SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

Burza středních škol v hotelu Palcát v Táboře
Kurz první pomoci pro pedagogy
1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Divadlo ABC Praha, 4La, 4Lb
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

Celkem 33 posádek se přihlásilo ke startu do šestého ročníku New Energies Rallye, určené automobilům na alternativní pohony, která se konala o právě uplynulém víkendu jako nedílná součást tradiční Rallye Český Krumlov 2017. Město Tábor v ní mělo významné zastoupení, protože společně s rakouským Freistadtem se stalo místem, odkud celá soutěž ve čtvrtek 18. května odstartovala hvězdicovou jízdou do centra dění v Českém Krumlově.

Od jejího založení v roce 2012 se na soutěži pořadatelsky spolupodílí táborská průmyslová škola, která v tomto roce nasadila i vlastní posádku. Ta si vůbec nevedla špatně. Lukáš Hataš a Jiří Dvořák s elektromobilem Tesla X se po třídenním souboji s časem na rychlostních testech po jihočeských silnicích umístili na vynikající šesté pozici. K tak dobrému výsledku jim pomohl především zlepšený výkon v sobotní části rallye, v níž poskočili pořadím o šest příček vzhůru. Navíc se v kategorii IIIa, určené čistokrevným elektromobilům, umístili na pódiové druhé pozici. Při premiérovém startu skvělý úspěch.

Účast SPŠ Tábor by se nedala realizovat bez pomoci Asociace pro elektromobilitu České republiky. Díky ní bylo možné nasadit špičkový elektromobil Tesla X, který nejen v Táboře, ale kdekoliv na trati vzbuzoval zaslouženou pozornost. Ve fotogalerii se jedná o mohutné červené SUV s křídlovými dveřmi u prostřední řady sedaček. Dva elektromotory poskytují tomuto vozu neuvěřitelných 515 kW (700 k), nejvyšší rychlost 250 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 3,5 s.

A ještě jedna skvělá zpráva na adresu SPŠ Tábor, která obstála také v roli pořadatele. Odměnou za pětileté úsilí v propagaci alternativních pohonů byla přítomnost dvou mistrů světa, kteří si za start zvolili Tábor a logicky nescházeli ani při registraci a technické přejímce automobilů v areálu školy. V hodnocení technického komisaře Mezinárodní automobilové federace FIA, Belgičana Thierryho Deflandrea, jasně zazněl obdiv nad bezchybnou prací školního týmu organizátorů a nad mobilním dobíjecím zařízením pro elektromobily, vyvinutým našimi odborníky a nasazeným poprvé v roce 2016, kdy se rovněž za pořadatelské spoluúčasti SPŠ Tábor New Energies Rallye stala součástí světového šampionátu FIA.

(gam)
(foto: Libor Borč, Marcel Gause)
(video: ČK motorsport)

Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!
Čtvrtek, 21. září 2017
Stavaři a strojaři/TZB mají dopoledne odborný seminář firmy Havle.
Středa, 20. září 2017
Projekt IP&IE ERASMUS+ finišuje, odpoledne odprezentujeme výsledky a vyhodnotíme svůj projektový týden v Táboře