Provozní technika - dálkové studium pro vyučené

Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Lb
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z
Týdenní vzdělávací a poznávací zájezd žáků s pedagogickým doprovodem do Anglie
Praktické ZZ truhlářů, zedníků a strojních mechaniků 5.-6.6.2017
Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy v 10 a v 11 hodin podle oborů
Sportovní kurz 3.ročníků na Lipně, workshop k maturitním pracím pro zbytek žáků 3.ročníku
Dvoutýdenní souvislá praxe 1P, 1Sa a 1Sb ve školních dílnách

Provozní technika - dálkové studium pro vyučené

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2017

Kód a název oboru: 23-43-L/51 Provozní technika
Forma studia: dálkové
Délka a ukončení studia: 3 roky, maturitní zkouška
Určeno pro: vyučené ve strojírenských oborech
Počet přijímaných žáků: 30

SPŠ Tábor jako jediná střední škola v Jihočeském kraji umožňuje získat maturitní vysvědčení vyučeným ve strojírenských nebo příbuzných oborech formou dálkového studia. Každoročně se ke studiu hlásí okolo 30 zájemců, kteří si uvědomují potřebu vyššího stupně technického vzdělání. Důvody přitom mohou být různé: požadavek zaměstnavatele, touha změnit zaměstnání, kariérový růst nebo osobní potřeba znát více než ostatní.

Popis oboru:
Studijní obor Provozní technika prohlubuje a rozšiřuje znalosti, které žáci získali ve tříletém učebním oboru. Studium je zaměřeno zejména na technickou a technickoekonomickou stránku provozu v průmyslových podnicích, službách a sféře soukromého podnikání, s ohledem na dobré pracovní uplatnění v regionu.

Organizace studia:
Výuka se koná vždy v pondělí od 14.10 hodin do 19.05 hodin, tzn. žák absolvuje každý týden 6 konzultačních hodin. Po 16 až 17 týdnech následuje zkouškové období v délce 3 až 4 týdnů, v jehož průběhu žák musí vykonat zkoušky ze všech předmětů za příslušné pololetí.

Úterý, 30. květen 2017
4Lb končí obhajoby a zahajuje ústní maturity, 4Sa s obhajobami maturitních prací začíná. Hodně štěstí!
Pondělí, 29. květen 2017
Maturitní maraton pokračuje třetí etapou: dnes nastoupí k obhajobám třída 4Lb.
Pátek, 26. květen 2017
Druhý maturitní týden za námi. 4La zakončí maturity a rozloučí se s předsedkyní komise krátce po poledni...
Čtvrtek, 25. květen 2017
Odpoledne se dočkáme prvních strojařských absolventů 2017, maturitní zkoušky ve 4Sb se chýlí ke konci.
Čtvrtek, 25. květen 2017
Nejen maturantům na potítku, ale i prvákům našich studijních oborů je dnes krušno: čeká je poslední postupový test z matematiky.
Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+