3D tiskárna, tisk prostorových modelů

podzimní prázdniny 29. - 30. 10. 2018, pro všechny žáky školy
Den republiky - netradiční školní oslava 100. výročí samostatného státu

Tiskneme přesné prostorové modely

Při 3D tisku používáme technologii spojování prášku lepidlem. Tato technologie byla vyvinuta a uvedena na trh americkým výrobcem, firmou Z Corporation a je velmi rychlá. Princip je velmi podobný obyčejným inkoustovým tiskárnám. 3D tiskárna ovšem nepoužívají inkoust, ale lepidlo, které je standardní tiskovou hlavou po tenkých vrstvách nanášeno na prášek.

Postup výroby modelu (3D tisku) je v zásadě jednoduchý. V první fázi přesune rotující válec tenkou vrstvu prášku do pracovního prostoru a tisková hlava nanese lepidlo ve vodorovném řezu vyráběného modelu. V druhé fázi sjede pracovní plocha o krok směrem dolů, čímž vytvoří prostor pro další vrstvu prášku. Tento postup se opakuje až do zhotovení (vytisknutí) celého prototypu. Výhodou této technologie je skutečnost, že vyráběný díl je po celou dobu a ze všech stran dokonale podepřen okolním (neslepeným) práškem.

Materiály

Díky prášku na bázi sádry v kombinaci s různými infiltranty lze dosáhnou širokého spektra vlastností vyráběných dílů. Pro napouštění modelu používáme vosk, kyanoakrylát nebo lak, dle požadovaných vlastností modelu. Pro pohledové modely doporučujeme lak nebo vosk, který příjemně oživuje barvy. Modely s požadavkem na větší pevnost a lesk napouštíme kyanoakrylátem. Modely, které jsou určeny pro další zpracování, obrábění, vrtání apod., lze doporučit infiltraci dvousložkovou pryskyřicí.

Naše služby

• kontrola modelu, stanovení ceny, výroba modelu, odprášení
  • dle požadavku: napuštění (infiltrace) modelu

Klientům, kteří nemají možnost dodat hotový digitální model, nabízíme výrobu digitálního modelu z výkresové dokumentace nebo fotografie.

Ceny

Cena modelu se počítá na základě spotřeby lepidla a prášku. K přesné kalkulaci je tedy nutné mít model a znát počet kusů. Orientačně se cena pohybuje mezi 20-30 Kč / cm3, dle velikosti modelu.

Technická data

• Rychlost tisku: 2 až 4 vrstvy za minutu
  • Velikost pracovního prostoru:
  • max 200 x 250 x 200 mm
  • Tloušťka vrstvy: 0.089 – 0.102 mm
  • Materiály: sádrokompozitní materiál
  • Rozlišení: 300 x 450 DPI
  • Softwarové požadavky: 3D modely ve formátu STL, VRML a PLY.

Nabídka spolupráce

Jste-li reklamní agentura, grafické či kreativní studio, rozšiřte svou nabídku služeb o 3D modely. Pro obchodní partnery nabízíme zajímavé agenturní provize.

Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky
Úterý, 09. říjen 2018
Závodů v přespolním běhu v Jindřichově Hradci se tradičně účastní naši atleti. Držíme palce!
Pondělí, 08. říjen 2018
Týdenní projektové setkání IP&IE, Erasmus+ začíná dnes ve Spišské Nové Vsi za účasti žáků a učitelů 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO)
Neděle, 07. říjen 2018
Už tradičně vyjíždí od naší školy mezinárodní bus ERASMUS+. Tentokrát veze nás, Němce a Slovince na projektové setkání na Slovensko.
Středa, 03. říjen 2018
Celý autobus strojařů vyráží na mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Někdo jede na exkurzi, jiní bojovat v CNC soutěži. Držíme palce!
Úterý, 02. říjen 2018
Na přípravném semináři dnes získají cenné rady, informace a dokumenty ti žáci, kteří odjedou na 14denní stáže do SNV a španělské Valencie
Pondělí, 01. říjen 2018
A máme říjen! Tento týden proběhnou 4 exkurze do JE Temelín: dnes 3Sb, zítra 4La, potom 4Lb a nakonec 2P.
Pondělí, 01. říjen 2018
Čtyři slovinští studenti nastupují na měsíční praxi do strojírenských firem v okolí v programu ERASMUS+ Podobné aktivity čekají i naše žáky.
Pátek, 28. září 2018
Svatý Václav má svátek a naše republika slaví s ním. Předehra narozenin, které budou přesně za měsíc.
Čtvrtek, 27. září 2018
Do táborského divadla se vydal celý 4.ročník: Vyhnání Gerty Schnirch je představení, z kterého je těžko u srdce. Ale stalo se tak...
Středa, 26. září 2018
Vyhráli jsme okres, chystáme se zdolat stejně úspěšně i krajské kolo středoškolského atletického poháru - chlapci i dívky! Držíme palce!
Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost