Aktuality

Co nás čeká

za 4 dny, 24.9.
dvoudenní workshop Technika, Energetika, Stavby pro 2Lb a ZŠ Sepekov / Dlouhé Stráně, Zlín, 24.-25.9.2018
za 5 dnů, 25.9.
Přírodní stavitelství - celodenní konference a workshopy pro žáky školy i odbornou veřejnost 

 

 

 

 

 

 

Žáci řemeslných oborů reprezentovali SPŠ Tábor

17.9.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

V soutěži Machři roku 2018 reprezentovali naši školu Tomáš Čeloud, Michal Sváček, Jakub Hanák, Patrik Janů a Štěpán Tomlein. Kluci sice neobsadili přední místa, přesto se úspěšně poprali se zadanými úkoly a skvěle tak reprezentovali naší školu, za což jim patří velké poděkování.

Návštěva firmy Magna Cartech

14.9.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Jako první školní událost v roce 2018/19 byla pro třídu 3Sb návštěva firmy Magna Cartech v Českých Velenicích. Exkurze byla zahájena přednáškou o historii firmy a podrobným popisem společností, se kterými spolupracuje. Zajímavý byl i teoretický popis procesu výroby, kde se převažuje lisování za studena a za tepla.

Zlato a bronz pro 3D tiskárnu Tomáše Landy

13.9.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Krásnou tečkou za loňským ročníkem SOČ bylo ocenění Tomáše Landy, který se svojí 3D tiskárnou zvítězil v krajském kole a byl třetí v celostátním kole SOČ v nejsilnější kategorii strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design. Slavnostního vyhlášení se spolu s Tomášem zúčastnil vedoucí učitel jeho práce Mgr. Jiří Dvořák.

Studium na průmyslovce odstartováno

7.9.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Začátkem září se žáci prvních ročníků účastnili adaptačního programu Start na Knížecím rybníku. O své první společné zážitky se s námi v krátké zprávě podělili žáci ze třídy 1La.

Našli jsme nové atletické talenty

5.9.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Každým rokem je druhý den školního roku dnem testování sportovní výkonnosti nově příchozích studentů. Smyslem celodenní akce pro 1.ročníky je hledání atletických talentů, které by nahradily ve školních týmech ty, kteří v minulém školním roce již studium ukončili.

Strojaři nezahálejí ani v posledním týdnu!

28.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Blíží se vytoužené a snad krásné letní prázdniny. I těsně před nimi pokračovala třída 3Sa ve svém odborném vzdělávání, a to středeční exkurzí do čistírny odpadních vod v Táboře.

Jak jsme vyšli na Říp

27.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Dne 25. června se na naší škole konal sportovní den. Žáci 1. – 3. ročníku se rozdělili na fotbalisty, volejbalisty (běžné i plážové), basketbalisty, streetbalisty a šachisty. Na všech sportovištích se od 9 hodin zápolilo a fandilo ostošest, vždyť to bylo klání mezi jednotlivými třídami!

Co a jak vyrábí KOH-I-NOOR?

26.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

V českých školách všech stupňů to vědí úplně všichni, tedy alespoň si to myslí. Táborští průmyslováci teď ale znají úplnou pravdu.Studenti oboru Strojírenství se zaměřením Technická zařízení budov (TZB) navštívili výrobce aerosolových ventilů a jejich příslušenství. Jde to vůbec dohromady? Skvěle!

Moře, slunce, sport

25.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Jako každý rok, tak i letos, se studenti 3. ročníků táborské průmyslovky vydali na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Kurzu jsme se zúčastnili v termínu od 15. června do 24. června 2018,v kempu Baško Polje (oblast Baška Voda).

Výsledky 2. kola přijímacího řízení 2018

18.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

SPŠ Tábor zveřejňuje výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/19 pro jednotlivé učební obory. V příloze naleznete seznam přijatých uchazečů.

Tomáš Landa bodoval na celostátní SOČ

18.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Tomáš Landa po úspěchu v krajském kole studentské odborné činnosti SOČ vybojoval pro SPŠ Tábor další cenný výsledek i v celostátním kole této soutěže. O uplynulém víkendu obsadil v konkurenci 15 nejlepších prací z ostatních krajů ve své kategorii skvělé třetí místo.

