Chorvatsko 2022

V pátek 10.6.2022 ve 21:00 odjela skupina 42 studentů tříd 3P, 3Sa, 3Sb táborské průmyslovky pod vedením Mgr. Karla Chotovinského, instruktorů Mgr. Petra Paštěky, Mgr. Michaely Čížkové a Mgr. Olgy Másílkové do Chorvatského letoviska Baško Polje na Makarské riviéře. Lékařem sportovního kurzu byl MUDr. Jan Krajči.

Cesta v klimatizovaném autobuse vedla přes Rakousko a Slovinsko a trvala 13 hodin. V Chorvatsku musel řidič autobusu sjet z dálnice na cestu do údolí kvůli silnému větru Bora, takže jsme viděli i vesnice ve vnitrozemí.

V kempu Baško Polje jsme se ubytovali v klimatizovaných mobilních domech vybavených kuchyňkou a koupelnou a šli jsme se projít po kempu a do městečka Baška voda. Jaderské moře sevřené ostrovy Brač a Hvar bylo v sobotu díky větru chladnější, ale během týdne se díky nádhernému počasí rychle prohřálo.

Studenti se po ubytování rozdělili do 8 družstev, která mezi sebou soupeřila v průběhu týdne v basketbalu, fotbalu, nohejbalu, volejbalu, badmintonu, pétanque a plavání. Celkovým vítězem se stalo družstvo s názvem Kopačky ve složení Jan Benedikt, Tadeáš Hadrava, Matyáš Sokol, Filip Široký a Lucie Matušicová. Tyto soutěže byly ještě zpestřeny úterním celodenním výletem lodí na ostrov Hvar a na pláž Bol na ostrově Brač, středečními rafty na řece Cetina, čtvrtečním výjezdem lodí podél pobřeží do města Makarská s návratem v noci a páteční pěší turistikou nebo výletem na kole. V osobním volnu si studenti užívali pláží, sluníčka, koupání v moři a procházek do Baška vody na večeře a výbornou zmrzlinu.

V sobotu 18.6 ráno přivezl autobus studenty ze tříd 3La a 3Lb. Naše skupina už měla sbaleno a po předání mobilních domů jsme si ještě poslední den užili pohody u moře. Odjezd byl naplánován na 19:30 a po rozloučení s paní Čížkovou a panem Chotovinským, kteří se už starali o druhý kurz, jsme se vydali na cestu do Tábora. Ta proběhla bez problémů. V neděli ráno z autobusu vystoupili sice unavení, ale opálení, vysportovaní a spokojení studenti plní hezkých zážitků.

Petr Paštěka