zpět do školy se vrátí až v polovině května.
Pondělí, 16. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů, kteří nás uvedli na druhém místě, dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Pondělí, 16. duben 2018
Pro 1.-3.ročníky je připraven pořad v armádním klubu, maturanti mají zvláštní rozvrh. Od 12 hod. prezentace Kovosvitu pro 3.-4.r. v kinosále
Pátek, 13. duben 2018
Výběr našich žáků předvede své přírodovědné a technické práce na Technické olympiádě v Českých Budějovicích. Vyhrajeme jako vloni?
Čtvrtek, 12. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Čtvrtek, 12. duben 2018
Maturanti dnes mají intenzivní přípravu k MZ, 1. - 3.ročníky společně s učiteli různé poznávací či sportovní aktivity mimo školu
Středa, 11. duben 2018
Maturitní víceboj začíná dnes od 12 hodin písemnými pracemi z českého jazyka a literatury. Vzletné myšlenky a znalost pravopisu se hodí!
Středa, 11. duben 2018
Nematuritní třídy v budově A se dnes učí od 0. do 4.hodiny, praxe a výuka v budově B probíhá beze změn
Středa, 11. duben 2018
V rámci projektu Matematech se programátoři a elektrotechnici z 2La,b podívají do firmy Rohde a Schwarz ve Vimperku
Čtvrtek, 05. duben 2018
Naši siláci jsou vítězi krajského kola, proto hájí barvy Jižních Čech v republikovém finále silového víceboje 5.-6. 4. v Karlových Varech!
Středa, 04. duben 2018
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Středa, 04. duben 2018
Kdo sportuje, nezlobí :-) Proto má sport na prumce zelenou. Dnes se zúčastníme okresního kola přeboru SŠ v sálové kopané v Sezimově Ústí
Úterý, 03. duben 2018
Pedagogická klasifikační rada za 3.čtvrtletí probíhá od 15 hodin v kinosále školy
Úterý, 03. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4Sa, zítra 4Sb.
Úterý, 03. duben 2018
Ode dneška celý měsíc stráví třída 3SmTrT na souvislé odborné praxi ve firmách.