Posádka SPŠ Tábor porazila dvojnásobné mistry světa

Co nás čeká

zítra, 26.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
pozítří, 27.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 3 dny, 28.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 4 dny, 29.6.
Třídnické hodiny - předávání vysvědčení za školní rok 2017 - 2018
za 7 dnů, 2.7.
Prázdniny pro žáky, dovolené pro pedagogy a ostatní zaměstnance školy. Užijte si je co nejlépe! 

 

 

 

 

 

 

Posádka SPŠ Tábor porazila dvojnásobné mistry světa

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Jak se zdá, cíle nemusí být konečné. Když jsme před sedmi roky společně s ČK motorsportem uspořádali v rámci Rallye Český Krumlov první ročník New Energies Rally, chtěli jsme divákům na českobudějovickém výstavišti pouze ukázat, že vedle klasických automobilů se spalovacími motory se o slovo hlásí nová technika pohonu motorových vozidel - automobily na LPG, CNG, ale také hybridy a především elektromobily.

Při druhém ročníku už jsme pro přihášené posádky připravili jízdu s měřenými úseky a protože naše akce poutala stále větší pozornost, stala se New Energies Rally od roku 2016 součástí mistrovství světa pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace FIA. Premiéru si tehdy v Českém Krumlově nenechal ujít ani prezident federace Jean Todt, bývalý šéf týmu Ferrari ve formuli 1.

Vstupem do světového šampionátu stouply nároky na kvalitu organizace. Na vše dohlížejí mezinárodní sportovní a techničtí komisaři FIA a nelehkým úkolem pro pořadatelský tým SPŠ Tábor bylo vyvinout mobilní dobíjecí systém pro současné připojení 48 elektromobilů. Nasbírané zkušenosti a precizní příprava vyústily ve vynikající hodnocení naší části organizace. Oba delegáti FIA označili činnost organizačního týmu SPŠ Tábor za nejlepší v celém šampionátu a zařadili nás i před organizátory závodu v Monte Carlu, který lze bez nadsázky považovat za absolutní vrchol celé sezóny.

Dařilo se nám ale i po sportovní stránce. Školní posádka s elektromobilem Tesla X, v němž roli navigátora k majiteli vozu Lukáši Hatašovi perfektně zvládl absolvent SPŠ Tábor a její současný učitel fyziky a informačních technologií Mgr. Jiří Dvořák, dokončila třídenní soutěžení na skvělé druhé pozici absolutně a nechala za sebou kromě dalších 38 posádek i dvojnásobné mistry světa z let 2016 a 2017, Francouze Artura Prusaka a jeho spolujezdce Guida Guerriniho z Itálie.

V připojené fotogalerii najdete záběry z letošní, pro nás tolik vydařené rallye.

(gam)
(foto: Marcel Gause)

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Pondělí, 25. červen 2018
Kdo chce maturovat na podzim a ještě neodevzdal přihlášku, má dnes poslední šanci...
Pondělí, 25. červen 2018
Na sportovištích školy probíhá dopoledne sportovní den pro 1. - 3. ročníky. Součástí je i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
Pondělí, 25. červen 2018
Klasifikační pedagogická rada se koná dnes od 13 hodin v kinosále. Komu zvoní v uších, ať si sáhne do svědomí!
Pondělí, 25. červen 2018
Nově přijatí žáci a jejich rodiče se setkají s budoucími třídními učiteli v 15 hodin ve třídách. Těšíte se na studium u nás? My na vás ano!
Pondělí, 25. červen 2018
Dnes v 9 hodin převezmou ve sborovně čerství truhláři a strojní mechanici své výuční listy. Tesaři je obdrží na cechovní slavnosti v Telči
Pátek, 22. červen 2018
Pozor! Dnes v 16 hodin se uzavře možnost ovlivnit klasifikaci za 2.pololetí. Vyučující zadají známky a docházku do SASu. A bude hotovo...
Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné
Středa, 06. červen 2018
Třída 3SmTrT uzavírá své studium: dnes proběhne klasifikační porada, v pátek dostanou ročníkové vysvědčení. A pak už jen závěrečné zkoušky..
Úterý, 05. červen 2018
Po včerejších obhajobách začínají 2N a 4P své ústní zkoušky. A pořád platí, že náhoda pomáhá dobře připraveným... Tak ať se daří!
Pondělí, 04. červen 2018
Na týdenní souvislou praxi do školních dílen dnes nastupují třídy 1La a 1Lb