Pololetní přátelské hokejové utkání

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Pololetní přátelské hokejové utkání

Poslední lednový den bývá ve školách zpravidla zasvěcen konci prvního pololetí školního roku a vydávání pololetního vysvědčení. Aby to ale nebyl tak úplně obyčejný den, domluvily se SPŠ strojní a stavební Tábor a ZŠ Zborovská Tábor, že na počest tohoto dne sehrají přátelské hokejové utkání. A nebylo to poprvé. Již před rokem se oba týmy utkaly na Zimním stadionu, jenže tentokrát se jednalo o jinou podívanou. Hrál se hokej a byl to dobrý, kvalitní hokej, o první přestávce vystoupily mladičké krasobruslařky a ve druhé pauze si dali rozstřel ředitelé obou škol. Vše sledovaly stovky spolužáků obou týmů a jak s údivem konstatovali pracovníci stadionu, tolik skandujících lidí táborská hala v hledišti dlouho nezažila.

Hrálo se na tři dvacetiminutové třetiny, jen čas nepřestával běžet ani v době přerušení hry. Taková byla dohoda obou týmů, které se dobře znají. Řada absolventů ze základní školy Zborovská z Pražského sídliště totiž pokračuje ve studiu na táborské průmyslovce, kde díky nadšeným tělocvikářům a silnému školnímu sportovnímu klubu nacházejí perfektní zázemí pro svou aktivní sportovní činnost. Jednou z netradičních opor družstva středoškoláků byla Anna Kotounová, reprezentantka České republiky v ženském hokeji, která ještě minulý rok nastoupila za tým základní školy proti některým ze svých současných spoluhráčů.

Zápas byl bohatý na góly a po dvou třetinách to za stavu 6:3 vypadalo na jasné vítězství průmyslováků. Ti na úvod třetí třetiny navíc přidali ještě dva góly, jenže pak přišlo dramatické zauzlení. Nejprve byl vyloučen jeden ze  středoškoláků za šest hráčů na ledě a vzápětí šel na trestnou lavici další za faul. V přečíslení pět na tři chlapci ze základní školy nejprve snížili a poté neskutečně zdramatizovali závěr zápasu, když téměř srovnali skóre. Půldruhou minutu před koncem byl stav 8:7 v jejich neprospěch, ovšem v tlaku nepolevovali. Bohužel obrana zapomněla na zadní vrátka a v úplném závěru průmyslováci pojistili vítězství posledním gólem utkání na 9:7.

Útěchou pro ZŠ Zborovská může být vítězství v rozstřelu ředitelů obou škol v poměru 2:1 a vzpomínka na loňské vítězství v premiérovém utkání. Bilance je tedy momentálně vyrovnaná a nezbývá se těšit, co přinese za rok již třetí vzájemné měření sil. Jak potvrdili ředitelé, v nastolené tradici určitě chtějí pokračovat. Letos to rozhodně byla skvělá podívaná a zábava jak pro aktéry na ledové ploše, tak pro diváky z obou škol.

(gam)
(Foto: Marcel Gause, Michaela Čížková, Roman Bernát)

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně