Pololetní přátelské hokejové utkání

Exkurze do Obecního domu v Praze pro 2La
Moravské pašije - představení v DON Tábor pro třídy 1P a 1Sa
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2Sb
Maturitní zkouška - písemná práce z CJL podle jednotného zkušebního schematu
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2P
Jednotné přijímací zkoušky na SŠ - 1.řádný termín
odborné exkurze: Agrostroj Pelhřimov / 3Sa, Pacovské strojírny / 3Sb

Pololetní přátelské hokejové utkání

Poslední lednový den bývá ve školách zpravidla zasvěcen konci prvního pololetí školního roku a vydávání pololetního vysvědčení. Aby to ale nebyl tak úplně obyčejný den, domluvily se SPŠ strojní a stavební Tábor a ZŠ Zborovská Tábor, že na počest tohoto dne sehrají přátelské hokejové utkání. A nebylo to poprvé. Již před rokem se oba týmy utkaly na Zimním stadionu, jenže tentokrát se jednalo o jinou podívanou. Hrál se hokej a byl to dobrý, kvalitní hokej, o první přestávce vystoupily mladičké krasobruslařky a ve druhé pauze si dali rozstřel ředitelé obou škol. Vše sledovaly stovky spolužáků obou týmů a jak s údivem konstatovali pracovníci stadionu, tolik skandujících lidí táborská hala v hledišti dlouho nezažila.

Hrálo se na tři dvacetiminutové třetiny, jen čas nepřestával běžet ani v době přerušení hry. Taková byla dohoda obou týmů, které se dobře znají. Řada absolventů ze základní školy Zborovská z Pražského sídliště totiž pokračuje ve studiu na táborské průmyslovce, kde díky nadšeným tělocvikářům a silnému školnímu sportovnímu klubu nacházejí perfektní zázemí pro svou aktivní sportovní činnost. Jednou z netradičních opor družstva středoškoláků byla Anna Kotounová, reprezentantka České republiky v ženském hokeji, která ještě minulý rok nastoupila za tým základní školy proti některým ze svých současných spoluhráčů.

Zápas byl bohatý na góly a po dvou třetinách to za stavu 6:3 vypadalo na jasné vítězství průmyslováků. Ti na úvod třetí třetiny navíc přidali ještě dva góly, jenže pak přišlo dramatické zauzlení. Nejprve byl vyloučen jeden ze  středoškoláků za šest hráčů na ledě a vzápětí šel na trestnou lavici další za faul. V přečíslení pět na tři chlapci ze základní školy nejprve snížili a poté neskutečně zdramatizovali závěr zápasu, když téměř srovnali skóre. Půldruhou minutu před koncem byl stav 8:7 v jejich neprospěch, ovšem v tlaku nepolevovali. Bohužel obrana zapomněla na zadní vrátka a v úplném závěru průmyslováci pojistili vítězství posledním gólem utkání na 9:7.

Útěchou pro ZŠ Zborovská může být vítězství v rozstřelu ředitelů obou škol v poměru 2:1 a vzpomínka na loňské vítězství v premiérovém utkání. Bilance je tedy momentálně vyrovnaná a nezbývá se těšit, co přinese za rok již třetí vzájemné měření sil. Jak potvrdili ředitelé, v nastolené tradici určitě chtějí pokračovat. Letos to rozhodně byla skvělá podívaná a zábava jak pro aktéry na ledové ploše, tak pro diváky z obou škol.

(gam)
(Foto: Marcel Gause, Michaela Čížková, Roman Bernát)

Úterý, 28. březen 2017
Nši florbalisté dnes míří do Prahy na finále TOP8
Pondělí, 27. březen 2017
Včera se vydali do chorvatského Oroslavje účastníci projektu IP-IE ERASMUS+, Čeká je týden s 3D tiskem a přáteli z pěti zemí (D,PL,SL,SK,HR)
Čtvrtek, 23. březen 2017
Jak je důležité míti Filipa, to se dnes dozvědí naši třeťáci v táborském Divadle Oskara Nedbala
Úterý, 21. březen 2017
Maturita, dnes jen nanečisto: didaktický test z angličtiny včetně poslechového subtestu píší čtvrťáci a nástavba 2N
Úterý, 21. březen 2017
Představení Othello v Divadle Pod Palmovkou a středověké umění v Anežském klášteře v Praze zhlédnou lyceisté z 1.ročníku
Pondělí, 20. březen 2017
Krajský florbalový turnaj v Jindřichově Hradci je samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Ověřovací test z matematiky dnes píší všichni čtvrťáci. Opravný / náhradní termín ověřovacího testu mají prváci.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Exkurze do Obecního domu a výstava k tomu - to čeká v Praze třídu 2Lb.
Středa, 15. březen 2017
Do Národního technického muzea do Prahy se dnes vydaly třídy 1Sa a 1Lb
Úterý, 14. březen 2017
Začíná národní kolo soutěže Enersol 14.-15.3.2017 v Pelhřimově. V sedmičlenném jihočeském týmu jsou tři reprezentanti od nás. Držíme palce!
Pondělí, 13. březen 2017
Střídání: 1. skupina druháků se vrací z lyžařského kurzu domů, 2.skupina včera do rakouského Lechtalu na týden odjela.
Čtvrtek, 09. březen 2017
Školní kinosál hostí dnes a zítra nejlepší recitátory ze ZŠ táborského okresu na tradiční každoroční soutěži
Pondělí, 06. březen 2017
Po prázdninách zase ve škole. Tedy až na část druháků, kteří dnes odjíždějí na týdenní lyžařský kurs do Rakouska
Pondělí, 06. březen 2017
Evaluační seminář projektu ERASMUS+ / 2.běh odborných stáží v Seville dnes od 8:30 v učebně A454
Úterý, 28. únor 2017
Zájemci o studium, nezapomeňte odevzdat přihlášky! Letos končí lhůta 1.března.
Pondělí, 27. únor 2017
Hurá! Tento týden máme jarní prázdniny!!!
Pátek, 24. únor 2017
Na úřad práce dnes zavítají žáci 3SmTrZ. Naštěstí jen na besedu, doufejme, že jako šikovní řemeslníci nebudou mít o pracovní nabídky nouzi
Středa, 22. únor 2017
Osmáci ze ZŠ Miličín si dnes procvičí zručnost ve strojních dílnách a zítra v dřevařských dílnách naší školy. Zalíbí se jim u nás?
Úterý, 21. únor 2017
Besedy na úřadu práce pro poslední ročníky pokračují. Včera 4P, dnes se jich zúčastní 4La a 4Sb.
Pondělí, 20. únor 2017
Víte, co je TOKAMAK? A jaké uplatnění mají nanotechnologie? Vybraní žáci 4La a 4Lb se to dnes dozvědí na semináři na ČVUT v Praze.