Jak jsme vyšli na Říp

dvoudenní workshop Technika, Energetika, Stavby pro 2Lb a ZŠ Sepekov / Dlouhé Stráně, Zlín, 24.-25.9.2018
Přírodní stavitelství - celodenní konference a workshopy pro žáky školy i odbornou veřejnost

Jak jsme vyšli na Říp

Dne 25. června se na naší škole konal sportovní den. Žáci 1. – 3. ročníku se rozdělili na fotbalisty, volejbalisty (běžné i plážové), basketbalisty, streetbalisty a šachisty. Na všech sportovištích se od 9 hodin zápolilo a fandilo ostošest, vždyť to bylo klání mezi jednotlivými třídami!

Ale pořád zbyla velká skupina těch, kteří se takzvaně nenašli v žádném z uvedených sportů. Pro ně připravili naši učitelé speciální disciplínu – výstup na horu Říp v prostorách školy. Co si pod tím představit? Zdolání výškového rozdílu mezi úpatím a vrcholem národního kopce po schodišti mezi přízemím a 3. poschodím, prakticky tedy 19x vystoupat z vestibulu před kabinet strojařů. Někdo klusem, někdo zvolna, cesta dolů se nepočítá, výtah je mimo provoz.

A protože má naše republika letos 100. narozeniny, byla cesta lemovaná fábory a girlandami v národních barvách, v jednotlivých patrech a mezipatrech byly informační tabule s údaji o přírodních podmínkách na Řípu a jeho okolí, o Rotundě sv. Jiří, o obrazu této přírodní a historické památky v literatuře.

A protože své výročí slaví i Klub českých turistů, celý pochod odstartovala dvojice sestra turistka a bratr turista, oba jak vystřižení z doby před mnoha a mnoha lety. Pod vedením této dvojice absolvovali účastníci i závěrečnou společnou etapu.

A protože na závěr má být nějaké překvapení, čekala na poutníky další dvojice – Praotec Čech a kněžna Libuše. Došlo i na Jiráska, tuto zemi zaslíbenou jsme správně pojmenovali Čechy a kněžna Libuše věštila slávu a zdar nejen městu velikému, ale i naší průmce!

Sportovní den se vydařil smiley

(tra)
foto: Tomáš Vančura

Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!
Pondělí, 27. srpen 2018
Vítáme všechny pedagogy včetně nových kolegů a kolegyň v zahajovacím týdnu :-)
Pondělí, 27. srpen 2018
Všem žákům, kteří se poctivě připravili na opravné či náhradní zkoušky, přejeme jejich úspěšné zvládnutí.
Pátek, 24. srpen 2018
Nezapomněli jste odevzdat protokoly k opravným či náhradním zkouškám? Nebo opravenou či dopracovanou maturitní práci? Dnes do 14 hodin!