Zprávy a události

Cesta za poznáním biotechnologie

14.11.2014
SPŠ Tábor: Biotechnologie
V pátek 14. listopadu se vybraní studenti SPŠ Tábor zúčastnili akreditovaného semináře Biotechnologie v potravinářství pořádaného Jihočeskou univerzitou ve spolupráci s Klubem ekologické výchovy.

První letošní den otevřených dveří

8.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
V sobotu 8. listopadu se otevřely dveře SPŠ Tábor pro veřejnost. Uchazeči o studium a jejich rodiče si mohli prohlédnout školu od půdních ateliérů až po suterénní laboratoře, školní dílny nebo domov mládeže s jídelnou a tělocvičnou.

Putovní výstava Berlínská zeď

3.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Je to zvláštní čas. Uplynulo čtvrtstoletí od pádu berlínské zdi i naší sametové revoluce a jeden aby přemýšlel, odkud se vzala novináři zmiňovaná čtvrtina studentů středních škol, sympatizujících s předlistopadovým socialismem.

První letošní ples měla třída 4P

2.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Od listopadu až do ledna se postupně pět maturitních tříd SPŠ Tábor vystřídá v táborských sálech při svých plesech. Jako první se představili maturanti pozemního stavitelství ze 4P (ke zprávě je připojeno maturitní video).

Nestihli jste navštívit burzu středních škol?

24.10.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Nic se neděje. Neviděli jste sice výstavní stánek SPŠ Tábor, ale i tak máte šanci dozvědět se o naší škole více. Již 8. listopadu (sobota) se pro veřejnost otevřou dveře táborské průmyslovky dokořán. Přijďte se podívat, jak připravujeme budoucí techniky.

Elektromobilita a zelená energie

22.10.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
SPŠ Tábor je aktivitami v oblasti elektromobility známa i za hranicemi Jihočeského kraje a se svými elektrovozítky zavítala až do sousedního Rakouska. Tentokrát přijel se zajímavou přednáškou za studenty průmyslovky expert PhDr. Jiří Vlk.

Fotoworkshop Vysočina

18.10.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Když přichází říjen, vyrážíme se svými fotoaparáty na Vysočinu. Program bývá pokaždé malinko jiný, ale vždycky je to o focení, o poznání, o vzdělání, o užití – krajiny, detailů, neznámého.

EDISON podruhé

13.10.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Na začátku října jsme hostili druhý ročník projektu EDISON – setkávání mladých lidí z celého světa. Tentokrát k nám dorazili studenti z Egypta, Malajsie, Brazílie, Vietnamu, Rumunska a Gruzie.

Naši studenti vyhodnoceni na Talentu roku

1.10.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
V úterý 30. září 2014 se v malém sále Divadla O. Nedbala uskutečnilo slavnostní předání cen nominovaným a vítězům soutěže "Talent roku 2014" okresu Tábor. Mezi oceněnými stejně jako v předchozích ročnících nescházeli studenti SPŠ Tábor.

Pozvánka do Čelkovic na historická vozidla

30.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Sobotní termín 4. října určený pro 13. setkání historických vozidel Čelkovice 2014 se nezadržitelně blíží. Ochutnejte v následující zprávě atmosféru loňského ročníku na připojeném video záznamu,

Dva body od bedny v celostátním kole SUSO

22.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
SUSO je soutěž učňů ze stavebních oborů, při níž dochází ke vzájemnému měření úrovně jejich dovedností. Naši zedníci po úspěchu v regionálním kole postoupili až do celostátního finále této soutěže a ani tam se neztratili. Pouhé dva body je dělily od bronzové medaile.

Matematech – matematika přes hranice

20.9.2014
SPŠ Tábor: reprezentanti SPŠ Tábor
Závěrečná konference projektu Matematech – Matematika přes hranice se uskutečnila v pátek 19. září ve velkém sále Zastupitelstva JčK v Českých Budějovicích. Svou práci zde prezentovali také Pavel Kolář a Jitka Nováková, učitelé matematiky na SPŠ Tábor.

Bulantovo Umělecké Třeštění – vernisáž fotografií

19.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Školní vernisáž Na Půdě se 19. září rozzářila řadou studentských fotografií i obrázky učitelskými. Jejich autoři si připomněli, jak se učili za přímé i nepřímé pomoci Ládi Bulanta vnímat svět objektivy svých fotoaparátů.

Náš příspěvek Táborským setkáním

16.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Kdo cíleně nebo třeba nechtěně zabloudil do foyer Divadla Oskara Nedbala, mohl si vedle pouličních bujarých oslav návratu do středověku vychutnat výrazně poklidnější atmosféru průmyslováckého modelového kolejiště.

Strojaři si pro svůj START zvolili Třeboň

12.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
A je tu další studentská zpráva o seznamovacím adaptačním kurzu prvních ročníků. Strojaři z tříd 1Sa a 1Sb poznávali Třeboňsko i sami sebe navzájem.