Na Dobrodružství s technikou společně s partnery

14.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Na interaktivní výstavě Dobrodružství s technikou na českobudějovickém výstavišti jsme se tentokrát prezentovali společně s našimi dvěma hlavními partnery pro oblast stavebnictví, stavební firmou Hochtief a dodavatelem stavební mechanizace Zeppelin CZ.

Exkurze na ústřední čistírně odpadních vod Praha

7.6.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Na úterý 5. června 2018 pozvala firma Hochtief studenty 2Sa na prohlídku stavby moderní čistírny odpadních vod v Praze na Císařském ostrově. V úvodní prezentaci seznámil pan Marek Wyderka devatenáct studentů s projektem stavby.

Návštěva Slovinska

29.5.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Minulý týden jsme navštívili jednu z našich partnerských škol ve slovinském městě Škofja Loka. Jelikož šlo o výměnný pobyt, tak mohli naši studenti plně objevovat krásy Slovinska – a že je o co stát!

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení 2018

28.5.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Po vyhodnocení 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 zůstává pro uchazeče o učební obory k dispozici ještě několik volných míst. V té souvislosti vyhlašuje SPŠ Tábor 2. kolo přijímacího řízení a stanovuje podmínky pro přijetí ve druhém kole.

Když se z maturantů stanou absolventi

25.5.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Všechno jednou končí ... první dvě třídy právě odmaturovaly a loučí se. Čtyři roky uplynuly a teď čeká čerstvé absolventy další životní krok. Hodně štěstí! (AKTUALIZOVÁNO 7. 6. 2018)

Posádka SPŠ Tábor porazila dvojnásobné mistry světa

21.5.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

7. Czech New Energies Rallye, závod mistrovství světa elektromobilů, jsme nejen spolupořádali, ale stejně jako v předchozích ročnících obsadili i vlastní posádkou. Letošní výsledek byl skvělý: absolutně druhé místo a navíc jsme za sebou nechali dvojnásobné mistry světa Artura Prusaka (F) a Guida Guerriniho (I).

Nejšikovnější zedníci jsou ze SPŠ Tábor

15.5.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Dne 11. a 12. května 2018 se na Výstavišti v Českých Budějovicích odehrál souboj ve zručnosti a přesnosti při vytváření stavařských modelů z materiálů Wienerberger, Ytong, Cemix a Schiedel. Zedníci z průmyslovky, David Malina a Daniel Štefl vybojovali první místo a postupují na finále do Prahy. Gratulujeme!

Zeppelin – spolupráci rozšiřujeme

14.5.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

O tom, že společnost Zeppelin CZ s.r.o. je firma se kterou velice úzce spolupracujeme jsme na těchto stránkách psali již několikrát – naši třeťáci, strojní mechanici vykonávají každý rok svoji praxi na pracovištích v Modleticích, Jažlovicích a Č. Budějovicích. Letos jsme se dohodli spolupráci rozšířit i na maturitní obory.

Průmka ovládla krajskou SOČku

26.4.2018
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Jihočeské kolo soutěže SOČ se letos uskutečnilo ve čtvrtek 26. dubna v Českých Budějovicích. Táborská průmyslovka vyslala do soutěže čtyřčlennou skupinu, která byť málo početná, se nakonec vrátila jako velmi úspěšná se dvěma vítězstvími, k nimž přidala po jednom třetím a čtvrtém místě.

Stránkování: 1 | 2 | 3 | 4 | ... 31 | Následující

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!
Pondělí, 27. srpen 2018
Vítáme všechny pedagogy včetně nových kolegů a kolegyň v zahajovacím týdnu :-)
Pondělí, 27. srpen 2018
Všem žákům, kteří se poctivě připravili na opravné či náhradní zkoušky, přejeme jejich úspěšné zvládnutí.
Pátek, 24. srpen 2018
Nezapomněli jste odevzdat protokoly k opravným či náhradním zkouškám? Nebo opravenou či dopracovanou maturitní práci? Dnes do 14 hodin!