Mezinárodní spolupráce pod křídly Erasmu

Burzy středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Burza středních škol v Písku

Mezinárodní spolupráce pod křídly Erasmu

Ve dnech 15. – 21. září se několik studentů z naší školy napříč ročníky i zaměřeními zúčastnilo mezinárodního projektu Erasmus+ KA2, který se tentokrát konal u nás na průmyslovce.

Kurzu se kromě nás zúčastnili studenti ze Slovenska, Polska, Německa, Chorvatska a Slovinska.

Celá akce by se dala rozdělit na dvě části. Ta první, ta „důležitá“, se zaměřila na 3D tisk. Ta druhá, ta „doplňková“, na vzájemné poznávání i objevování krás jižních Čech.

V pátek po příjezdu a uvítání jsme se všichni společně zúčastnili zahájení festivalu „Táborská setkání“. Nechali jsme se pohltit středověkou atmosférou starého Tábora a vším, co nám město nabízelo. V sobotu jsme pokračovali prohlídkou historických památek v centru, navštívili jsme hrad Kotnov, podívali se z věže do daleka a všechny jste nás pak mohli potkat na slavnostním obědě ve Škochově domě. V neděli jsme se vydali do Českého Krumlova. Naštěstí nám na rozdíl od předešlých dnů přálo počasí, a tak jsme si mohli užít procházku zahradami s otáčivým hledištěm, výšlap na Křížový vrch i komentovanou prohlídku zámku tyčícího se vysoko nad řekou. Cestou zpět jsme míjeli jadernou elektrárnu Temelín, a tak jsme se pár slovy o ní zase pomalu vrátili do světa vědy a techniky.

Pondělní ráno nás čekalo zahájení vlastní projektové činnosti.

Studenti byli rozlosováni do 7 mezinárodních týmů. Jednotlivé týmy měly za úkol navrhnout a zkonstruovat část skříně převodovky v programu Inventor. Návrh byl poté vytištěn na 3D tiskárně a musel být součástí finálního výrobku, který jednotlivé skupiny skládaly. Finální výrobek byl na závěr ve středu přede všemi zúčastněnými prezentován včetně vysvětlení pojmů bottom - up, top – down, middle – out. Nebylo to o vítězi, ale o spolupráci, porozumění, kreativitě, nadšení.

Samotná práce byla ještě proložena exkurzí do firmy Kovosvit MAS.

Středa večer byla vyhrazena společné večeři na Pintovce. My studenti jsme po ní odjeli na bowling a pedagogové zůstali na posezení s kapelou.

A přišlo ráno a byl konec. Loučení a odjezd domů. Příští setkání se koná v Polsku. Tak: Zegnaj

text: Anhelina Andrus, Ladislav Bakoš, Gabriela Manová
foto: Martin Hošek

Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky
Úterý, 09. říjen 2018
Závodů v přespolním běhu v Jindřichově Hradci se tradičně účastní naši atleti. Držíme palce!
Pondělí, 08. říjen 2018
Týdenní projektové setkání IP&IE, Erasmus+ začíná dnes ve Spišské Nové Vsi za účasti žáků a učitelů 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO)
Neděle, 07. říjen 2018
Už tradičně vyjíždí od naší školy mezinárodní bus ERASMUS+. Tentokrát veze nás, Němce a Slovince na projektové setkání na Slovensko.
Středa, 03. říjen 2018
Celý autobus strojařů vyráží na mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Někdo jede na exkurzi, jiní bojovat v CNC soutěži. Držíme palce!
Úterý, 02. říjen 2018
Na přípravném semináři dnes získají cenné rady, informace a dokumenty ti žáci, kteří odjedou na 14denní stáže do SNV a španělské Valencie
Pondělí, 01. říjen 2018
A máme říjen! Tento týden proběhnou 4 exkurze do JE Temelín: dnes 3Sb, zítra 4La, potom 4Lb a nakonec 2P.
Pondělí, 01. říjen 2018
Čtyři slovinští studenti nastupují na měsíční praxi do strojírenských firem v okolí v programu ERASMUS+ Podobné aktivity čekají i naše žáky.
Pátek, 28. září 2018
Svatý Václav má svátek a naše republika slaví s ním. Předehra narozenin, které budou přesně za měsíc.
Čtvrtek, 27. září 2018
Do táborského divadla se vydal celý 4.ročník: Vyhnání Gerty Schnirch je představení, z kterého je těžko u srdce. Ale stalo se tak...
Středa, 26. září 2018
Vyhráli jsme okres, chystáme se zdolat stejně úspěšně i krajské kolo středoškolského atletického poháru - chlapci i dívky! Držíme palce!