Druhý projektový den patřil deváťákům z Malšic

Druhý projektový den patřil deváťákům z Malšic

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Druhou skupinou žáků devátých tříd, kteří se zúčastnili projektových dnů, pořádaných SPŠ Tábor v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji, byli chlapci a dívky malšické základní školy. Podobně jako jejich téměř 90 vrstevníků ze ZŠ Husova v Táboře o týden dříve také oni okusili, jak se studuje a žije studentům průmyslovky, jimiž by se za necelý rok mohli stát. 

Program byl sestaven do čtyř samostatných bloků. Po přivítání ve vzdělávacím středisku školy přešla 12členná skupina do školních dílen a v kovárně si zájemci vyzkoušeli, jaké to je pracovat na kovadlině s dožluta rozehřátou ocelí. Vyrobené skoby sice nebyly tak zcela předpisové, ale o to vůbec nešlo. 

Od tepla z výhně se nikomu moc nechtělo, ale další části programu se už neúprosně hlásily o slovo. Nejprve odhadnout a pak si změřit tloušťku vlasu přesným měřidlem zatím neměl možnost žádný z deváťáků. Speciální programy pro projektování domů a jejich modelování ve 3D také nemá doma každý. Opět tedy něco nového. 

A pak nastal závěrečný blok. Laboratoř automatizace se pro potřeby projektu přeměnila na ryze robotizované pracoviště, kde si žáci vyzkoušeli, že naprogramovat robota zase není až taková věda. Odměnou za zaujetí, s jakým řešili zadané úlohy, byly rozpohybované stroje, které navíc ve většině případů dělaly přesně to, co si žáci jako tvůrci programu přáli. 

(gam)
(foto: Roman Bernát a Marcel Gause)

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost
Pondělí, 24. září 2018
Dvoudenní workshop Technika, energetika, stavby v rámci projektu IKAP Jč.kraje prožije 2Lb a 9.tř ZŠ Sepekov na Dlouhých Stráních a ve Zlíně
Pátek, 21. září 2018
Nezapomeňte nám posílat informace o úspěších v soutěžích a zážitky a fotky z exkurzí, rádi je uveřejníme.
Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!