Pololetní přátelské hokejové utkání

lehkoatletický Pohár CORNY
fotbalový turnaj technických škol ve Velešíně
státní svátek - Den české státnosti
Studijní cesta pedagogů SPŠ na partnerskou školu Technická akadémia Spišská Nová Ves 28.9.-1.10.2017
ředitelské volno pro všechny žáky školy
zveřejnění školního seznamu literárních děl k maturitní zkoušce 2017-2018

Pololetní přátelské hokejové utkání

Poslední lednový den bývá ve školách zpravidla zasvěcen konci prvního pololetí školního roku a vydávání pololetního vysvědčení. Aby to ale nebyl tak úplně obyčejný den, domluvily se SPŠ strojní a stavební Tábor a ZŠ Zborovská Tábor, že na počest tohoto dne sehrají přátelské hokejové utkání. A nebylo to poprvé. Již před rokem se oba týmy utkaly na Zimním stadionu, jenže tentokrát se jednalo o jinou podívanou. Hrál se hokej a byl to dobrý, kvalitní hokej, o první přestávce vystoupily mladičké krasobruslařky a ve druhé pauze si dali rozstřel ředitelé obou škol. Vše sledovaly stovky spolužáků obou týmů a jak s údivem konstatovali pracovníci stadionu, tolik skandujících lidí táborská hala v hledišti dlouho nezažila.

Hrálo se na tři dvacetiminutové třetiny, jen čas nepřestával běžet ani v době přerušení hry. Taková byla dohoda obou týmů, které se dobře znají. Řada absolventů ze základní školy Zborovská z Pražského sídliště totiž pokračuje ve studiu na táborské průmyslovce, kde díky nadšeným tělocvikářům a silnému školnímu sportovnímu klubu nacházejí perfektní zázemí pro svou aktivní sportovní činnost. Jednou z netradičních opor družstva středoškoláků byla Anna Kotounová, reprezentantka České republiky v ženském hokeji, která ještě minulý rok nastoupila za tým základní školy proti některým ze svých současných spoluhráčů.

Zápas byl bohatý na góly a po dvou třetinách to za stavu 6:3 vypadalo na jasné vítězství průmyslováků. Ti na úvod třetí třetiny navíc přidali ještě dva góly, jenže pak přišlo dramatické zauzlení. Nejprve byl vyloučen jeden ze  středoškoláků za šest hráčů na ledě a vzápětí šel na trestnou lavici další za faul. V přečíslení pět na tři chlapci ze základní školy nejprve snížili a poté neskutečně zdramatizovali závěr zápasu, když téměř srovnali skóre. Půldruhou minutu před koncem byl stav 8:7 v jejich neprospěch, ovšem v tlaku nepolevovali. Bohužel obrana zapomněla na zadní vrátka a v úplném závěru průmyslováci pojistili vítězství posledním gólem utkání na 9:7.

Útěchou pro ZŠ Zborovská může být vítězství v rozstřelu ředitelů obou škol v poměru 2:1 a vzpomínka na loňské vítězství v premiérovém utkání. Bilance je tedy momentálně vyrovnaná a nezbývá se těšit, co přinese za rok již třetí vzájemné měření sil. Jak potvrdili ředitelé, v nastolené tradici určitě chtějí pokračovat. Letos to rozhodně byla skvělá podívaná a zábava jak pro aktéry na ledové ploše, tak pro diváky z obou škol.

(gam)
(Foto: Marcel Gause, Michaela Čížková, Roman Bernát)

Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!
Čtvrtek, 21. září 2017
Stavaři a strojaři/TZB mají dopoledne odborný seminář firmy Havle.
Středa, 20. září 2017
Projekt IP&IE ERASMUS+ finišuje, odpoledne odprezentuje výsledky a vyhodnotí svůj projektový týden v Táboře
Středa, 20. září 2017
Na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy dnes jede třída 3P, zítra obě nástavby a tesaři ze 2.a 3.ročníku
Úterý, 19. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ navštíví dopoledne firmu Kovosvit, odpoledne pokračuje pracemi v dílnách, laboratořích a na počítačích
Úterý, 19. září 2017
Učňové - zedníci jedou soutěžit 4 dny v odborných dovednostech na veletrh FOR ARCH do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 18. září 2017
Začíná pracovní část projektu IP&IE ERASMUS+. Po slavnostním úvodu se mezinárodní týmy věnují 3D tisku a jeho využití
Pondělí, 18. září 2017
Mezinárodní skupina studentů projektu Edison dnes zahajuje každoroční týdenní působení na naší škole. Wellcome!
Pondělí, 18. září 2017
Gratulujeme bronzovým Machrům roku - našim učňům oboru strojní mechanik! Úspěch v celostátní soutěži těší :-)
Neděle, 17. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ poznává Jižní Čechy: včera Tábor, dnes Český Krumlov, Holašovice, Temelín jako kontrast současnosti
Pátek, 15. září 2017
Vítáme projektové týmy z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. ERASMUS+ začínáme účastí na Táborských setkáních
Čtvrtek, 14. září 2017
Hodně štěstí a úspěch všem, kteří dnes skládají ústní část závěrečných učňovských zkoušek v podzimním termínu
Čtvrtek, 14. září 2017
Žáci, kteří opravili DT nebo ústní části MZ,si mohou vyzvednout matur.vysvědčení proti podpisu na podatelně školy, též protokol o SČ MZ
O titul Machři roku bojují dnes naši učňové v Praze
Středa, 13. září 2017
Dnes STARTuje třída 1Lb. Až do pátku mají žáci možnost poznávat se a tvořit tým, který bude úspěšně fungovat po celé 4 roky...
Pondělí, 11. září 2017
Slavnostní oblečení, nervozita a doufejme, že na konci radost: to jsou profilové a ústní maturitní zkoušky v podzimním období na naší škole.
Pondělí, 11. září 2017
Výsledky didaktických testů MZ byly rozeslány žákům a na školní síť. Výsledky písemných prací z CJL a AJ zveřejní CERMAT v pátek 15.9.2017
Pátek, 08. září 2017
Maturanti, nezapomeňte! V pondělí v 7:55, tentokrát netradičně ve 3.patře budovy B. Kdo obhajuje MP, přijde o půlhodinku dříve. Hodně štěstí