Andělsky čertovská nadílka naruby

uzavření klasifikace a docházky do SASu pro maturanty
Klasifikační porada pro třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b a 2N od 9:30 hodin ve sborovně
Jaderná maturita 25. - 27. 4. v Temelíně pro výběr žáků
Poslední zvonění - třída 4Lb
Třídnická hodina - předání vysvědčení za poslední ročník pro maturitní třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b, 2N

Andělsky čertovská nadílka naruby

Blížil se první z prosincových svátečních dnů (za svátek ho logicky považuji, přestože oficiálním svátkem není, a jako bývalé dítě na něj nejen rád vzpomínám, ale s chutí si jej připomínám i v dospělosti), když mi do mailu přistála zpráva od třídy 4La a Gábiny Manové a v ní stálo:

Jednou nohou v čase rozjímání, ticha, lehkého chvění pojďme podat alespoň jednu ruku.

Zítra během dne vás i třídy navštíví skupinka studentů ze 4La. Vzpomeňme na všechny, kteří nás opatrují, vzpomeňme na všechny, které opatrujeme my, a zkusme spojit síly a trochu pomoci těm, kteří takové opatrování nemají.

Vím, že charitativních sbírek je kolem Vánoc opravdu hodně, ale pojďme  naše studenty v této akci podpořit. Je hezké, že přišli sami s takovým nápadem. Je to důležitá dovednost, kterou bychom měli posílat dál – Dávat a nic nečekat.

A venku sněží a je lehce bílo.

Ať vždycky můžeme dávat!

Gábina

Skvělý nápad a ta symbolika! Svatý Mikuláš, čert a ANDĚL patří neodmyslitelně k začátku prosince. Pomoci v tento čas několika desetikorunami nebo třeba stovkou od každého z nás nadaci DOBRÝ ANDĚL, která následně z peněžních darů pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám s dětmi v tíživé situaci, kde rodič nebo některé z dětí těžce onemocněli, bylo to nejmenší, co jsme mohli jako škola pro nadaci udělat. Věřím, že skutečně nikdo z nás za to nic nečekal. A přesto jsme se dočkali. Studenti nejen vybírali, ale především zahráli, zazpívali a jak si to hezky užívali, přenesli na nás tu sváteční náladu čehosi nevšedního. Vzpomněl jsem si, jak jsem jako dítě rok co rok nervózně přešlapoval v čekání na cinknutí zvonku z pokoje, kde jsem pak na míse našel ovoce, ořechy, sladkosti a občas taky trošku pekelnického uhlí.

Přeju nám všem a zejména rodinám podporovaným z nadace DOBRÝ ANDĚL, aby si každoročně mohly v tento andělsky čertovský čas vyvolat obyčejně nevšední pocit při vzpomínce na radost přijímání a vzácnost dávání.

(gam)
(foto: studenti 4La)

Čtvrtek, 19. duben 2018
Enersol každoročně vrcholí mezinárodní přehlídkou žákovských prací, letos poprvé v rakouském Hollabrunnu 19. - 20. 4. 2018
Čtvrtek, 19. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4La, zítra LSb.
Středa, 18. duben 2018
Den Země je letos věnován elektromobilitě. Na Náměstí TGM představujeme naše e-buggy dopoledne základním školám, odpoledne veřejnosti
Středa, 18. duben 2018
Letošní ročník Poháru Josefa Masopusta v kopané začíná dnes okresním kolem na Soukeníku. Tradičně vítězíme... a tradice se mají dodržovat...
Úterý, 17. duben 2018
Kam za kulturou? Třídy 2La a 2Lb mají jasno: dnes do Národního divadla do Prahy na Maryšu.
Pondělí, 16. duben 2018
Třdy 2P, 2Sa a 2Sb nastupují na měsíční souvislou odbornou praxi do firem. Zpět do školy se vrátí až v polovině května.
Pondělí, 16. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů, kteří nás uvedli na druhém místě, dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Pondělí, 16. duben 2018
Pro 1.-3.ročníky je připraven pořad v armádním klubu, maturanti mají zvláštní rozvrh. Od 12 hod. prezentace Kovosvitu pro 3.-4.r. v kinosále
Pátek, 13. duben 2018
Výběr našich žáků předvede své přírodovědné a technické práce na Technické olympiádě v Českých Budějovicích. Vyhrajeme jako vloni?
Čtvrtek, 12. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Čtvrtek, 12. duben 2018
Maturanti dnes mají intenzivní přípravu k MZ, 1. - 3.ročníky společně s učiteli různé poznávací či sportovní aktivity mimo školu
Středa, 11. duben 2018
Maturitní víceboj začíná dnes od 12 hodin písemnými pracemi z českého jazyka a literatury. Vzletné myšlenky a znalost pravopisu se hodí!
Středa, 11. duben 2018
Nematuritní třídy v budově A se dnes učí od 0. do 4.hodiny, praxe a výuka v budově B probíhá beze změn
Středa, 11. duben 2018
V rámci projektu Matematech se programátoři a elektrotechnici z 2La,b podívají do firmy Rohde a Schwarz ve Vimperku
Čtvrtek, 05. duben 2018
Naši siláci jsou vítězi krajského kola, proto hájí barvy Jižních Čech v republikovém finále silového víceboje 5.-6. 4. v Karlových Varech!
Středa, 04. duben 2018
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Středa, 04. duben 2018
Kdo sportuje, nezlobí :-) Proto má sport na prumce zelenou. Dnes se zúčastníme okresního kola přeboru SŠ v sálové kopané v Sezimově Ústí
Úterý, 03. duben 2018
Pedagogická klasifikační rada za 3.čtvrtletí probíhá od 15 hodin v kinosále školy
Úterý, 03. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4Sa, zítra 4Sb.
Úterý, 03. duben 2018
Ode dneška celý měsíc stráví třída 3SmTrT na souvislé odborné praxi ve firmách.