Talent nám nechybí

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Talent nám nechybí

V počtu tři nominovaní a tři nominující jsme se 14.2.2017, zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Talent Jihočeského kraje 2016.

Akce se konala v Koncertní síni O. Jeremiáše v Českých Budějovicích pod záštitou DDM. Toho, že to bude opravdu slavnostní okamžik, si mohli všimnout i všichni kolemjdoucí, kteří před čtvrtou hodinou procházeli blízkou ulicí. Nastrojené slečny a malí i větší muži v oblecích postupně zaplňovali sál. Volná místa pak obsazovali rodiče, prarodiče i pedagogové.

Slavnostního zahájení se ujal ředitel DDM, pan Mgr. Josef Hošek. Slovem příjemně provázela velmi milá a usměvavá moderátorka. Do programu byla zařazena i čtyři vystoupení soutěžících v kategorii umělecké – hudební.

Nevyjmenuji vám všech 71 nominovaných, kteří byli rozděleni do sedmi kategorií, ale sama za sebe vám řeknu, že jsem nestačila obdivovat všechny děti i mladé za jejich úspěchy, které dosahují nejen v republikových, ale i celostátních soutěžích. Výkony mnohých z nich jsou srovnatelné s výsledky dospělých. A co je důležité, všichni mají svá přání a sny, pro které jsou schopni leccos obětovat a překonávat překážky. Hoří pro život i pro ty sny.

A celým podvečerem se tak nesla radost všech přítomných i hrdost i obdiv.

My jsme si z velmi náročného „boje“ přivezli:

dvě Čestná uznání

Adam Dolejší ze 4La, kategorie humanitní, oceněn za :

• 1. místo v Okresním kole olympiády v ČJ
  • 1. místo ve 13. ročníku literární soutěže O jihočeskou žabku vyhlášenou Krajským úřadem Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeským klubem Obce spisovatelů (předsedkyně Hana Hosnedlová)
  • 3. místov umělecké kategorii Talent okresu

Martin Hošek ze 3La, kategorie umělecká – výtvarná, oceněn za:

• svoji profesionalitu i vstřícný přístup, na který se můžeme vždy spolehnout na pravidelných školních fotografických workshopech, kde své zkušenosti a znalosti ochotně předává dál
  • to, že se věnuje portrétní fotografii stejně dobře jako dokumentárním snímkům, ale asi nejraději chodí jen tak krajinou a zachycuje prchavé okamžiky světa kolem nás
  • radost, kterou dělá svými snímky, mezi nimiž vynikají ty, které vypráví o krajině domova a zachycují i jímavou a zádumčivou jihočeskou krajinu a kouzlo i malebnost rodného města Tábora
  • 1. místo v celostátní fotografické soutěži " Mladí fotografují památky"

1. místo ve své, sportovní kategorii

Štěpán Svoboda ze 2P, kategorie sportovní, oceněn za:

• svůj více než aktivní vztah ke sportu, kde jeho specialitou jsou atletické disciplíny, zvláště skok vysoký
  • 2. místo na mistrovství České republiky v atletice pro rok 2016 ze dne 21.2.2016, a to za výkon 191 cm
  • získání titulu "Mistr České republiky pro rok 2016" ze dne 25.6.2016 za skok vysoký s výkonem 201 cm

Myslím si, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek a také potvrzení toho, že přes všechno, co se o mladé generaci obecně říká, je skutečnost mnohem nadějnější.

(man)
(foto: Gabriela Manová)

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně