Zprávy a události

Co nás čeká

zítra, 15.2.
jarní prázdniny 15.-19.2.2016
za 8 dnů, 22.2.
okresní přebor dívek ve volejbalu
za 8 dnů, 22.2.
beseda na Úřadu práce pro třídu 4Lb
za 9 dnů, 23.2.
beseda na Úřadu práce pro třídu 4La
za 10 dnů, 24.2.
informace písecké VOŠ o pomaturitním studiu
za 10 dnů, 24.2.
cvičný didaktický test z matematiky pro maturanty
za 11 dnů, 25.2.
cvičný didaktický test z angličtiny pro maturanty
za 11 dnů, 25.2.
okresní přebor chlapců ve volejbalu
za 12 dnů, 26.2.
představení divadelního souboru KAPOTA Ať žijí husité! od 19 hodin v kinosále
za 16 dnů, 1.3.
regionální soutěžní přehlídka žákovských projektů Enersol

 

 

 

 

 

 

Olympiádu v českém jazyce ovládl technik

10.2.2016
SPŠ Tábor: ilustrační foto
Adam Dolejší ze 3La se stal 5. února vítězem okresního kola Olympiády středních škol v českém jazyce. Svým vítězstvím tak dokázal, že i žák technického oboru může být úspěšný v humanitních směrech. Fakt, že konkurence byla vskutku veliká, dokazuje přiložená výsledková listina. Adamovi gratulujeme!

Pátek třináctého přinesl 4Lb štěstí

28.1.2016
SPŠ Tábor: 4Lb
Dnes se v kinosále SPŠ promítala všechna maturitní videa našich čtvrťáků. Programem provázeli třeťáci, Štěpán Koudelka a Matouš Klíma. Hudební doprovod spáchala kapela Pazi gang se zpěváky Lenkou Stejskalovou a Davidem Volejníkem. Sladkou odměnu si nakonec svým neotřelým videem vybojovala třída 4Lb. Videa a foto najdete v článku.

Pomáháme tam kde je třeba

25.1.2016
SPŠ Tábor: foto: zdroj: aplajc.cz
Díky našim studentům se podařilo opravit prostory čekárny organizace APLA, a tím přispět k celkové obnově interiéru budovy. Zároveň chválíme pomoc Daniely Krejčové z třídy 2P, při Tříkrálové sbírce 2016 v Chotovinách. V článku naleznete oficiální tiskovou zprávu organizace APLA.

Osudová jízda sedmnácti statečných

15.1.2016
SPŠ Tábor: 4Sb
Pro letošní školní rok uzavřela plesovou sezónu na SPŠ svým maturákem třída 4Sb. Šerpování maturantů proběhlo 15.ledna v hotelu Palcát. Součástí programu byla barmanská show a vystoupení taneční skupiny NRG Crew. Zpestřením plesu byla dražba originálního průmyslováckého dortu. Foto a video najdete v článku.

Den otevřených dveří a přijímačky nanečisto

5.1.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Rádi bychom pozvali všechny zájemce o studium na SPŠ na Den otevřených dveří s přijímací zkouškou z matematiky nanečisto. Nás už jste poznali, přijďte nyní poznat sami sebe. Vyzkoušejte si, co už všechno umíte a v čem je třeba ještě přidat.Využijte tuto jedinečnou šanci a přijďte 9. ledna 2016 na průmyslovku.

Táborští průmyslováci opět ve Škoda - Auto

17.12.2015
SPŠ Tábor: Škoda Auto Mladá Boleslav
V rámci exkurze navštívili vybrání studenti SPŠ motorárnu, svařovnu a montážní linku firmy Škoda AUTO Mladá Boleslav. Během tříhodinové exkurze vyslechli podrobný odborný výklad doslova nabitý zajímavostmi a praktickými postřehy. Originální fotografie z prohlídky najdete v článku.

Průmyslovka zavítala do města králů a císařů

11.12.2015
SPŠ Tábor: Regensburg, zdroj: google.com
Začátkem prosince se vydala vybraná skupina němčinářů na výlet do německého Regensburgu, aby nejen navštívila vánoční trhy, ale přiučila se i něco z dějepisu, a hlavně měla možnost vyzkoušet své jazykové znalosti v praxi. Zprávu z návštěvy druhého nejstaršího města Německa sepsala, společně s děvčaty z 1La, Jana Sekalová.

