Řev motorů a vůně benzínu

lehkoatletický Pohár CORNY
fotbalový turnaj technických škol ve Velešíně
státní svátek - Den české státnosti
Studijní cesta pedagogů SPŠ na partnerskou školu Technická akadémia Spišská Nová Ves 28.9.-1.10.2017
ředitelské volno pro všechny žáky školy
zveřejnění školního seznamu literárních děl k maturitní zkoušce 2017-2018

Řev motorů a vůně benzínu

V neděli 4. června 2017 se skupina studentů z 1.-3. ročníku vydala na zájezd do Velké Británie.
Vše začalo téměř celodenní cestou autobusem napříč Německem, Nizozemskem, Belgií a severem Francie až do přístavu Calais a poté trajektem k anglickým břehům ve městě Dover. Odtud jsme nabrali směr Londýn.

Zde jsme prošli některé z dominant města jako Trafalgar Square, Leicester Square a Piccadilly Circus, Westminsterský palác, viděli jsme jsme i domov Jejího veličenstva - Buckinghamský palác a vše jsme zakončili jízdou na Londýnském oku. Následoval už jen přesun do ubytování v rodinách ve městě Milton Keynes.

Třetí den ráno, když jsme si trochu odpočinuli, jsme se vydali do Birminghamu, konkrétně do továrny na britský motoristický klenot - Jaguár. Provedli nás celým výrobním procesem od několika kusů hliníku až po kompletované luxusní vozy, o kterých spousta z nás jen sní. Po krátkém přesunu do města Coventry jsme pokračovali v podobném duchu návštěvou „Transport museum“. Cesta muzeem byla jako cesta po časové linii, kdy jsme se dostali od prvních kočárů až k vozu, který drží současný rychlostní rekord.

Dalšího dne jsme se vypravili na závodní okruh Silverstone. Zde nás provázel bývalý závodník Formule 1 - Ian Ashley, který závodil například proti legendárnímu jezdci Nikki Laudovi. Nechal nás posadit se do závodních vozů Ferrari a Aston Martin, bohužel projet už jsme si je nemohli. Chuť nám však spravila následná projížďka po trati s naším autobusem. Ze Silverstonu jsme se přesunuli do Oxfordu, kde jsme se dostali do víru oslav státních zkoušek studentů místní proslulé univerzity.

Pobyt ve Spojeném království jsme zakončili tam, kde jsme ho začali - v Londýně. Tentokrát náš den započal v Greenwichském parku, kudy prochází nultý poledník a ze kterého se naskýtá nádherný výhled na město. Tady jsme nasedli na loď a po Temži dopluli k pevnosti Tower, přes Tower Bridge přešli k mrakodrapu The Shard, nejvyšší budově Velké Británie a 4. nejvyšší v Evropě. Z vyhlídky, jejíž nejvyšší část se nachází 72 pater nad zemí, se nám naskytl jedinečný pohled. Nakonec jsme přes Millenium bridge došli ke katedrále sv.Pavla a už nám zbývalo jen prodrat se chaosem londýnského metra k O2 aréně, kde na nás čekal náš autobus, načež jsme se vydali stejnou cestou domů.

Unaveni vstřebáváním zážitků a náročnou cestou jsme byli všichni rádi zase zpátky v pohodlí domova.

Martin Bartoš, 2Lb
foto: (Martin Bartoš, Petra Urbanová)

Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!
Čtvrtek, 21. září 2017
Stavaři a strojaři/TZB mají dopoledne odborný seminář firmy Havle.
Středa, 20. září 2017
Projekt IP&IE ERASMUS+ finišuje, odpoledne odprezentuje výsledky a vyhodnotí svůj projektový týden v Táboře
Středa, 20. září 2017
Na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy dnes jede třída 3P, zítra obě nástavby a tesaři ze 2.a 3.ročníku
Úterý, 19. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ navštíví dopoledne firmu Kovosvit, odpoledne pokračuje pracemi v dílnách, laboratořích a na počítačích
Úterý, 19. září 2017
Učňové - zedníci jedou soutěžit 4 dny v odborných dovednostech na veletrh FOR ARCH do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 18. září 2017
Začíná pracovní část projektu IP&IE ERASMUS+. Po slavnostním úvodu se mezinárodní týmy věnují 3D tisku a jeho využití
Pondělí, 18. září 2017
Mezinárodní skupina studentů projektu Edison dnes zahajuje každoroční týdenní působení na naší škole. Wellcome!
Pondělí, 18. září 2017
Gratulujeme bronzovým Machrům roku - našim učňům oboru strojní mechanik! Úspěch v celostátní soutěži těší :-)
Neděle, 17. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ poznává Jižní Čechy: včera Tábor, dnes Český Krumlov, Holašovice, Temelín jako kontrast současnosti
Pátek, 15. září 2017
Vítáme projektové týmy z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. ERASMUS+ začínáme účastí na Táborských setkáních
Čtvrtek, 14. září 2017
Hodně štěstí a úspěch všem, kteří dnes skládají ústní část závěrečných učňovských zkoušek v podzimním termínu
Čtvrtek, 14. září 2017
Žáci, kteří opravili DT nebo ústní části MZ,si mohou vyzvednout matur.vysvědčení proti podpisu na podatelně školy, též protokol o SČ MZ
O titul Machři roku bojují dnes naši učňové v Praze
Středa, 13. září 2017
Dnes STARTuje třída 1Lb. Až do pátku mají žáci možnost poznávat se a tvořit tým, který bude úspěšně fungovat po celé 4 roky...
Pondělí, 11. září 2017
Slavnostní oblečení, nervozita a doufejme, že na konci radost: to jsou profilové a ústní maturitní zkoušky v podzimním období na naší škole.
Pondělí, 11. září 2017
Výsledky didaktických testů MZ byly rozeslány žákům a na školní síť. Výsledky písemných prací z CJL a AJ zveřejní CERMAT v pátek 15.9.2017
Pátek, 08. září 2017
Maturanti, nezapomeňte! V pondělí v 7:55, tentokrát netradičně ve 3.patře budovy B. Kdo obhajuje MP, přijde o půlhodinku dříve. Hodně štěstí