Řev motorů a vůně benzínu

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Řev motorů a vůně benzínu

V neděli 4. června 2017 se skupina studentů z 1.-3. ročníku vydala na zájezd do Velké Británie.
Vše začalo téměř celodenní cestou autobusem napříč Německem, Nizozemskem, Belgií a severem Francie až do přístavu Calais a poté trajektem k anglickým břehům ve městě Dover. Odtud jsme nabrali směr Londýn.

Zde jsme prošli některé z dominant města jako Trafalgar Square, Leicester Square a Piccadilly Circus, Westminsterský palác, viděli jsme jsme i domov Jejího veličenstva - Buckinghamský palác a vše jsme zakončili jízdou na Londýnském oku. Následoval už jen přesun do ubytování v rodinách ve městě Milton Keynes.

Třetí den ráno, když jsme si trochu odpočinuli, jsme se vydali do Birminghamu, konkrétně do továrny na britský motoristický klenot - Jaguár. Provedli nás celým výrobním procesem od několika kusů hliníku až po kompletované luxusní vozy, o kterých spousta z nás jen sní. Po krátkém přesunu do města Coventry jsme pokračovali v podobném duchu návštěvou „Transport museum“. Cesta muzeem byla jako cesta po časové linii, kdy jsme se dostali od prvních kočárů až k vozu, který drží současný rychlostní rekord.

Dalšího dne jsme se vypravili na závodní okruh Silverstone. Zde nás provázel bývalý závodník Formule 1 - Ian Ashley, který závodil například proti legendárnímu jezdci Nikki Laudovi. Nechal nás posadit se do závodních vozů Ferrari a Aston Martin, bohužel projet už jsme si je nemohli. Chuť nám však spravila následná projížďka po trati s naším autobusem. Ze Silverstonu jsme se přesunuli do Oxfordu, kde jsme se dostali do víru oslav státních zkoušek studentů místní proslulé univerzity.

Pobyt ve Spojeném království jsme zakončili tam, kde jsme ho začali - v Londýně. Tentokrát náš den započal v Greenwichském parku, kudy prochází nultý poledník a ze kterého se naskýtá nádherný výhled na město. Tady jsme nasedli na loď a po Temži dopluli k pevnosti Tower, přes Tower Bridge přešli k mrakodrapu The Shard, nejvyšší budově Velké Británie a 4. nejvyšší v Evropě. Z vyhlídky, jejíž nejvyšší část se nachází 72 pater nad zemí, se nám naskytl jedinečný pohled. Nakonec jsme přes Millenium bridge došli ke katedrále sv.Pavla a už nám zbývalo jen prodrat se chaosem londýnského metra k O2 aréně, kde na nás čekal náš autobus, načež jsme se vydali stejnou cestou domů.

Unaveni vstřebáváním zážitků a náročnou cestou jsme byli všichni rádi zase zpátky v pohodlí domova.

Martin Bartoš, 2Lb
foto: (Martin Bartoš, Petra Urbanová)

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně