Zážitky zůstanou navždy

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Zážitky zůstanou navždy

Chtěli bychom se s vámi podělit o zážitky ze sportovního kurzu v Chorvatsku na Makarské riviéře, v kempu Baško Polje u známého městečka Baška Voda. A je opravdu o co…

Program jednotlivých dnů byl skutečně nabitý. V dopoledních hodinách a někdy i odpoledne probíhaly sportovní turnaje v různých sportech ( fotbal, basket, nohejbal, volejbal, badminton, stolní tenis, pétanque). Osm pěti až šestičlenných týmů proti sobě soupeřilo během celého pobytu. Jednoznačným vítězem se stalo družstvo FC Rumburak.

Volný čas jsme trávili na pláži, procházkou do Bašky Vody, vařením z vlastních zásob, povídáním na terasách mobilních domků nebo sledováním zapadajícího slunce u moře. Dalšími sportovními aktivitami byl pro zájemce půldenní cyklovýlet po skalnatém pobřeží na Makarskou a půldenní vodácký výlet na raftech po řece Cetině. Krásným zážitkem pro nás všechny byl úterní celodenní výlet s piknikem na lodi na ostrov Brač a Bol. Pozorovat delfíny ve volném moři, krmit racky z lodi, ležet v lehátku na palubě, to se prostě musí zažít!

Dalším neopakovatelným večerem byla plavba na lodi s návštěvou noční Makarské. Neskutečná jižanská atmosféra, krásně nasvícená riviéra a přístav. Nákupy na tržišti, výborná zmrzlina, společná večeře s kamarády. Prostě dokonalé…!

Nejhorším dnem byl den odjezdu. Všechno končí, ale zážitky zůstávají. A společné zážitky stmelují partu. Můžeme jenom závidět nižším ročníkům, na které to teprve čeká….

(ciz, studenti 3. ročníku)
foto: Martin Hošek,Michaela Čížková

Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!
Čtvrtek, 02. listopad 2017
Třídy 1N a 2N čeká zajímavá exkurze: dnes do proslulého závodu TON v Bystřici pod Hostýnem, zítra na výstavu WOOD TEC v Brně