Mezinárodní spolupráce pod křídly Erasmu

Ve dnech 15. – 21. září se několik studentů z naší školy napříč ročníky i zaměřeními zúčastnilo mezinárodního projektu Erasmus+ KA2, který se tentokrát konal u nás na průmyslovce.

Kurzu se kromě nás zúčastnili studenti ze Slovenska, Polska, Německa, Chorvatska a Slovinska.

Celá akce by se dala rozdělit na dvě části. Ta první, ta „důležitá“, se zaměřila na 3D tisk. Ta druhá, ta „doplňková“, na vzájemné poznávání i objevování krás jižních Čech.

V pátek po příjezdu a uvítání jsme se všichni společně zúčastnili zahájení festivalu „Táborská setkání“. Nechali jsme se pohltit středověkou atmosférou starého Tábora a vším, co nám město nabízelo. V sobotu jsme pokračovali prohlídkou historických památek v centru, navštívili jsme hrad Kotnov, podívali se z věže do daleka a všechny jste nás pak mohli potkat na slavnostním obědě ve Škochově domě. V neděli jsme se vydali do Českého Krumlova. Naštěstí nám na rozdíl od předešlých dnů přálo počasí, a tak jsme si mohli užít procházku zahradami s otáčivým hledištěm, výšlap na Křížový vrch i komentovanou prohlídku zámku tyčícího se vysoko nad řekou. Cestou zpět jsme míjeli jadernou elektrárnu Temelín, a tak jsme se pár slovy o ní zase pomalu vrátili do světa vědy a techniky.

Pondělní ráno nás čekalo zahájení vlastní projektové činnosti.

Studenti byli rozlosováni do 7 mezinárodních týmů. Jednotlivé týmy měly za úkol navrhnout a zkonstruovat část skříně převodovky v programu Inventor. Návrh byl poté vytištěn na 3D tiskárně a musel být součástí finálního výrobku, který jednotlivé skupiny skládaly. Finální výrobek byl na závěr ve středu přede všemi zúčastněnými prezentován včetně vysvětlení pojmů bottom - up, top – down, middle – out. Nebylo to o vítězi, ale o spolupráci, porozumění, kreativitě, nadšení.

Samotná práce byla ještě proložena exkurzí do firmy Kovosvit MAS.

Středa večer byla vyhrazena společné večeři na Pintovce. My studenti jsme po ní odjeli na bowling a pedagogové zůstali na posezení s kapelou.

A přišlo ráno a byl konec. Loučení a odjezd domů. Příští setkání se koná v Polsku. Tak: Zegnaj

text: Anhelina Andrus, Ladislav Bakoš, Gabriela Manová
foto: Martin Hošek

Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost
Pondělí, 24. září 2018
Dvoudenní workshop Technika, energetika, stavby v rámci projektu IKAP Jč.kraje prožije 2Lb a 9.tř ZŠ Sepekov na Dlouhých Stráních a ve Zlíně
Pátek, 21. září 2018
Nezapomeňte nám posílat informace o úspěších v soutěžích a zážitky a fotky z exkurzí, rádi je uveřejníme.
Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!