Talent nám nechybí

Exkurze do Obecního domu v Praze pro 2La
Moravské pašije - představení v DON Tábor pro třídy 1P a 1Sa
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2Sb
Maturitní zkouška - písemná práce z CJL podle jednotného zkušebního schematu
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2P
Jednotné přijímací zkoušky na SŠ - 1.řádný termín
odborné exkurze: Agrostroj Pelhřimov / 3Sa, Pacovské strojírny / 3Sb

Talent nám nechybí

V počtu tři nominovaní a tři nominující jsme se 14.2.2017, zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Talent Jihočeského kraje 2016.

Akce se konala v Koncertní síni O. Jeremiáše v Českých Budějovicích pod záštitou DDM. Toho, že to bude opravdu slavnostní okamžik, si mohli všimnout i všichni kolemjdoucí, kteří před čtvrtou hodinou procházeli blízkou ulicí. Nastrojené slečny a malí i větší muži v oblecích postupně zaplňovali sál. Volná místa pak obsazovali rodiče, prarodiče i pedagogové.

Slavnostního zahájení se ujal ředitel DDM, pan Mgr. Josef Hošek. Slovem příjemně provázela velmi milá a usměvavá moderátorka. Do programu byla zařazena i čtyři vystoupení soutěžících v kategorii umělecké – hudební.

Nevyjmenuji vám všech 71 nominovaných, kteří byli rozděleni do sedmi kategorií, ale sama za sebe vám řeknu, že jsem nestačila obdivovat všechny děti i mladé za jejich úspěchy, které dosahují nejen v republikových, ale i celostátních soutěžích. Výkony mnohých z nich jsou srovnatelné s výsledky dospělých. A co je důležité, všichni mají svá přání a sny, pro které jsou schopni leccos obětovat a překonávat překážky. Hoří pro život i pro ty sny.

A celým podvečerem se tak nesla radost všech přítomných i hrdost i obdiv.

My jsme si z velmi náročného „boje“ přivezli:

dvě Čestná uznání

Adam Dolejší ze 4La, kategorie humanitní, oceněn za :

• 1. místo v Okresním kole olympiády v ČJ
  • 1. místo ve 13. ročníku literární soutěže O jihočeskou žabku vyhlášenou Krajským úřadem Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeským klubem Obce spisovatelů (předsedkyně Hana Hosnedlová)
  • 3. místov umělecké kategorii Talent okresu

Martin Hošek ze 3La, kategorie umělecká – výtvarná, oceněn za:

• svoji profesionalitu i vstřícný přístup, na který se můžeme vždy spolehnout na pravidelných školních fotografických workshopech, kde své zkušenosti a znalosti ochotně předává dál
  • to, že se věnuje portrétní fotografii stejně dobře jako dokumentárním snímkům, ale asi nejraději chodí jen tak krajinou a zachycuje prchavé okamžiky světa kolem nás
  • radost, kterou dělá svými snímky, mezi nimiž vynikají ty, které vypráví o krajině domova a zachycují i jímavou a zádumčivou jihočeskou krajinu a kouzlo i malebnost rodného města Tábora
  • 1. místo v celostátní fotografické soutěži " Mladí fotografují památky"

1. místo ve své, sportovní kategorii

Štěpán Svoboda ze 2P, kategorie sportovní, oceněn za:

• svůj více než aktivní vztah ke sportu, kde jeho specialitou jsou atletické disciplíny, zvláště skok vysoký
  • 2. místo na mistrovství České republiky v atletice pro rok 2016 ze dne 21.2.2016, a to za výkon 191 cm
  • získání titulu "Mistr České republiky pro rok 2016" ze dne 25.6.2016 za skok vysoký s výkonem 201 cm

Myslím si, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek a také potvrzení toho, že přes všechno, co se o mladé generaci obecně říká, je skutečnost mnohem nadějnější.

(man)
(foto: Gabriela Manová)

Úterý, 28. březen 2017
Nši florbalisté dnes míří do Prahy na finále TOP8
Pondělí, 27. březen 2017
Včera se vydali do chorvatského Oroslavje účastníci projektu IP-IE ERASMUS+, Čeká je týden s 3D tiskem a přáteli z pěti zemí (D,PL,SL,SK,HR)
Čtvrtek, 23. březen 2017
Jak je důležité míti Filipa, to se dnes dozvědí naši třeťáci v táborském Divadle Oskara Nedbala
Úterý, 21. březen 2017
Maturita, dnes jen nanečisto: didaktický test z angličtiny včetně poslechového subtestu píší čtvrťáci a nástavba 2N
Úterý, 21. březen 2017
Představení Othello v Divadle Pod Palmovkou a středověké umění v Anežském klášteře v Praze zhlédnou lyceisté z 1.ročníku
Pondělí, 20. březen 2017
Krajský florbalový turnaj v Jindřichově Hradci je samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Ověřovací test z matematiky dnes píší všichni čtvrťáci. Opravný / náhradní termín ověřovacího testu mají prváci.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Exkurze do Obecního domu a výstava k tomu - to čeká v Praze třídu 2Lb.
Středa, 15. březen 2017
Do Národního technického muzea do Prahy se dnes vydaly třídy 1Sa a 1Lb
Úterý, 14. březen 2017
Začíná národní kolo soutěže Enersol 14.-15.3.2017 v Pelhřimově. V sedmičlenném jihočeském týmu jsou tři reprezentanti od nás. Držíme palce!
Pondělí, 13. březen 2017
Střídání: 1. skupina druháků se vrací z lyžařského kurzu domů, 2.skupina včera do rakouského Lechtalu na týden odjela.
Čtvrtek, 09. březen 2017
Školní kinosál hostí dnes a zítra nejlepší recitátory ze ZŠ táborského okresu na tradiční každoroční soutěži
Pondělí, 06. březen 2017
Po prázdninách zase ve škole. Tedy až na část druháků, kteří dnes odjíždějí na týdenní lyžařský kurs do Rakouska
Pondělí, 06. březen 2017
Evaluační seminář projektu ERASMUS+ / 2.běh odborných stáží v Seville dnes od 8:30 v učebně A454
Úterý, 28. únor 2017
Zájemci o studium, nezapomeňte odevzdat přihlášky! Letos končí lhůta 1.března.
Pondělí, 27. únor 2017
Hurá! Tento týden máme jarní prázdniny!!!
Pátek, 24. únor 2017
Na úřad práce dnes zavítají žáci 3SmTrZ. Naštěstí jen na besedu, doufejme, že jako šikovní řemeslníci nebudou mít o pracovní nabídky nouzi
Středa, 22. únor 2017
Osmáci ze ZŠ Miličín si dnes procvičí zručnost ve strojních dílnách a zítra v dřevařských dílnách naší školy. Zalíbí se jim u nás?
Úterý, 21. únor 2017
Besedy na úřadu práce pro poslední ročníky pokračují. Včera 4P, dnes se jich zúčastní 4La a 4Sb.
Pondělí, 20. únor 2017
Víte, co je TOKAMAK? A jaké uplatnění mají nanotechnologie? Vybraní žáci 4La a 4Lb se to dnes dozvědí na semináři na ČVUT v Praze.