Od prvenství je dělilo půl bodu, v ČR jsou ale nejlepší

podzimní prázdniny 29. - 30. 10. 2018, pro všechny žáky školy
Den republiky - netradiční školní oslava 100. výročí samostatného státu

Od prvenství je dělilo půl bodu, v ČR jsou ale nejlepší

„Vyrovnanost řemeslníků oboru truhlář a zedník byla letos ohromující a pro porotce to bylo velmi těžké. Letošní finalisté budou patřit k absolutnímu výkvětu mezi řemeslníky. Přejeme jim hodně štěstí a děkujeme za skvělou prezentaci řemesla," zaznělo na 21. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel, kde naši zedníci vybojovali mezinárodní stříbro!

Žáci učebního oboru zedník  - Jakub Landa a Matěj Žucha se zúčastnili mezinárodní soutěže řemesel na výstavě For Arch PVA EXPO Praha 2017. V soutěži si ověřili jak teoretické znalosti tak praktickou dovednost a zručnost. Stavělo se z materiálu Cemix, Wiennerberger, Schiedel, Heluz  a Ytong. Žáci získali krásných 292,5 bodu a umístili se celkově na druhém místě (od místa prvního je dělilo jen ½ bodu). Z osmi dvojic z České republiky byli ale první.

Děkujeme našim reprezentantům a jejich vedoucímu panu Ladislavu Vlachovi za vzornou reprezentaci.

(kro)
(foto:  Jiří Straka, Jakub Landa)
(zdroj: www.suso.cz)

Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky
Úterý, 09. říjen 2018
Závodů v přespolním běhu v Jindřichově Hradci se tradičně účastní naši atleti. Držíme palce!
Pondělí, 08. říjen 2018
Týdenní projektové setkání IP&IE, Erasmus+ začíná dnes ve Spišské Nové Vsi za účasti žáků a učitelů 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO)
Neděle, 07. říjen 2018
Už tradičně vyjíždí od naší školy mezinárodní bus ERASMUS+. Tentokrát veze nás, Němce a Slovince na projektové setkání na Slovensko.
Středa, 03. říjen 2018
Celý autobus strojařů vyráží na mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Někdo jede na exkurzi, jiní bojovat v CNC soutěži. Držíme palce!
Úterý, 02. říjen 2018
Na přípravném semináři dnes získají cenné rady, informace a dokumenty ti žáci, kteří odjedou na 14denní stáže do SNV a španělské Valencie
Pondělí, 01. říjen 2018
A máme říjen! Tento týden proběhnou 4 exkurze do JE Temelín: dnes 3Sb, zítra 4La, potom 4Lb a nakonec 2P.
Pondělí, 01. říjen 2018
Čtyři slovinští studenti nastupují na měsíční praxi do strojírenských firem v okolí v programu ERASMUS+ Podobné aktivity čekají i naše žáky.
Pátek, 28. září 2018
Svatý Václav má svátek a naše republika slaví s ním. Předehra narozenin, které budou přesně za měsíc.
Čtvrtek, 27. září 2018
Do táborského divadla se vydal celý 4.ročník: Vyhnání Gerty Schnirch je představení, z kterého je těžko u srdce. Ale stalo se tak...
Středa, 26. září 2018
Vyhráli jsme okres, chystáme se zdolat stejně úspěšně i krajské kolo středoškolského atletického poháru - chlapci i dívky! Držíme palce!
Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost