Návštěva Slovinska

podzimní prázdniny 29. - 30. 10. 2018, pro všechny žáky školy
Den republiky - netradiční školní oslava 100. výročí samostatného státu

Návštěva Slovinska

Minulý týden jsme navštívili jednu z našich partnerských škol ve slovinském městě Škofja Loka. Jelikož šlo o výměnný pobyt, tak mohli naši studenti plně objevovat krásy Slovinska – a že je o co stát!

Přijeli jsme na internát v úterý kolem sedmé hodiny. Znaveni cestou jsme upadli do postelí a připravovali se na náš první den. Druhý den jsme po vydatné snídani opustili naše ubytování a s jedním slovinským učitelem, který se báječně ujal funkce našeho průvodce po zbylých pět dní, jsme vyjeli do Alp. Zde jsme i přes to, že jsme kvůli uzavřené cestě museli změnit program, viděli spoustu věcí od nezasněžených Alp, přes nejvyšší horu Slovinska Triglav, ohromný vodopád, až po pramen řeky Soči. Večer jsme si prohlédli výstavu maturantských prací žáků naší partnerské školy.

Následující den jsme navštívili Škocjanské jeskyně, jedny z největších jeskyní na Slovinsku, kde byla výška jedné z částí jeskyně až 180 metrů! Nezapomenutelný zážitek. Poté jsme odjeli do přístavního městečka Piran, které nás překvapilo svou nádherou. Někteří z nás neodolali a vykoupali se v moři. Tento den jsme absolvovali s našimi slovinskými přáteli, o které jsme se starali v Česku v rámci projektu Erasmus+.

V pátek dopoledne jsme si poslechli prezentace ve Střední průmyslové škole v Škofje Loce. Po prezentacích místních studentů o jejich zahraničních stážích v rámci projektu Erasmus+ nás vedoucí zdejšího Business to Business centra provedl po jejich moderní škole, do které nedávno investovali astronomickou sumu – 6 milionů euro. Je to jeden z důvodů, proč se tato škola řadí mezi jedny z nejlepších průmyslových škol v Evropě. Odpoledne jsme strávili v hlavním městě Ljubljana, kde jsme viděli hlavně historickou část a naší nejoblíbenější atrakci – mezinárodní festival jídla.

V sobotu jsme se rozloučili s internátem a školou a vyrazili jsme na naši poslední zastávku – jezero Bled. A ani tady zdejší průzračně čistá voda některým studentům nedala, museli do ní skočit. Po obědě jsme se rozloučili i s naším průvodcem a vyrazili jsme na cestu domů.

Zažili jsme zde spoustu krásných chvil, proto bych na závěr chtěl všem studentům doporučit, aby se do podobných projektů zapojovali, rozhodně je o co stát.

Vít Syrovátka, 2La

Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky
Úterý, 09. říjen 2018
Závodů v přespolním běhu v Jindřichově Hradci se tradičně účastní naši atleti. Držíme palce!
Pondělí, 08. říjen 2018
Týdenní projektové setkání IP&IE, Erasmus+ začíná dnes ve Spišské Nové Vsi za účasti žáků a učitelů 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO)
Neděle, 07. říjen 2018
Už tradičně vyjíždí od naší školy mezinárodní bus ERASMUS+. Tentokrát veze nás, Němce a Slovince na projektové setkání na Slovensko.
Středa, 03. říjen 2018
Celý autobus strojařů vyráží na mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Někdo jede na exkurzi, jiní bojovat v CNC soutěži. Držíme palce!
Úterý, 02. říjen 2018
Na přípravném semináři dnes získají cenné rady, informace a dokumenty ti žáci, kteří odjedou na 14denní stáže do SNV a španělské Valencie
Pondělí, 01. říjen 2018
A máme říjen! Tento týden proběhnou 4 exkurze do JE Temelín: dnes 3Sb, zítra 4La, potom 4Lb a nakonec 2P.
Pondělí, 01. říjen 2018
Čtyři slovinští studenti nastupují na měsíční praxi do strojírenských firem v okolí v programu ERASMUS+ Podobné aktivity čekají i naše žáky.
Pátek, 28. září 2018
Svatý Václav má svátek a naše republika slaví s ním. Předehra narozenin, které budou přesně za měsíc.
Čtvrtek, 27. září 2018
Do táborského divadla se vydal celý 4.ročník: Vyhnání Gerty Schnirch je představení, z kterého je těžko u srdce. Ale stalo se tak...
Středa, 26. září 2018
Vyhráli jsme okres, chystáme se zdolat stejně úspěšně i krajské kolo středoškolského atletického poháru - chlapci i dívky! Držíme palce!
Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost