SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

podzimní prázdniny 29. - 30. 10. 2018, pro všechny žáky školy
Den republiky - netradiční školní oslava 100. výročí samostatného státu

SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

Celkem 33 posádek se přihlásilo ke startu do šestého ročníku New Energies Rallye, určené automobilům na alternativní pohony, která se konala o právě uplynulém víkendu jako nedílná součást tradiční Rallye Český Krumlov 2017. Město Tábor v ní mělo významné zastoupení, protože společně s rakouským Freistadtem se stalo místem, odkud celá soutěž ve čtvrtek 18. května odstartovala hvězdicovou jízdou do centra dění v Českém Krumlově.

Od jejího založení v roce 2012 se na soutěži pořadatelsky spolupodílí táborská průmyslová škola, která v tomto roce nasadila i vlastní posádku. Ta si vůbec nevedla špatně. Lukáš Hataš a Jiří Dvořák s elektromobilem Tesla X se po třídenním souboji s časem na rychlostních testech po jihočeských silnicích umístili na vynikající šesté pozici. K tak dobrému výsledku jim pomohl především zlepšený výkon v sobotní části rallye, v níž poskočili pořadím o šest příček vzhůru. Navíc se v kategorii IIIa, určené čistokrevným elektromobilům, umístili na pódiové druhé pozici. Při premiérovém startu skvělý úspěch.

Účast SPŠ Tábor by se nedala realizovat bez pomoci Asociace pro elektromobilitu České republiky. Díky ní bylo možné nasadit špičkový elektromobil Tesla X, který nejen v Táboře, ale kdekoliv na trati vzbuzoval zaslouženou pozornost. Ve fotogalerii se jedná o mohutné červené SUV s křídlovými dveřmi u prostřední řady sedaček. Dva elektromotory poskytují tomuto vozu neuvěřitelných 515 kW (700 k), nejvyšší rychlost 250 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 3,5 s.

A ještě jedna skvělá zpráva na adresu SPŠ Tábor, která obstála také v roli pořadatele. Odměnou za pětileté úsilí v propagaci alternativních pohonů byla přítomnost dvou mistrů světa, kteří si za start zvolili Tábor a logicky nescházeli ani při registraci a technické přejímce automobilů v areálu školy. V hodnocení technického komisaře Mezinárodní automobilové federace FIA, Belgičana Thierryho Deflandrea, jasně zazněl obdiv nad bezchybnou prací školního týmu organizátorů a nad mobilním dobíjecím zařízením pro elektromobily, vyvinutým našimi odborníky a nasazeným poprvé v roce 2016, kdy se rovněž za pořadatelské spoluúčasti SPŠ Tábor New Energies Rallye stala součástí světového šampionátu FIA.

(gam)
(foto: Libor Borč, Marcel Gause)
(video: ČK motorsport)

Středa, 17. říjen 2018
Největší místní náborová akce: prezentace středních škol v hotelu Palcát. Zájemci o studium u nás, zajděte si pro informace!
Úterý, 16. říjen 2018
Exkurze na Čapkovu Strž a do Památníku Vojna u Příbrami se dnes zúčastní 3La, b, pozítří 3P a 3Sb.
Pondělí, 15. říjen 2018
Něco o čerpadlech se dozvědí žáci 4Sa přímo od odborníků z firmy Wilo.
Neděle, 14. říjen 2018
Další studenti jedou do Spišské Nové Vsi, tentokrát 3 strojaři, kteří se zúčastní 14-denní mezinárodní výuky modulu CNC v angličtině
Pátek, 12. říjen 2018
Do výuky praxe ve 3Sa dnes přijdou odborníci z firmy REMS
Pátek, 12. říjen 2018
První ročníky se dnes učí ve škole jen 2 hodiny, poté je čeká divadelní představení v táborském Divadlo Oskara Nedbala
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Kdo z Třeboňska má chuť jít studovat střední školu do Tábora, najde dnes informace o naší škole na Burze SŠ v Třeboni
Čtvrtek, 11. říjen 2018
Naši fotbalisté bojují na přeboru středních škol v Jindřichově Hradci
Středa, 10. říjen 2018
Pozor - ve škole je klokan! Tedy - Přírodovědný klokan, mezinárodní soutěž pro zvídavé žáky
Úterý, 09. říjen 2018
Závodů v přespolním běhu v Jindřichově Hradci se tradičně účastní naši atleti. Držíme palce!
Pondělí, 08. říjen 2018
Týdenní projektové setkání IP&IE, Erasmus+ začíná dnes ve Spišské Nové Vsi za účasti žáků a učitelů 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO)
Neděle, 07. říjen 2018
Už tradičně vyjíždí od naší školy mezinárodní bus ERASMUS+. Tentokrát veze nás, Němce a Slovince na projektové setkání na Slovensko.
Středa, 03. říjen 2018
Celý autobus strojařů vyráží na mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Někdo jede na exkurzi, jiní bojovat v CNC soutěži. Držíme palce!
Úterý, 02. říjen 2018
Na přípravném semináři dnes získají cenné rady, informace a dokumenty ti žáci, kteří odjedou na 14denní stáže do SNV a španělské Valencie
Pondělí, 01. říjen 2018
A máme říjen! Tento týden proběhnou 4 exkurze do JE Temelín: dnes 3Sb, zítra 4La, potom 4Lb a nakonec 2P.
Pondělí, 01. říjen 2018
Čtyři slovinští studenti nastupují na měsíční praxi do strojírenských firem v okolí v programu ERASMUS+ Podobné aktivity čekají i naše žáky.
Pátek, 28. září 2018
Svatý Václav má svátek a naše republika slaví s ním. Předehra narozenin, které budou přesně za měsíc.
Čtvrtek, 27. září 2018
Do táborského divadla se vydal celý 4.ročník: Vyhnání Gerty Schnirch je představení, z kterého je těžko u srdce. Ale stalo se tak...
Středa, 26. září 2018
Vyhráli jsme okres, chystáme se zdolat stejně úspěšně i krajské kolo středoškolského atletického poháru - chlapci i dívky! Držíme palce!
Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost