Do Čelkovic již tuto sobotu

Burzy středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Burza středních škol v Písku

Do Čelkovic již tuto sobotu

Do startu 16. ročníku setkání historických vozidel v Táboře-Čelkovicích zbývá jen pár dní. Posádky se postaví na start již tuto sobotu, tedy 7. října 2017. A protože se současně jedná o závěrečnou soutěž Jihočeského poháru s vyhlášením nového držitele Putovního poháru hejtmana Jihočeského kraje, očekávají pořadatelé z táborské průmyslové školy silnou účast ve všech vypsaných soutěžních kategoriích. Letošní trasa povede malebnou krajinou babího léta mezi Táborem a Milevskem v celkové délce 90 km s několika speciálními testy pravidelnosti a kontrolními stanovišti, chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Prezence účastníků proběhne jako obvykle od 8.00 hodin u průmyslovky na Maredově vrchu, odsud odstartují první vozidla o hodinu později. Nedílnou součástí soutěžního dne je průjezd čelkovickými serpentinami a od loňska také rychlostní zkouška se slalomem na parkovišti u zimního stadionu v Táboře. Ani odpolední vyhlášení výsledků s programem od 14.00 hodin v historickém centru Tábora na Žižkově náměstí se nemění. Novinkou je polední zastávka v Milevsku, kam soutěžící zamíří vůbec poprvé. Parkoviště před ZVVZ se zaplní kolem 11. hodiny a po dvouhodinové přestávce spojené s výstavou historických motocyklů a automobilů vyrazí přes Jistebnici zpět do Tábora.

Pro diváky je nachystána ještě jedna, ne často vídaná atrakce. Letos uplynulo přesně 40 let od významného úspěchu mladoboleslavské automobilky Škoda na Rallye Monte Carlo 1977, kde soutěžní kupé Š 130 RS obsadilo první dvě místa v kategorii do 1300 cm3 a nechalo za sebou řadu favorizovaných konkurentů. Pořadatelům se podařilo zajistit tento rallyeový automobil v továrních barvách tehdejší posádky Zapadlo/Motal s původním startovním číslem 44. A nejen to. Díky těsnému partnerství SPŠ Tábor se společností ČK motorsport, která stojí za pořádáním Rallye Český Krumlov, South Bohemia Classic, New Energies Rallye a dalších motoristických podniků na jihu Čech, ho doprovodí další dvě ostré stotřicítky v roli předjezdců. Společně s nimi se tak můžete těšit na téměř dvě stovky historických vozidel, která budou první říjnovou sobotu projíždět po cestách mezi Táborem a Milevskem.

Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky
Úterý, 09. říjen 2018
Závodů v přespolním běhu v Jindřichově Hradci se tradičně účastní naši atleti. Držíme palce!
Pondělí, 08. říjen 2018
Týdenní projektové setkání IP&IE, Erasmus+ začíná dnes ve Spišské Nové Vsi za účasti žáků a učitelů 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO)
Neděle, 07. říjen 2018
Už tradičně vyjíždí od naší školy mezinárodní bus ERASMUS+. Tentokrát veze nás, Němce a Slovince na projektové setkání na Slovensko.
Středa, 03. říjen 2018
Celý autobus strojařů vyráží na mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Někdo jede na exkurzi, jiní bojovat v CNC soutěži. Držíme palce!
Úterý, 02. říjen 2018
Na přípravném semináři dnes získají cenné rady, informace a dokumenty ti žáci, kteří odjedou na 14denní stáže do SNV a španělské Valencie
Pondělí, 01. říjen 2018
A máme říjen! Tento týden proběhnou 4 exkurze do JE Temelín: dnes 3Sb, zítra 4La, potom 4Lb a nakonec 2P.
Pondělí, 01. říjen 2018
Čtyři slovinští studenti nastupují na měsíční praxi do strojírenských firem v okolí v programu ERASMUS+ Podobné aktivity čekají i naše žáky.
Pátek, 28. září 2018
Svatý Václav má svátek a naše republika slaví s ním. Předehra narozenin, které budou přesně za měsíc.
Čtvrtek, 27. září 2018
Do táborského divadla se vydal celý 4.ročník: Vyhnání Gerty Schnirch je představení, z kterého je těžko u srdce. Ale stalo se tak...
Středa, 26. září 2018
Vyhráli jsme okres, chystáme se zdolat stejně úspěšně i krajské kolo středoškolského atletického poháru - chlapci i dívky! Držíme palce!