Chorvatsko 2022 – 3La + 3Lb

V pátek 17.6.2022 ve 20:00 odjela skupina 42 studentů tříd 3La a 3Lb táborské průmyslové školy pod vedením paní Mgr. Michaely Čížkové, pana Mgr. Josefa Čepičky, Mgr. Karla Chotovinského a Roberta Kliky do chorvatského kempu Baško Polje na Makarské riviéře. Našeho sportovního kurzu se účastnil taktéž pan doktor MUDr. Ivan Melmer.

Cesta byla pro většinu z nás velice namáhavá, protože v autobuse 100 % nefungovala klimatizace a celkem trvala zhruba 13 hodin. Cestou do našeho cíle jsme projížděli dalšími dvěma státy, a to Rakouskem a Slovinskem.

Když jsme dorazili do kempu Baško Polje, mohli jsme se ihned ubytovat do mobilních domů, až na dvě skupinky, které na své mobilní domy museli čekat až do odpoledních hodin. Poté nás čekalo seznámení s kempem a následná procházka do městečka Baška Voda, kde jsme dostali rozchod až do večerního nástupu.

Na prvním večerním nástupu jsme se rozdělili do 8 družstev a téměř každý další den jsme se v těchto družstvech účastnili různých sportů, které většinou probíhaly v dopoledních hodinách. Mezi tyto sporty patřil například basketbal, fotbal, nohejbal, badminton, volejbal, petanque a plavání. V úterý jsme vyjeli lodí na celodenní výlet na ostrovy Hvar a Brač, kde jsme měli rozchod. Ve čtvrtek dopoledne nás čekala 3 hodinová projížďka na raftech na řece Cetině, která byla zakončena možností seskoku z pětimetrové skály. Večer nás opět čekala plavba lodí, tentokrát do městečka Makarská. Celkovým vítězem sportovních utkání se na konci týdne stalo družstvo s názvem „Hajduk Split“, kterého byli součástí Matěj Mácha, Petr Peták, Jakub Stuchlík, Radek Voneš, František Janů a Lucie Žohová.

V sobotu 25.6.2022 dopoledne přijel autobus, kam jsme všichni naskládali věci a až do 18:00 hodin, kdy byl plánovaný náš odjezd, jsme si užívali poslední den na krásné slunečné pláži. Poté nás čekala už jen dlouhá cesta zpět do Tábora.

Kurz se nám celkově moc líbil, všichni jsme se daleko lépe poznali, užili si moře a spoustu sluníčka a hlavně jsme získali spoustu krásných zážitků.

Jakub Janovský, Lucie Žohová