Vítej zlatý hattricku!

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Vítej zlatý hattricku!

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: foto zdroj: Facebook Města Tábor, Daniel Čechtický

Tak by se dala parafrázovat pondělní účast SPŠ na zápolení táborských středních škol v dračích lodích. Knížecí rybník letos opět poskytl skvělé prostředí a oproti minulému roku i velice příznivé počasí. Minulé dva ročníky byly ve znamení nadvlády posádky z průmyslovky na vodní ploše, leč letošní časy z rozjížděk ukazovaly, že o první místo to bude pořádná řežba.

Po ne moc povedené druhé jízdě postupovala naše loď do finále překvapivě "až" z druhého místa. Odhodlání obhájit zlatou příčku bylo ale veliké. Po úpravě taktiky jsme nastoupili na start s jediným cílem. Dát do těch úmorných 200 metrů vše. Záhy po startu jsme ale zjistili, že stejné pokyny zřejmě dostala i druhá konkurenční posádka. Makáme, ale obě lodě jakoby předváděly vzorové osové zrcadlení v GPS souřadnicích. Co my dopředu, to oni také. Jsme v cíli ...oni také. Kdo byl ale první? Kamerový záznam neříká zhola nic. Takto synchronizovaný průjezd cílovou rovinkou by nezvládlo ani profesionální CGI studio. Je ale pozdě brečet nad rozlitým mlékem. Z finálové jízdy vzešla po verdiktu rozhodčích dvě první místa a to je lepší než pověstná brambora. Takže příští rok. Příští rok se ukáže.

(kot)
(foto: Daniel Čechtický)

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně