Hokejky řinčely, diváci bouřili

dvoudenní workshop Technika, Energetika, Stavby pro 2Lb a ZŠ Sepekov / Dlouhé Stráně, Zlín, 24.-25.9.2018
Přírodní stavitelství - celodenní konference a workshopy pro žáky školy i odbornou veřejnost

Hokejky řinčely, diváci bouřili

V den předávání vysvědčení se uskutečnilo přátelské exhibiční hokejové střetnutí naší školy proti ZŠ Zborovská. Z této sportovní akce se stává tradice, letos to byl již 3. ročník.

Hrály proti sobě družstva hokejistů ze ZŠ Zborovská (výběr z 8. a 9. ročníků) a  SPŠ Tábor (hokejisté z 1. a 2. ročníků v čele s kapitánkou Aničkou Kotounovou). Všichni hráči byli na začátku utkání jednotlivě představeni a bouřlivě přivítáni svými fanoušky. Členy týmů se jako letošní novinka stali i učitelé, a to za průmku pan učitel Pavel Škrábek a za základku pan učitel Petr Herma.

V prvních dvou třetinách byl náš tým jasně silnější, vedli jsme 3:0.  Ve třetí třetině naši trochu polevili a hokejisté ze základky toho hned využili, dvakrát skórovali a hned bylo o co hrát. Bojovalo se až do konce utkání, občas došlo i k pěstním soubojům a bitkám. Na konci utkání za stavu 4:3 pro nás, odvolala základka brankáře. Naši borci toho ale využili a skórovali na konečných 5:3. (góly za nás dávali: Pavel Chocholoušek 2, Anička Kotounová 2 a Jakub Malý 1)

Pro zpestření programu v první přestávce vystoupily tři krasobruslařky ze základní školy a v druhé pauze soupeřili ředitelé obou škol ve střelbě na bránu. Letos náš pan ředitel Marcel Gause vrátil panu řediteli Petru Vašíčkovi prohru z minulého roku a zvítězil.

Všechny aktéry po celou dobu neúnavně podporovali fanoušci z obou škol, kterých bylo téměř 1400. Transparent s nápisem "Pavel Škrábek jede", bušení bubnů a hlasité skandování dokreslilo celou atmosféru této akce. Utkání si tedy snad užili jak hráči, tak i fanoušci a učitelé z obou škol. V tradici budeme pokračovat. Chceme tak ukázat, že na průmce se připravují nejen naši budoucí technici a inženýři, ale že je zde i úžasná podpora sportu.

(ciz)
foto: Marcel Gause, Michaela Čížková, Martin Hošek

NAPSALI O NÁS v Táborském deníku

Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!
Pondělí, 27. srpen 2018
Vítáme všechny pedagogy včetně nových kolegů a kolegyň v zahajovacím týdnu :-)
Pondělí, 27. srpen 2018
Všem žákům, kteří se poctivě připravili na opravné či náhradní zkoušky, přejeme jejich úspěšné zvládnutí.
Pátek, 24. srpen 2018
Nezapomněli jste odevzdat protokoly k opravným či náhradním zkouškám? Nebo opravenou či dopracovanou maturitní práci? Dnes do 14 hodin!