Pololetní přátelské hokejové utkání

uzavření klasifikace a docházky do SASu pro maturanty
Klasifikační porada pro třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b a 2N od 9:30 hodin ve sborovně
Jaderná maturita 25. - 27. 4. v Temelíně pro výběr žáků
Poslední zvonění - třída 4Lb
Třídnická hodina - předání vysvědčení za poslední ročník pro maturitní třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b, 2N

Pololetní přátelské hokejové utkání

Poslední lednový den bývá ve školách zpravidla zasvěcen konci prvního pololetí školního roku a vydávání pololetního vysvědčení. Aby to ale nebyl tak úplně obyčejný den, domluvily se SPŠ strojní a stavební Tábor a ZŠ Zborovská Tábor, že na počest tohoto dne sehrají přátelské hokejové utkání. A nebylo to poprvé. Již před rokem se oba týmy utkaly na Zimním stadionu, jenže tentokrát se jednalo o jinou podívanou. Hrál se hokej a byl to dobrý, kvalitní hokej, o první přestávce vystoupily mladičké krasobruslařky a ve druhé pauze si dali rozstřel ředitelé obou škol. Vše sledovaly stovky spolužáků obou týmů a jak s údivem konstatovali pracovníci stadionu, tolik skandujících lidí táborská hala v hledišti dlouho nezažila.

Hrálo se na tři dvacetiminutové třetiny, jen čas nepřestával běžet ani v době přerušení hry. Taková byla dohoda obou týmů, které se dobře znají. Řada absolventů ze základní školy Zborovská z Pražského sídliště totiž pokračuje ve studiu na táborské průmyslovce, kde díky nadšeným tělocvikářům a silnému školnímu sportovnímu klubu nacházejí perfektní zázemí pro svou aktivní sportovní činnost. Jednou z netradičních opor družstva středoškoláků byla Anna Kotounová, reprezentantka České republiky v ženském hokeji, která ještě minulý rok nastoupila za tým základní školy proti některým ze svých současných spoluhráčů.

Zápas byl bohatý na góly a po dvou třetinách to za stavu 6:3 vypadalo na jasné vítězství průmyslováků. Ti na úvod třetí třetiny navíc přidali ještě dva góly, jenže pak přišlo dramatické zauzlení. Nejprve byl vyloučen jeden ze  středoškoláků za šest hráčů na ledě a vzápětí šel na trestnou lavici další za faul. V přečíslení pět na tři chlapci ze základní školy nejprve snížili a poté neskutečně zdramatizovali závěr zápasu, když téměř srovnali skóre. Půldruhou minutu před koncem byl stav 8:7 v jejich neprospěch, ovšem v tlaku nepolevovali. Bohužel obrana zapomněla na zadní vrátka a v úplném závěru průmyslováci pojistili vítězství posledním gólem utkání na 9:7.

Útěchou pro ZŠ Zborovská může být vítězství v rozstřelu ředitelů obou škol v poměru 2:1 a vzpomínka na loňské vítězství v premiérovém utkání. Bilance je tedy momentálně vyrovnaná a nezbývá se těšit, co přinese za rok již třetí vzájemné měření sil. Jak potvrdili ředitelé, v nastolené tradici určitě chtějí pokračovat. Letos to rozhodně byla skvělá podívaná a zábava jak pro aktéry na ledové ploše, tak pro diváky z obou škol.

(gam)
(Foto: Marcel Gause, Michaela Čížková, Roman Bernát)

Čtvrtek, 19. duben 2018
Enersol každoročně vrcholí mezinárodní přehlídkou žákovských prací, letos poprvé v rakouském Hollabrunnu 19. - 20. 4. 2018
Čtvrtek, 19. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4La, zítra LSb.
Středa, 18. duben 2018
Den Země je letos věnován elektromobilitě. Na Náměstí TGM představujeme naše e-buggy dopoledne základním školám, odpoledne veřejnosti
Středa, 18. duben 2018
Letošní ročník Poháru Josefa Masopusta v kopané začíná dnes okresním kolem na Soukeníku. Tradičně vítězíme... a tradice se mají dodržovat...
Úterý, 17. duben 2018
Kam za kulturou? Třídy 2La a 2Lb mají jasno: dnes do Národního divadla do Prahy na Maryšu.
Pondělí, 16. duben 2018
Třdy 2P, 2Sa a 2Sb nastupují na měsíční souvislou odbornou praxi do firem. Zpět do školy se vrátí až v polovině května.
Pondělí, 16. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů, kteří nás uvedli na druhém místě, dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Pondělí, 16. duben 2018
Pro 1.-3.ročníky je připraven pořad v armádním klubu, maturanti mají zvláštní rozvrh. Od 12 hod. prezentace Kovosvitu pro 3.-4.r. v kinosále
Pátek, 13. duben 2018
Výběr našich žáků předvede své přírodovědné a technické práce na Technické olympiádě v Českých Budějovicích. Vyhrajeme jako vloni?
Čtvrtek, 12. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Čtvrtek, 12. duben 2018
Maturanti dnes mají intenzivní přípravu k MZ, 1. - 3.ročníky společně s učiteli různé poznávací či sportovní aktivity mimo školu
Středa, 11. duben 2018
Maturitní víceboj začíná dnes od 12 hodin písemnými pracemi z českého jazyka a literatury. Vzletné myšlenky a znalost pravopisu se hodí!
Středa, 11. duben 2018
Nematuritní třídy v budově A se dnes učí od 0. do 4.hodiny, praxe a výuka v budově B probíhá beze změn
Středa, 11. duben 2018
V rámci projektu Matematech se programátoři a elektrotechnici z 2La,b podívají do firmy Rohde a Schwarz ve Vimperku
Čtvrtek, 05. duben 2018
Naši siláci jsou vítězi krajského kola, proto hájí barvy Jižních Čech v republikovém finále silového víceboje 5.-6. 4. v Karlových Varech!
Středa, 04. duben 2018
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Středa, 04. duben 2018
Kdo sportuje, nezlobí :-) Proto má sport na prumce zelenou. Dnes se zúčastníme okresního kola přeboru SŠ v sálové kopané v Sezimově Ústí
Úterý, 03. duben 2018
Pedagogická klasifikační rada za 3.čtvrtletí probíhá od 15 hodin v kinosále školy
Úterý, 03. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4Sa, zítra 4Sb.
Úterý, 03. duben 2018
Ode dneška celý měsíc stráví třída 3SmTrT na souvislé odborné praxi ve firmách.