Projektové setkání ERASMUS+ v polské Bielawě

Ve dnech 18. - 23. března se uskutečnilo mezinárodní projektové setkání ERASMUS+ IP & IE / Inovative Production & Integrative Education, v polské Bielawe, kterého se spolu s námi zúčastnili také studenti z Polska, Slovenska, Chorvatska, Slovinska a Německa.

Cílem tohoto setkání bylo seznámit studenty z různých zaměření a ročníků s prací s 3D tiskem a programem Inventor. Vše jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Kromě nově nabytých zkušeností, které dozajista upotřebíme v praxi, jsme navázali nová přátelství.

Celý projekt odstartoval v neděli 18. března odpoledne, kdy jsme se sešli se studenty ze Slovinska před naší školou, odkud nás čekala dlouhá cesta do Bielawy. V průběhu cesty jsme v Praze nabrali i zbytek účastníků ze Slovenska a Německa. Chorvatský tým jel samostatně. Po příjezdu do Bielawy jsme byli ubytováni v nedalekém penzionu Manhattan, ze kterého byl malebný výhled na nedaleké jezero. Po zbytek večera jsme se již na víc nezmohli a dopřáli jsme si dostatek spánku, abychom si mohli další dny užívat krás Polska.

Během oficiálního zahájení se předvedli talentovaní žáci z polského týmu, kteří nám předvedli taneční vystoupení. Následně se představily všechny školy pomocí krátkých prezentací, ve kterých nám sdělily základní informace o jejich zemi, kraji, městě a škole. Po zahájení jsme byli rozděleni do šesti skupin. Každá ze skupin pracovala samostatně na úkolu vytvořit vykrajovátka na perníčky ve tvaru všech zúčastněných zemí. Po obědě jsme se přesunuli do Art Inkubatoru, kde jsme se učili tanec Belgijka. Úterní den byl vyhrazen poznávání města, ve kterém jsme se nacházeli. Nejprve nás uvítal starosta, a pak jsme vyrazili prozkoumat Bielawu.

Další ráno jsme vyrazili do Wroclawi, hlavního města dolního Slezska. Nejdříve nás uchvátilo nádherné  Raclawické panoráma zachycující vítěznou bitvu z roku 1794. Poté nás vyzvedla průvodkyně, která vedla komentovanou prohlídku města, při které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Po obědě jsme se podívali na celé město z mrakodrapu Sky Tower. Následující den ve škole proběhly velikonoční dílny, kde se vyráběly velikonoční přání a tašky a odpoledne perníčky za pomocí vytisknutých vykrajovátek a nakonec jsme perníčky i zdobili. Poté jsme si užili volné odpoledne a večer jsme měli v místní pizzerii v Bielawe závěrečnou večeři.

Naše poslední společné chvíle jsme strávili v Art Inkubatoru, kde proběhlo naše loučení společně s rozdáváním výrobků, darů a shlédnutí krátkého videa, které vytvořil polský student. A byl zde konec, pouze loučení, nejprve s Chorvaty a Poláky, již v Bielawě, v Praze s Němci a Slováky a před naší školou se Slovinci.

Tento projekt nebyl jen o práci, ale o vzájemném poznávání a utužování přátelství mezi všemi zúčastněnými.

Velice se těšíme na další setkání ve slovenské Spišské Nové Vsi.

(studenti SPŠ)
(foto: Dana Kreisingerová)

Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost
Pondělí, 24. září 2018
Dvoudenní workshop Technika, energetika, stavby v rámci projektu IKAP Jč.kraje prožije 2Lb a 9.tř ZŠ Sepekov na Dlouhých Stráních a ve Zlíně
Pátek, 21. září 2018
Nezapomeňte nám posílat informace o úspěších v soutěžích a zážitky a fotky z exkurzí, rádi je uveřejníme.
Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!