Kybernetická revoluce - Lid vs. roboti?

Kopaná - chlapci, kvalifikace v Plzni
anglické divadlo - Praha, výběr žáků
anglické divadlo - České Budějovice, výběr žáků
ERASMUS+ : závěr stáže ve Spišské Nové Vsi, v sobotu návrat domů
státní svátek - Den vzniku samostatného Československa, 1918
ERASMUS+ : odlet 14 žáků na dvoutýdenní stáž ve firmách ve španělské Valencii
podzimní prázdniny 29. - 30. 10. 2018, pro všechny žáky školy
Den republiky - netradiční školní oslava 100. výročí samostatného státu
Burzy středních škol v Pelhřimově a ve Strakonicích
Burza středních škol v Písku

Kybernetická revoluce - Lid vs. roboti?

Ve čtvrtek 28. března se v Jihočeském vědeckotechnickém parku uskutečnila již druhá konference související s tématem Průmyslu 4.0 tentokrát s názvem Kybernetická revoluce – lid vs roboti? Akce se zúčastnili zástupci firem, institucí na podporu podnikání, akademické a výzkumné sféry regionální samosprávy a odborníků zabývajících se zaváděním prvků Průmyslu 4.0 do praxe. Své zastoupení měla i SPŠ Tábor v osobě ředitele školy, který vystoupil v panelové diskusu Lidé pro novou éru s prezentací Škola a Průmysl 4.0.

Konferenci moderovala Marcela Augustová a i díky ní strávili účastníci příjemný den, který je obohatil o řadu nových znalostí a příkladů dobré praxe. Zároveň nelze opomenout důležitý přínos celé akce, a to navázání kontaktů, výměny zkušeností mezi manažery jihočeských firem a vzdělávacích institucí. V odpolední části se zájemci zúčastnili prohlídky Technologického centra společnosti Kuboušek, kde jim byla představena testovací stanice s předvedením prvků Průmyslu 4.0 ve firemní praxi v oboru plastikářství.

(gam / podle www.kraj-jihocesky.cz)
(foto a video: CzechInno)

Čtvrtek, 18. říjen 2018
Kdo uteče - vyhraje! Naše děvčata utekla všem v krajském závodu v přespolním běhu a dnes běží republikové finále v Hr.Králové. Držíme palce!
Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky
Úterý, 09. říjen 2018
Závodů v přespolním běhu v Jindřichově Hradci se tradičně účastní naši atleti. Držíme palce!
Pondělí, 08. říjen 2018
Týdenní projektové setkání IP&IE, Erasmus+ začíná dnes ve Spišské Nové Vsi za účasti žáků a učitelů 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO)
Neděle, 07. říjen 2018
Už tradičně vyjíždí od naší školy mezinárodní bus ERASMUS+. Tentokrát veze nás, Němce a Slovince na projektové setkání na Slovensko.
Středa, 03. říjen 2018
Celý autobus strojařů vyráží na mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Někdo jede na exkurzi, jiní bojovat v CNC soutěži. Držíme palce!
Úterý, 02. říjen 2018
Na přípravném semináři dnes získají cenné rady, informace a dokumenty ti žáci, kteří odjedou na 14denní stáže do SNV a španělské Valencie
Pondělí, 01. říjen 2018
A máme říjen! Tento týden proběhnou 4 exkurze do JE Temelín: dnes 3Sb, zítra 4La, potom 4Lb a nakonec 2P.
Pondělí, 01. říjen 2018
Čtyři slovinští studenti nastupují na měsíční praxi do strojírenských firem v okolí v programu ERASMUS+ Podobné aktivity čekají i naše žáky.
Pátek, 28. září 2018
Svatý Václav má svátek a naše republika slaví s ním. Předehra narozenin, které budou přesně za měsíc.
Čtvrtek, 27. září 2018
Do táborského divadla se vydal celý 4.ročník: Vyhnání Gerty Schnirch je představení, z kterého je těžko u srdce. Ale stalo se tak...
Středa, 26. září 2018
Vyhráli jsme okres, chystáme se zdolat stejně úspěšně i krajské kolo středoškolského atletického poháru - chlapci i dívky! Držíme palce!