Ve velkém stylu - E.ON Energy Globe Award 2015

3.12.2015
SPŠ Tábor: EON. Energy Globe Award 2015 a vítězný tým
1. října převzal tým SPŠ cenu E.ON Energy Globe Award ČR 2015. Galavečerem, v Divadle Oskara Nedbala, provázel Libor Bouček. Vystoupil i Karel Gott nebo Petra Janů. Ceny se udělovaly i v táborské Střelnici, kde byl vystaven i oceněný elektromobil našich průmkařů. Ještě jednou klukům gratulujeme a přikládáme oficiální foto z akce.

Adventní Prahou za kulturou

2.12.2015
SPŠ Tábor: Adventní Praha, foto: google.com
Minulý týden zažili naši čtvrťáci atmosféru vánoční Prahy se vším všudy. Na programu byla prohlídka historické části města včetně adventních trhů. Závěr dne potom patřil hře Spolupracovníci v Divadle pod Palmovkou. Své zážitky z pražského výletu nám společnými silami sepsali čtvrťáci ze 4Lb.

Na profesory si 4La jen tak nepřijde

30.11.2015
SPŠ Tábor: Maturitní ples 4La
Posledním plesem SPŠ v letošním kalendářním roce byl ten třídy 4La. Večer moderoval Daniel Čechtický a o hudební doprovod se postarala kapela Horváth band. V La Casa Havana klubu pak pouštěl hudbu Dj Horny a dokonce i jeden z maturantů. Fotky z plesu a maturitní video přikládáme.

Národní technické muzeum je povinností

27.11.2015
SPŠ Tábor: Technické muzeum Praha, zdroj:google.com
Návštěva Národního technického muzea v Praze je povinností snad pro každého, kdo se chce ubírat technickým směrem. A proto se i lyceisti z prvního ročníku vydali do Prahy aby se alespoň na chvíli vymanili z šedivé teorie učebnic a poznali něco více z praxe.

Strojaři o víkendu cestovali časem

23.11.2015
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
V plesové jízdě průmky o víkendu pokračovali čtvrťáci ze třídy 4Sa. Maturákem provázel Roman Anděl podpořen milevskou kapelou Elizabeth. I strojaři se mohou pyšnit originálním maturitním videem, v němž se přesunuli až do roku 1989.

4Lb pojala pátek třináctého po svém

18.11.2015
SPŠ Tábor: Maturitní ples 4. Lb
Éra maturáků je v plném proudu. Po stavařích byli, v hotelu Palcát, ošerpováni průmkaři ze 4Lb. Ti se s datem pátku třináctého poprali po svém a o jakékoli smůle v souvislosti s jejich plesem hovořit nelze. Důkazem toho je i jejich originální maturitní video, které přikládáme.

Studentům k svátku

16.11.2015
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Zítra máte vy všichni studenti svátek. Od roku 1941 se 17. listopad slaví jako Mezinárodní den studentů: Stalo se tak v reakci na krvavé potlačení protestů na pražských vysokých školách německou okupační armádou v roce 1939. Pro Českou republiku má ale tento den, spojený s bojem za svobodu a demokracii, mnohem širší význam.

Plavci a plavkyně vítězně

16.11.2015
SPŠ Tábor: ilustrační foto, zdroj: google.com
Minulý týden se v táborském plaveckém bazénu uskutečnil Okresního přebor základních a středních škol v plavání. I naše škola se zúčastnila tohoto klání a vedla si více než zdatně. Chlapci i dívky ze SPŠ Tábor zvítězili ve své kategorii a nasbírali spoustu úspěchů.

Plesovou sezónu na SPŠ odstartovali stavaři

9.11.2015
SPŠ Tábor: Maturitní ples 4.P
První letošní maturák průmyslovky mají na svědomí čtvrťáci ze třídy 4.P. Ples se konal 7. listopadu v hotelu Palcát pod vedením moderátora Daniela Čechtického a za hudebního doprovodu kapely Elizabeth. Na plese vystoupili i Five Fellas, účastníci ČS má talent 2015. Maturitní video a foto z plesu najdete v článku.

Průmyslovka otevřela své brány

7.11.2015
SPŠ Tábor: Úvodní informace ředitele školy v kinosále SPŠ
Den otevřených dveří přilákal o víkendu desítky zájemců. Deváťáci ale i osmáci a jejich rodiče měli příležitost nahlédnout do prostor školy, prohlédnout si její vybavení, vyzpovídat učitele, zkrátka dozvědět se víc. Těm, kteří měli zájem, jsme nabídli přípravný elektronický kurz k přijímacím zkouškám.

Talentem roku 2015 je stavař Jan Škrdleta

5.11.2015
SPŠ Tábor: Vítězný projekt - Nature House for Four
V úterý 3. listopadu se v Divadle Oskara Nedbala udělovaly diplomy všem těm, kteří dokázali svůj talent. Mezi odměněnými sportovci, muzikanty či tanečníky, byl i náš stavař, Jan Škrdleta.Titul Talent roku získal za svůj stavební projekt. Gratulujeme!

