Hochtief CZ novým partnerem SPŠ Tábor

uzavření klasifikace a docházky do SASu pro maturanty
Klasifikační porada pro třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b a 2N od 9:30 hodin ve sborovně
Jaderná maturita 25. - 27. 4. v Temelíně pro výběr žáků
Poslední zvonění - třída 4Lb
Třídnická hodina - předání vysvědčení za poslední ročník pro maturitní třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b, 2N

Hochtief CZ novým partnerem SPŠ Tábor

V sobotu 25. listopadu 2017 bude v 10.00 hodin na SPŠ strojní a stavební Tábor podepsána smlouva o strategické spolupráci se stavební společností HOCHTIEF CZ. Stane se tak v rámci dne otevřených dveří, který táborská průmyslová škola pořádá pro uchazeče o studium, jejich rodiče a výchovné poradce základních škol.

Partnerství mezi významnou českou stavební společností HOCHTIEF CZ a SPŠ Tábor jako jedinou strojně a stavebně orientovanou střední školou v táborském regionu doposud probíhalo na neformální bázi a týkalo se zejména pořádání exkurzí na technicky zajímavých stavbách, doplňujících teoretické vzdělávání studentů a studentek oboru Pozemní stavitelství, případně oboru Technické lyceum se zaměřením na stavebnictví nebo architekturu.

Podpisem smlouvy o strategické spolupráci se partnerství od letošního školního roku rozšiřuje na další, oboustranně výhodné oblasti spolupráce:

- součinnost odborníků firmy a odborných učitelů školy při tvorbě výukových materiálů
- praxe na stavbách a v provozech společnosti pro studenty maturitních a učňovských oborů
- zadávání témat a konzultace pro studenty při zpracování maturitních prací
- exkurze s exkluzivním přístupem na stavby s výjimečnými technologiemi
- podpora talentovaných studentů a také učňů stavebních a strojních oborů
- příprava a finanční podpora pro získání strojnických průkazů pro učně oboru Strojník se zaměřením na stavební mechanizaci

Smlouva otevírá škole možnost přímého napojení na odborníky z praxe, přístupu k novým technologiím ve stavebnictví a realizaci praktických činností na stavbách a v provozech společnosti, které není schopna zajistit v rámci běžné výuky.

V sobotu 25. listopadu 2017 se na dni otevřených dveří SPŠ Tábor představí vlastní expozicí společnost HOCHTIEF CZ a také Stavební fakulta ČVUT Praha. Zástupci technické univerzity zde vystaví unikátní interaktivní model vodní slalomové dráhy RIO, který sloužil jako podklad pro výstavbu skutečné slalomové tratě při letní olympiádě v Riu de Janeiro 2016. Tato ukázka praktického propojení stavební společnosti s vysokou a střední školou na jednom místě dokládá, jak velký důraz klade SPŠ Tábor na budoucí uplatnění svých absolventů.

(gam)

Čtvrtek, 19. duben 2018
Enersol každoročně vrcholí mezinárodní přehlídkou žákovských prací, letos poprvé v rakouském Hollabrunnu 19. - 20. 4. 2018
Čtvrtek, 19. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4La, zítra LSb.
Středa, 18. duben 2018
Den Země je letos věnován elektromobilitě. Na Náměstí TGM představujeme naše e-buggy dopoledne základním školám, odpoledne veřejnosti
Středa, 18. duben 2018
Letošní ročník Poháru Josefa Masopusta v kopané začíná dnes okresním kolem na Soukeníku. Tradičně vítězíme... a tradice se mají dodržovat...
Úterý, 17. duben 2018
Kam za kulturou? Třídy 2La a 2Lb mají jasno: dnes do Národního divadla do Prahy na Maryšu.
Pondělí, 16. duben 2018
Třdy 2P, 2Sa a 2Sb nastupují na měsíční souvislou odbornou praxi do firem. Zpět do školy se vrátí až v polovině května.
Pondělí, 16. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů, kteří nás uvedli na druhém místě, dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Pondělí, 16. duben 2018
Pro 1.-3.ročníky je připraven pořad v armádním klubu, maturanti mají zvláštní rozvrh. Od 12 hod. prezentace Kovosvitu pro 3.-4.r. v kinosále
Pátek, 13. duben 2018
Výběr našich žáků předvede své přírodovědné a technické práce na Technické olympiádě v Českých Budějovicích. Vyhrajeme jako vloni?
Čtvrtek, 12. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Čtvrtek, 12. duben 2018
Maturanti dnes mají intenzivní přípravu k MZ, 1. - 3.ročníky společně s učiteli různé poznávací či sportovní aktivity mimo školu
Středa, 11. duben 2018
Maturitní víceboj začíná dnes od 12 hodin písemnými pracemi z českého jazyka a literatury. Vzletné myšlenky a znalost pravopisu se hodí!
Středa, 11. duben 2018
Nematuritní třídy v budově A se dnes učí od 0. do 4.hodiny, praxe a výuka v budově B probíhá beze změn
Středa, 11. duben 2018
V rámci projektu Matematech se programátoři a elektrotechnici z 2La,b podívají do firmy Rohde a Schwarz ve Vimperku
Čtvrtek, 05. duben 2018
Naši siláci jsou vítězi krajského kola, proto hájí barvy Jižních Čech v republikovém finále silového víceboje 5.-6. 4. v Karlových Varech!
Středa, 04. duben 2018
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Středa, 04. duben 2018
Kdo sportuje, nezlobí :-) Proto má sport na prumce zelenou. Dnes se zúčastníme okresního kola přeboru SŠ v sálové kopané v Sezimově Ústí
Úterý, 03. duben 2018
Pedagogická klasifikační rada za 3.čtvrtletí probíhá od 15 hodin v kinosále školy
Úterý, 03. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4Sa, zítra 4Sb.
Úterý, 03. duben 2018
Ode dneška celý měsíc stráví třída 3SmTrT na souvislé odborné praxi ve firmách.