Amper 2019

Dne 21. března se skupina vybraných žáků 3. ročníku technického lycea zúčastnila mezinárodního veletrhu elektroniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – Ampér 2019. Místem konání veletrhu byl areál veletržního výstaviště v Brně. Žáci, se studijním zaměřením na elektrotechniku a programování, mohli v halách navštívit stánky tuzemských i zahraničních výrobců ze světa elektrotechniky a automatizace. Nechyběly zde společnosti jako ABB, Weidmüller, Festo, Harting, Wago a mnoho dalších, kteří jsou hlavními lídry v současném trendu automatizace v průmyslu.

Pořadatelé přizvali zástupce organizací a automobilek, aby prezentovali moderní dopravní prostředky využívající ke svému pohonu právě elektrický proud. Naši žáci si mohli zblízka prohlédnout kompletní řadu elektromobilů Tesla, loňskou novinku ze stáje automobilky Jaguar model I-Pace nebo novinku E-tron od Audi.

Jelikož i naše škola je aktivní na poli elektromobility, nemohli jsme chybět ani na brněnském výstavišti. Na našem stánku se mohli návštěvníci seznámit nejen s nabídkou studijních oborů, které naše škola nabízí, ale i se studentskými projekty, jejichž výsledkem jsou elektrokáry nebo elektronická ruka vytištěná na 3D tiskárně, vybavená elektronikou platformy Arduino.

Závěrem lze říci to, že moderní technologie jdou nezadržitelně vpřed a mění tak obraz současného průmyslu, bydlení i životního stylu a je dobře, že jsme si mohli tyto novinky prohlédnout zblízka přímo na stáncích výrobců. Veletrh tak byl zajímavý jak pro žáky, tak i pro učitele.

(dvo)
foto: Jiří Dvořák