Průmka ovládla krajskou SOČku

MZ 2018: ukončení obhajob, zahájení ústních zkoušek tříd 4La, 4Sa podle harmonogramů
Slovinsko - kulturně vzdělávací stáž v Šolském centru ve Škofja Loce, výběr žáků a pedagogů, 22.-26.5.
MZ 2018: společné zakončení ústních a profilových zkoušek 4La, 4Sa / podle harmonogramu
MZ 2018: ústní zkoušky společné části a profilové zkoušky tříd 4Lb, 4Sb 28.5.-1.6.2018 / obhajoby MP
2La, 2Lb - týdenní souvislá praxe ve školních dílnách podle zaměření studia 28.5. - 1.6.2018
MZ 2018: ukončení obhajob, zahájení ústních zkoušek tříd 4Lb, 4Sb podle harmonogramů
MZ 2018: společné zakončení ústních a profilových zkoušek 4Lb, 4Sb / podle harmonogramu
1La, 1Lb - týdenní souvislá praxe ve školních dílnách 4.6. - 8.6.2018
MZ 2018: ústní zkoušky společné části a profilové zkoušky tříd 4P, 2N 4.6..- 8.6.2018 / obhajoby MP
MZ 2018: ukončení obhajob, zahájení ústních zkoušek tříd 4P, 2N podle harmonogramů

Průmka ovládla krajskou SOČku

Nejprve snad pro méně zasvěcené. SOČ neboli studentská odborná činnost je celostátní soutěž talentovaných středoškolských studentů, kteří prezentují před odbornou porotou své projekty. Ty jsou často výsledekem jejich celoroční odborné práce, jejíž úroveň vypovídá o nich samotných, ale obvykle také o škole, na níž působí. Soutěží se v několika kategoriích a odborná porota hodnotí zejména:

• originalitu výběru tématu, novost pohledu
  • správnou formulaci cíle práce
  • metodiku práce studenta a jeho vlastní podíl nebo přínos k řešení zvoleného tématu
  • věcnou správnost, formální úpravu soutěžní práce, styl, gramatiku
  • prezentaci před porotou, vystupování, projev
  • úroveň obhajoby, schopnost reagovat při diskusi s porotou

Jihočeské kolo soutěže SOČ se letos uskutečnilo ve čtvrtek 26. dubna v Českých Budějovicích. Táborská průmyslovka vyslala do soutěže čtyřčlennou skupinu, která byť málo početná, se nakonec vrátila jako velmi úspěšná. Naši studenti se přihlásili do dvou kategorií a obě suverénně ovládli. Tomáš Landa zvítězil v kategorii Strojírenství a Mikuláš Ott v kategorii Stavebnictví a architektura. Úspěchem je i třetí místo Vojty Prchlíka a čtvrté místo Štěpána Douchy mezi strojaři.

Děkujeme této čtveřici za vzornou reprezentaci naší školy a vítězům přejeme hodně úspěchů v celostátním kole, které je naplánováno na 15. až 17. června do Olomouce.

(van)
(foto: Tomáš Vančura)

Pondělí, 21. květen 2018
Začínají ústní maturity na naší škole: tradičně obhajobou maturitních prací zahajují třídy 4La a 4Sa. Hodně úspěchů!
Pondělí, 21. květen 2018
Třída 1N nastupuje na dvoutýdenní souvislou odbornou praxi ve firmách
Pátek, 18. květen 2018
DDT je nejen insekticid a digitální datový terminál u maturit, ale též inscenace divadelního souboru KAPOTA. Premiéra 18. a 20.5. v kinosále
Čtvrtek, 17. květen 2018
Tesaři ze 3.ročníku absolvují lešenářský kurz. Pamětníci zpívávali: stavěli tesaři zedníkům lešení... :-)
Čtvrtek, 17. květen 2018
Dnes jsou na programu výstavy a exkurze: 2La a 2Lb jedou na Bienále grafického designu, 1La a 1Sb na výstavu 1. světová válka v ČR
Čtvrtek, 17. květen 2018
Začíná Czech New Energies Rallye. Kromě pořadatelské role máme na tomto mistrovství světa elektromobilů i vlastní posádku SPŠ. Držíme palce!
Úterý, 15. květen 2018
Po napjatém čekání se dnes maturanti dozvědí výsledky didaktických testů společné části MZ. Ihned po zpracování rozesíláme elektronicky.
Pondělí, 14. květen 2018
Druháci strojaři a stavaři se po měsíční souvislé praxi ve firmách vrátili zpět do školy, celý třetí ročník na souvislou praxi nastupuje
Pátek, 11. květen 2018
Něco pro šikovné ruce - naši druháci - zedníci se vydali na soutěž odborných dovedností SUSO v Českých Budějovicích
Středa, 09. květen 2018
Něco pro bystré hlavy - DT matematika+ / podstatně náročnější matematika, zohlednitelná v přijímacím řízení na VŠ, probíhá od 10 do 13 hodin
Úterý, 08. květen 2018
Státní svátek - Den vítězství.
Pondělí, 07. květen 2018
Poslední ředitelské volno v tomto školním roce je právě dnes. Tak si ho užijte!
Pátek, 04. květen 2018
Didaktický test z angličtiny včetně poslechového subtestu čeká ráno na maturanty, proto běžná výuka začíná 4. vyučovací hodinu.Hodně štěstí.
Čtvrtek, 03. květen 2018
Didaktické testy maturantů pokračují: dnes DT z českého jazyka a literatury. Přejeme hodně úspěchů!
Čtvrtek, 03. květen 2018
Ráno patří budova A jen maturantům, obvyklá výuka probíhá až od 3.vyučovací hodiny
Středa, 02. květen 2018
Maturanti, držíma vám palce. Ráno při didaktickém testu z matematiky, po obědě při písemné práci z angličtiny.
Středa, 02. květen 2018
Šest tříd vyjelo na exkurze: do Žďáru nad Sázavou, do Jihočeského muzea v ČB a do pivovaru Platan v Protivíně
Středa, 02. květen 2018
Strojní mechanici ze 3.ročníku zahajují v hodinách odborného výcviku svářečský kurz v Plané nad Lužnicí
Středa, 02. květen 2018
Třeťáci z učebních oborů se po měsíční souvislé praxi vrátili zpět do školy. Čeká je měsíc a půl opakování učiva a potom závěrečné zkoušky..
Úterý, 01. květen 2018
Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas... Nebo také Svátek práce... Vyberte si, zkrátka květen je tady se vším všady.