Do Čelkovic již tuto sobotu

Do startu 16. ročníku setkání historických vozidel v Táboře-Čelkovicích zbývá jen pár dní. Posádky se postaví na start již tuto sobotu, tedy 7. října 2017. A protože se současně jedná o závěrečnou soutěž Jihočeského poháru s vyhlášením nového držitele Putovního poháru hejtmana Jihočeského kraje, očekávají pořadatelé z táborské průmyslové školy silnou účast ve všech vypsaných soutěžních kategoriích. Letošní trasa povede malebnou krajinou babího léta mezi Táborem a Milevskem v celkové délce 90 km s několika speciálními testy pravidelnosti a kontrolními stanovišti, chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Prezence účastníků proběhne jako obvykle od 8.00 hodin u průmyslovky na Maredově vrchu, odsud odstartují první vozidla o hodinu později. Nedílnou součástí soutěžního dne je průjezd čelkovickými serpentinami a od loňska také rychlostní zkouška se slalomem na parkovišti u zimního stadionu v Táboře. Ani odpolední vyhlášení výsledků s programem od 14.00 hodin v historickém centru Tábora na Žižkově náměstí se nemění. Novinkou je polední zastávka v Milevsku, kam soutěžící zamíří vůbec poprvé. Parkoviště před ZVVZ se zaplní kolem 11. hodiny a po dvouhodinové přestávce spojené s výstavou historických motocyklů a automobilů vyrazí přes Jistebnici zpět do Tábora.

Pro diváky je nachystána ještě jedna, ne často vídaná atrakce. Letos uplynulo přesně 40 let od významného úspěchu mladoboleslavské automobilky Škoda na Rallye Monte Carlo 1977, kde soutěžní kupé Š 130 RS obsadilo první dvě místa v kategorii do 1300 cm3 a nechalo za sebou řadu favorizovaných konkurentů. Pořadatelům se podařilo zajistit tento rallyeový automobil v továrních barvách tehdejší posádky Zapadlo/Motal s původním startovním číslem 44. A nejen to. Díky těsnému partnerství SPŠ Tábor se společností ČK motorsport, která stojí za pořádáním Rallye Český Krumlov, South Bohemia Classic, New Energies Rallye a dalších motoristických podniků na jihu Čech, ho doprovodí další dvě ostré stotřicítky v roli předjezdců. Společně s nimi se tak můžete těšit na téměř dvě stovky historických vozidel, která budou první říjnovou sobotu projíždět po cestách mezi Táborem a Milevskem.

Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost
Pondělí, 24. září 2018
Dvoudenní workshop Technika, energetika, stavby v rámci projektu IKAP Jč.kraje prožije 2Lb a 9.tř ZŠ Sepekov na Dlouhých Stráních a ve Zlíně
Pátek, 21. září 2018
Nezapomeňte nám posílat informace o úspěších v soutěžích a zážitky a fotky z exkurzí, rádi je uveřejníme.
Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!