Andělsky čertovská nadílka naruby

dvoudenní workshop Technika, Energetika, Stavby pro 2Lb a ZŠ Sepekov / Dlouhé Stráně, Zlín, 24.-25.9.2018
Přírodní stavitelství - celodenní konference a workshopy pro žáky školy i odbornou veřejnost

Andělsky čertovská nadílka naruby

Blížil se první z prosincových svátečních dnů (za svátek ho logicky považuji, přestože oficiálním svátkem není, a jako bývalé dítě na něj nejen rád vzpomínám, ale s chutí si jej připomínám i v dospělosti), když mi do mailu přistála zpráva od třídy 4La a Gábiny Manové a v ní stálo:

Jednou nohou v čase rozjímání, ticha, lehkého chvění pojďme podat alespoň jednu ruku.

Zítra během dne vás i třídy navštíví skupinka studentů ze 4La. Vzpomeňme na všechny, kteří nás opatrují, vzpomeňme na všechny, které opatrujeme my, a zkusme spojit síly a trochu pomoci těm, kteří takové opatrování nemají.

Vím, že charitativních sbírek je kolem Vánoc opravdu hodně, ale pojďme  naše studenty v této akci podpořit. Je hezké, že přišli sami s takovým nápadem. Je to důležitá dovednost, kterou bychom měli posílat dál – Dávat a nic nečekat.

A venku sněží a je lehce bílo.

Ať vždycky můžeme dávat!

Gábina

Skvělý nápad a ta symbolika! Svatý Mikuláš, čert a ANDĚL patří neodmyslitelně k začátku prosince. Pomoci v tento čas několika desetikorunami nebo třeba stovkou od každého z nás nadaci DOBRÝ ANDĚL, která následně z peněžních darů pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám s dětmi v tíživé situaci, kde rodič nebo některé z dětí těžce onemocněli, bylo to nejmenší, co jsme mohli jako škola pro nadaci udělat. Věřím, že skutečně nikdo z nás za to nic nečekal. A přesto jsme se dočkali. Studenti nejen vybírali, ale především zahráli, zazpívali a jak si to hezky užívali, přenesli na nás tu sváteční náladu čehosi nevšedního. Vzpomněl jsem si, jak jsem jako dítě rok co rok nervózně přešlapoval v čekání na cinknutí zvonku z pokoje, kde jsem pak na míse našel ovoce, ořechy, sladkosti a občas taky trošku pekelnického uhlí.

Přeju nám všem a zejména rodinám podporovaným z nadace DOBRÝ ANDĚL, aby si každoročně mohly v tento andělsky čertovský čas vyvolat obyčejně nevšední pocit při vzpomínce na radost přijímání a vzácnost dávání.

(gam)
(foto: studenti 4La)

Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!
Pondělí, 27. srpen 2018
Vítáme všechny pedagogy včetně nových kolegů a kolegyň v zahajovacím týdnu :-)
Pondělí, 27. srpen 2018
Všem žákům, kteří se poctivě připravili na opravné či náhradní zkoušky, přejeme jejich úspěšné zvládnutí.
Pátek, 24. srpen 2018
Nezapomněli jste odevzdat protokoly k opravným či náhradním zkouškám? Nebo opravenou či dopracovanou maturitní práci? Dnes do 14 hodin!