Konkurence se bát nemusíme

Ve čtvrtek 14. září jsme se zúčastnili celostátního setkání učňovské mládeže, které se letos konalo přímo v naší stověžaté Praze. V rámci tohoto setkání se tradičně konala soutěž o titul Machra roku. Tento ročník prověřoval praktické dovednosti v oborech Truhlář, Strojní mechanik a Elektrikář. Naši průmyslovku reprezentovali truhláři Tomáš Kotalík, Dominik Řehoř, Pavel Kubera, Jirka Drhovský a strojní mechanici Fanda Brouček a Vojta Podzimek, všichni žáci 3. ročníku.

V každé kategorii byla vyhodnocována vždy tři nejlepší dvoučlenná družstva. V kategorii Strojní mechanik jsme v konkurenci čtrnácti učňovských škol z celé republiky obsadili 3. místo. Velký dík proto patří Fandovi i Vojtovi za výborný výkon a všem ostatním klukům dík za velmi dobrou reprezentaci naší školy.

(stm)
foto: Pavel Štamberk

Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost
Pondělí, 24. září 2018
Dvoudenní workshop Technika, energetika, stavby v rámci projektu IKAP Jč.kraje prožije 2Lb a 9.tř ZŠ Sepekov na Dlouhých Stráních a ve Zlíně
Pátek, 21. září 2018
Nezapomeňte nám posílat informace o úspěších v soutěžích a zážitky a fotky z exkurzí, rádi je uveřejníme.
Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!