Setkaní s Janem Kaplickým v Tančícím domě

Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Lb
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z
Týdenní vzdělávací a poznávací zájezd žáků s pedagogickým doprovodem do Anglie
Praktické ZZ truhlářů, zedníků a strojních mechaniků 5.-6.6.2017
Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy v 10 a v 11 hodin podle oborů
Sportovní kurz 3.ročníků na Lipně, workshop k maturitním pracím pro zbytek žáků 3.ročníku
Dvoutýdenní souvislá praxe 1P, 1Sa a 1Sb ve školních dílnách

Setkaní s Janem Kaplickým v Tančícím domě

Pokud se chcete jako my seznámit s tvorbou Jana Kaplického, vydejte se do Prahy na jeho retrospektivní výstavu JKOK. Ale moc času vám už nezbývá.

My jsme tak udělali a rozhodně jsme nelitovali.

Čtvrtek 26. ledna začal hned zrána nadějně. Poprvé jsme na naši společnou cestu do Prahy mohli využít vlak Expres, který nejen náš přesun zrychluje, ale posunuje hromadné cestování zase o kus výš. Počasí se projasnilo, což jsme ocenili hlavně ve chvíli, kdy jsme vyjeli až na střechu Tančícího domu a zase z jiného úhlu jsme mohli pozorovat Prahu.

Pokud tedy půjdete v našich stopách, čeká vás setkání, které vám přiblíží důležité okamžiky na Kaplického cestě k architektuře. Poznáte jeho inspirační zdroje a projdete si procesem jeho tvorby. Prozradí vám, jaká je a jaká by mohla být architektura. Dotknete se jeho velkých vizí a prohlédnete si jeho zrealizované projekty. Zjistíte, že jeho život nepatřil jen architektuře, ale i designu, a možná vás okouzlí i vystavená kolekce dámských šatů podle jeho návrhů. My jsme si tím vším prošli a nechali jsme se zaujmout. Nechali jsme se vtáhnout i do diskuzí nad návrhem Národní knihovny, který nakonec skončil bez realizace. Velkým vizím někdy zkrátí život malost.

Protože nás v pondělí čekala návštěva filmového představení Anthropoid, zastavili jsme se na zpáteční cestě v pravoslavném kostele sv. Cyrila a Metoděje, který se nachází nedaleko, abychom si prohlédli poslední místo, na kterém se porvala odvaha, statečnost, odhodlání, láska s nenávistí, nadřazeností, domýšlivostí, malostí. I velkým činům někdy zkrátí život malost.

Kostel se stal součástí všedních dnů, pulzuje kolem něho pražský život. Čilý ruch se vás snaží ubezpečit, že to všechno, co se tu odehrálo, je daleko, že doba byla jiná, lidé byli jiní. Úplně uvěřit tomu nejde. A film nás pak o tom přesvědčil. Doba si je po staletí podobná a lidé jsou si po staletí podobní, a tak je potřeba pořád TO hlídat.

Jak jsme vyjeli, tak jsme se i vrátili. To je důležitý okamžik každé akce – všichni jsou spokojeni, očekávání naplněna, nové informace načerpány. A nikdo se neztratil.

(man)
(foto: Josefína Jandáková a Zuzana Šilhavá, 2Lb)

Úterý, 30. květen 2017
4Lb končí obhajoby a zahajuje ústní maturity, 4Sa s obhajobami maturitních prací začíná. Hodně štěstí!
Pondělí, 29. květen 2017
Maturitní maraton pokračuje třetí etapou: dnes nastoupí k obhajobám třída 4Lb.
Pátek, 26. květen 2017
Druhý maturitní týden za námi. 4La zakončí maturity a rozloučí se s předsedkyní komise krátce po poledni...
Čtvrtek, 25. květen 2017
Odpoledne se dočkáme prvních strojařských absolventů 2017, maturitní zkoušky ve 4Sb se chýlí ke konci.
Čtvrtek, 25. květen 2017
Nejen maturantům na potítku, ale i prvákům našich studijních oborů je dnes krušno: čeká je poslední postupový test z matematiky.
Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+