Brněnské exkurze nástavbářů byly ve znamení dřeva

29.10.2015
SPŠ Tábor: Nástavbáři na exkurzi v Brně
Koncem října se naši nástavbáři z 1N zúčastnili dvou exkurzí. Při první se seznámili s výrobu a opravou hudebních nástrojů. Během druhé exkurze navštívili mezinárodní dřevařský veletrh Wood TEC 2015.

Vysočina v barvách podzimu pohledem objektivu

23.10.2015
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Minulý týden strávili vybraní Průmkaři na fotografickém workshopu na Vysočině. Pohledem objektivu se fotografoví nadšenci snažili zachytit nejoriginálnější prvky tamní podzimní přírody. Svébytnou atmosféru pobytu studentů zachycují nasledující řádky i vybrané fotografie.
Stránkování: 1 | 2 | 3 | 4 | ... 16 | Následující

Přijímací zkoušky

facebook SPŠ Tábor

Chci informace o škole

Krátké zprávy

Pátek, 12. únor 2016
Těšíme se na jarní prázdniny! Někdo se chystá na hory, někdo na brigádu, někdo na intenzivní přípravu k maturitní zkoušce...
Čtvrtek, 11. únor 2016
Zveme všechny zájemce na výstavu Tomáš Baťa - český selfmademan do kinosálu SPŠ ode dneška do 25.2.2016
Úterý, 09. únor 2016
Třída 3SmTrZ zahajuje každoroční cyklus besed pro výstupní ročníky na Úřadu práce v Táboře
Úterý, 09. únor 2016
Seminář o holocaustu s následnou besedou absolvují žáci 4.ročníku technického lycea.
Čtvrtek, 04. únor 2016
Na výstavu Dřevostavby 2016 do Prahy se dnes vydala třída 1N
Úterý, 02. únor 2016
Pokračujeme ve spolupráci se základními školami: ZŠ Miličín dnes absolvuje praktickou výuku v našich strojních dílnách
Pondělí, 01. únor 2016
Odbornou exkurzí do firmy Difak, která provádí servisy obráběcích strojů, začíná 2.pololetí třída 3Sb
Pátek, 29. leden 2016
Jednodenní pololetní prázdniny - tak si užijte prodloužený víkend. Anebo Jděte do Prčic! na představení souboru KAPOTA od 19 v kinosále :-)
Čtvrtek, 28. leden 2016
Podle dobré tradice je celá škola v gala - žáci si přišli pro výpis z vysvědčení za 1.pololetí školního roku 2015-16
Čtvrtek, 28. leden 2016
5 maturitních tříd, 5 maturitních videosnímků. Kdo si pochutná na dortu pro vítěze? Rozhodujete hlasováním v kinosále!
Úterý, 26. leden 2016
Komu odpoledne zvoní v uších, o tom se jedná na pololetní klasifikační pedagogické radě. A to málokdy znamená něco dobrého...
Pátek, 22. leden 2016
Dnes je poslední den, kdy ještě můžete vylepšit známky za 1.pololetí!
Pátek, 22. leden 2016
Na stavební fakultě ČVUT v Praze bojuje o vítězství v soutěži Hala roku - junior naše družstvo. Držíme palce.
Čtvrtek, 21. leden 2016
Výstavu Střechy na výstavišti v pražských Letňanech si dnes prohlédnou žáci nástavby 1N a oboru tesař 1T
Čtvrtek, 21. leden 2016
Kdo z prváků nedosáhl potřebného počtu procent úspěšnosti v 2.ověřovacím testu z matematiky, má šanci dnes 3.vyučovací hodinu. Hodně štěstí
Středa, 20. leden 2016
Probíhá odborný seminář firmy Velux, zúčastní se třída 3P
Úterý, 19. leden 2016
Žáci 2.ročníku se zúčastnív kině Spektrum tradiční zajímavé přednášky Ing. Dany Drábové na téma energie a energetika
Úterý, 19. leden 2016
O možnostech pomaturitního studia na jazykové škole se dozvědí žáci 4.ročníků přímo od zástupců JŠ ve třídách
Středa, 13. leden 2016
Den plný divadla: třeťáci zhlédnou Pygmalion v táborském Divadle Oskara Nedbala, druháci Othella v pražském Divadle Pod Palmovkou
Středa, 13. leden 2016
Kromě divadla holdujeme i sportu: hrajeme krajské kolo basketbalového přeboru středních škol ve strakonické sportovní hale