Po pražských stavbách s Hochtief CZ

uzavření klasifikace a docházky do SASu pro maturanty
Klasifikační porada pro třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b a 2N od 9:30 hodin ve sborovně
Jaderná maturita 25. - 27. 4. v Temelíně pro výběr žáků
Poslední zvonění - třída 4Lb
Třídnická hodina - předání vysvědčení za poslední ročník pro maturitní třídy 4La,b, 4P, 4Sa,b, 2N

Po pražských stavbách s Hochtief CZ

Stavaři SPŠ Tábor vyrazili do Prahy. Stalo se tak na pozvání stavební společnosti Hochtief a nabídka to nebyla ledajaká. Čekala je prohlídka výstavby podzemního kolektoru u Hlávkova mostu a poté přesun na právě probíhající rekonstrukci Negrelliho viaduktu.

Kolektor Hlávkův most

Vybudováním podzemního kolektoru dojde k přeložení všech inženýrských sítí, doposud vedených v tělese Hlávkova mostu. Kolektor je ražen v hloubce 28 – 37 m, převážně ve složitých a značně proměnlivých geotechnických podmínkách, se zvýšeným přítokem podzemní vody do díla a za použití trhacích prací.  Hlavní trasa kolektoru o délce cca 400 m je vedena souběžně s Hlávkovým mostem. Vzhledem k dispozičnímu uspořádání sítí je navržena minimální užitná šířka základního profilu hlavní kolektorové trasy 3 x 4,6 m. Na trase jsou umístěny 4 kolektorové šachty a jedna technická komora. Technický návrh ražby kolektoru je řešen s využitím „živého modelu“ geo monitoringu, který vychází z principu observační metody, což je nová rakouská metoda ražby tunelů, postavená na neustálém sledování navrženého konstrukčního řešení a průběžném vyhodnocování nežádoucích projevů například ve složitých geologických podmínkách nebo u komplikovaných profilů tunelu.

Negrelliho viadukt

Kdyby nebylo Karlova mostu, byl by Negrelliho viadukt nejstarším mostem v Praze. Jedno prvenství mu ale přeci jen patří – jde o první pražský železniční most přes Vltavu. Na jeho stavbě se v letech 1845-1849 podílelo až 3 000 českých, německých i italských dělníků. Sám Alois Negrelli, jenž byl pověřen stavbou dráhy z Vídně do Prahy a do Děčína, pocházel z jižních Tyrol. Se svými 1 120 metry délky neměl viadukt v Evropě přes půl století konkurenci. Tvoří jej 87 oblouků, z nichž je 77 pískovcových a 8 žulových (nad řekou). Za plného provozu přečkal povodně v letech 1865, 1890 i 2002. Navržen byl totiž na základě čerstvých zkušeností s povodní v roce 1845. Most je v provozu již více než 160 let a to bez zásadních rekonstrukcí. Důvodem té současné je téměř havarijní stav mostní konstrukce, nevyhovující stav železničního svršku a zastaralost sdělovacího, zabezpečovacího a silnoproudého zařízení i trakčního vedení.

(gam / s využitím podkladů Hochtief CZ)
(foto: Hochtief CZ)

Čtvrtek, 19. duben 2018
Enersol každoročně vrcholí mezinárodní přehlídkou žákovských prací, letos poprvé v rakouském Hollabrunnu 19. - 20. 4. 2018
Čtvrtek, 19. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4La, zítra LSb.
Středa, 18. duben 2018
Den Země je letos věnován elektromobilitě. Na Náměstí TGM představujeme naše e-buggy dopoledne základním školám, odpoledne veřejnosti
Středa, 18. duben 2018
Letošní ročník Poháru Josefa Masopusta v kopané začíná dnes okresním kolem na Soukeníku. Tradičně vítězíme... a tradice se mají dodržovat...
Úterý, 17. duben 2018
Kam za kulturou? Třídy 2La a 2Lb mají jasno: dnes do Národního divadla do Prahy na Maryšu.
Pondělí, 16. duben 2018
Třdy 2P, 2Sa a 2Sb nastupují na měsíční souvislou odbornou praxi do firem. Zpět do školy se vrátí až v polovině května.
Pondělí, 16. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů, kteří nás uvedli na druhém místě, dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Pondělí, 16. duben 2018
Pro 1.-3.ročníky je připraven pořad v armádním klubu, maturanti mají zvláštní rozvrh. Od 12 hod. prezentace Kovosvitu pro 3.-4.r. v kinosále
Pátek, 13. duben 2018
Výběr našich žáků předvede své přírodovědné a technické práce na Technické olympiádě v Českých Budějovicích. Vyhrajeme jako vloni?
Čtvrtek, 12. duben 2018
Uchazeči o studium maturitních oborů dnes konají přijímací zkoušky z MAT a CJL. Hodně štěstí!
Čtvrtek, 12. duben 2018
Maturanti dnes mají intenzivní přípravu k MZ, 1. - 3.ročníky společně s učiteli různé poznávací či sportovní aktivity mimo školu
Středa, 11. duben 2018
Maturitní víceboj začíná dnes od 12 hodin písemnými pracemi z českého jazyka a literatury. Vzletné myšlenky a znalost pravopisu se hodí!
Středa, 11. duben 2018
Nematuritní třídy v budově A se dnes učí od 0. do 4.hodiny, praxe a výuka v budově B probíhá beze změn
Středa, 11. duben 2018
V rámci projektu Matematech se programátoři a elektrotechnici z 2La,b podívají do firmy Rohde a Schwarz ve Vimperku
Čtvrtek, 05. duben 2018
Naši siláci jsou vítězi krajského kola, proto hájí barvy Jižních Čech v republikovém finále silového víceboje 5.-6. 4. v Karlových Varech!
Středa, 04. duben 2018
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Středa, 04. duben 2018
Kdo sportuje, nezlobí :-) Proto má sport na prumce zelenou. Dnes se zúčastníme okresního kola přeboru SŠ v sálové kopané v Sezimově Ústí
Úterý, 03. duben 2018
Pedagogická klasifikační rada za 3.čtvrtletí probíhá od 15 hodin v kinosále školy
Úterý, 03. duben 2018
Čtvrťáci navštíví Úřad práce - věřme, že jen v rámci každoročních besed pro výstupní ročníky. Dnes 4Sa, zítra 4Sb.
Úterý, 03. duben 2018
Ode dneška celý měsíc stráví třída 3SmTrT na souvislé odborné praxi ve firmách.