Naše školní elektromobily ve Waidhofenu

11.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Na pozvání spolkové země Dolní Rakousko se SPŠ Tábor zúčastnila se svými dvěma školními elektromobily mezinárodní konference o elektromobilitě v evropském regionu Dunaj-Vltava.

Třída 1P referuje o svém programu START

10.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Startovací programy pro první ročníky mají na SPŠ Tábor svou dlouhou historii. Přesto je každý pobyt jiný. Jaké zážitky si z něj odnesli letošní nováčci z oboru Pozemní stavitelství, čtěte dále.

RC modely, zábava pro kluky i táty

6.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
V principu je jedno, jestli si člověk najde vztah k technice přes skutečná auta nebo jejich zmenšeniny v měřítku 1/8 s dálkovým ovládáním. Dokladem toho byly závody na travnatém povrchu v areálu SPŠ Tábor, k němuž se sjeli účastníci z různých koutů České republiky.

Koncert v podkroví

5.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Školní podkrovní galerie ve čtvrtek odpoledne zažila další z premiér. Po výstavách studentských kreseb a fotografií se mezi staré nosné trámy do zmodernizovaného prostředí nastěhovala hudba táborské kapely Starý psi a mladý kočky revival.

Vítáme nové studenty z prvních ročníků

1.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
První den školního roku v nové škole už mají za sebou. Ano, píšeme o našich studentech prvního ročníku, kteří pondělkem 1. září zahájili novou etapu ve své cestě za vzděláním.
Stránkování: 1 | 2 | 3 | 4 | ... 13 | Následující

facebook SPŠ Tábor

Chci informace o škole

Krátké zprávy

Pátek, 21. listopad 2014
V přízemí se hemží mladší ročníky ze ZŠ a MŠ - Divadlo mladých si pronajalo náš kinosál :-)
Pátek, 21. listopad 2014
Čtvrťáci vyměnili dopoledne školní lavice za divadelní sedadla v táborském DON
Čtvrtek, 20. listopad 2014
4La dnes jede na exkurzi do JE Temelín - oči a uši dokořán, u maturity se bude hodit!
Čtvrtek, 20. listopad 2014
Krajský seminář věnovaný odbornému vzdělávání v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání na Jč.školách probíhá v kinosále od 9 do 15 hod
Středa, 19. listopad 2014
Co včera pedagogická rada upekla, dnes servírujeme rodičům: třídní schůzky pro žáky denního studia probíhají od 15 a 16 hodin podle rozpisu
Úterý, 18. listopad 2014
Projektový den dnes u nás prožijí deváťáci ze ZŠ Helsinská. Hezké zážitky!
Úterý, 18. listopad 2014
Netradiční tělocvik pro 1.ročníky - praktický seminář házené v hale v Sezimově Ústí
Úterý, 18. listopad 2014
první čtvrtletní klasifikační pedagogická rada v tomto školním roce... To to od 1.září uteklo...
Pondělí, 17. listopad 2014
Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii - připomínáme si, že tyto pojmy nejsou samozřejmostí, ale hodnotou, kterou musíme pěstovat
Pátek, 14. listopad 2014
Výběr žáků pod vedením mgr. Tůmové se zúčastní odborného semináře chemie - biotechnologie v Českých Budějovicích
Středa, 12. listopad 2014
Výuka žáků ZŠ v dílnách SPŠ pokračuje - dnes přijdou žáci ze sousední ZŠ Husova, zítra ze ZŠ Helsinská.
Středa, 12. listopad 2014
Probíhá žákovský workshop 3.a4.ročníku strojařů na téma Aktuální trendy v technice v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jč.kraji
Středa, 12. listopad 2014
Ověřovací testy základních znalostí z matematiky dnes čekají všechny prváky z technického lycea, strojírenství a stavebnictví na SPŠ Tábor
Úterý, 11. listopad 2014
Výuka žáků ZŠ v dílnách SPŠ pokračuje - dnes 2.skupina ze Soběslavi - Komenského
Úterý, 11. listopad 2014
Mozaika středních škol v Pelhřimově s naší účastí - nabídka studia pro tamní deváťáky a podrobných informací pro jejich rodiče
Úterý, 11. listopad 2014
Společná exkurze žáků SPŠ a ZŠ: míříme do Škody Mladá Boleslav
Pondělí, 10. listopad 2014
Kdo je z Písku a okolí, může navštívit naši expozici na tamní burze středních škol.
Pondělí, 10. listopad 2014
O stavebních materiálech se dnes učí třída 1P v terénu - na exkurzi do prodejny stavebnin
Pondělí, 10. listopad 2014
Tento týden proběhnou oborové klasifikační porady postupně pro technické lyceum, strojaře, stavaře, nástavby a učební obory
Sobota, 08. listopad 2014
Vítáme návštěvníky Dne otevřených dveří. Zájemcům o studium doporučujeme tréninkovou sbírku příkladů a informace v kinosále v 10 a 11 hodin