Atleti ovládli krajské kolo Středoškolského poháru

Atletky a atleti táborské průmyslovky po vítězství v okresním kole SAP (Středoškolský atletický pohár) bojovali úspěšně i v krajském kole, které se uskutečnilo na sklonku září na stadionu Míru v Táboře.

Děvčata dosáhla historického úspěchu, když velmi těsně na body podlehla pouze vítěznému družstvu Gymnázia Pierra de Coubertina Tábor. Ze stříbrných medailí měla obrovskou radost, což dokazuje fotografie na stupních vítězů. Z jednotlivkyň zaslouží absolutorium Anička Kotounová, která zvítězila v kouli skvělým školním rekordem 13,52 m, a Lenka Zykánová, jež vyhrála skok daleký za rovných 5 metrů.

Chlapci po velmi bojovném výkonu navýšili svůj bodový zisk o téměř 400 bodů oproti okresnímu finále a s přehledem zvítězili, čímž si zajistili účast v republikovém finále, které hostí 10. a 11. prosince  Ostrava. Mezi chlapci dominovali zvláště Štěpán Svoboda, jenž nenašel přemožitele ve výšce a dálce (182 cm, resp. 614 cm),  a benjamínek Marek Marvan v kouli (14,09 m).

Oběma družstvům blahopřejeme k výbornému sportovnímu výsledku a chlapcům držme palce na republikovém klání v ostravské hale. Vždyť obhajují celostátní prvenství!

(cho)
foto: Michaela Čížková