Atleti prvenství neobhájili, ale rozhodně nezklamali

Systém soutěže Středoškolského atletického poháru (SAP) doznal v letošním roce zásadních změn. Změnily se délky sprinterských tratí, štafety, ale i termín republikového finále se posunul z října na prosinec do sportovních hal. K obměně došlo také v pozici hlavního organizátora soutěže, jímž se stal Český atletický svaz.

Atleti táborské průmyslovky obhajovali loňské prvenství jako nejlepší atletické středoškolské družstvo v republice. Sestava se velmi omladila, řada výborných atletů odmaturovala (J. Škrdleta). Z tohoto pohledu bylo velmi těžké obhájit loňské pozice. Přesto se mladí i zkušení průmyslováci prali v soutěži o každý bod. Konečné 7. místo ze 16 týmů v celostátním finále v Ostravě ze dne 11. 12. 2018 je velmi dobrým výsledkem!

Z nejlepších výkonů je nutno ocenit vítězství a skok Štěpána Svobody přes laťku ve výšce 206 cm a jeho obětavý start na trati 400 m (53,56). Velmi dobrý výkon podal v kouli Marek Marvan – 5.místo (13,53)  a na trati 1500 m Michal Macháček (4:25,83). Také další atleti podali výkony za hranicí svých osobních rekordů (Švejda, Blokeš, Pauš, Dolejší).

Věříme, že až omlazené družstvo dozraje a získá potřebně zkušenosti, znovu stane na stupních vítězů.

(Cho)