AutoMoto

Volvo s autopilotem

21.2.2015
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Číst si nebo telefonovat za jízdy? Podle automobilky Volvo hudba velmi blízké budoucnosti. Již v roce 2017 chce dodat na trh první stokusovou sérii vozů s autonomním řízením, v němž se povezete, aniž budete muset řídit.

Geneze zrodu Renaultu Sport RS 01

21.1.2015
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Po zhlédnutí úvodní sekvence videa můžete nabýt dojmu, že více než sem patří tato zpráva do kategorie grafika a design. Filmový záznam geneze zrodu Renaultu Sport RS 01 je však úplný a zachycuje také výrobu prototypu, jeho představení veřejnosti a nakonec první zkušební jízdy na okruhu.

Škoda Fabia nejbezpečnější mezi malými vozy

17.1.2015
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Bezpečnost automobilů se posuzuje podle crashtestu organizace Euro NCAP. Z novinek modelového ročníku 2015 byla mezi malými vozy nejlépe hodnocena třetí generace Škody Fabia, která získala jako jediná plný počet pěti hvězdiček.

Toyota Mirai, první sériové auto na vodík

6.1.2015
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Cena vodíkového auta Toyota Mirai je stanovena v přepočtu asi na 1,3 miliónu korun. V Japonsku půjde auto na trh v dubnu 2015, do USA a Evropy pak přijde během podzimu.

Jaguar vyvinul auto s průhlednými sloupky

14.12.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Britská automobilka Jaguar Land Rover představila systém 360 Virtual Urban Windsreen, který využívá průhledných střešních sloupků. Řidič tak uvidí okolí vozidla v celém rozsahu 360 stupňů.

Béla Barényi, guru automobilové bezpečnosti

24.2.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Moderní auta jsou bezpečná. Nebývalo tomu tak vždy a jednou z hlavních osob, která se zapsala do dějin v této oblasti, byl Béla Barényi.

Concept Toyota FT-1 se představuje

13.1.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Concept je dílem amerického návrhářského studia Toyoty z Kalifornie. Japonská značka o předobrazu budoucího nástupce Supry mnoho neprozradila. Do sériové výroby by se ale měla FT-1 dostat v roce 2017.

Porsche 918 Spyder, hybridní supersport

2.10.2013
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Spalovací motor stuttgartského plug-in hybridu dává 447 kW, výkon elektromotorů činí 210 kW. Výsledkem je kombinovaný výkon 652 kW a točivý moment 1280 Nm. Řidič může vybírat z pěti různých jízdních režimů nabízejících různé kombinace spolupráce elektromotorů a zážehového osmiválce.

Jak se vyrábí karbonová Alfa Romeo 4C

11.6.2013
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Video Alfy Romeo nás nechává nahlédnout do zákulisí výroby lehkého sporťáku 4C. Tohle určitě stojí za zhlédnutí.
Stránkování: 1 |

Úterý, 25. září 2018
Přírodní stavitelství je název a zároveň náplň dnešní konference a následujících workshopů pro žáky naší školy a odbornou veřejnost
Pondělí, 24. září 2018
Dvoudenní workshop Technika, energetika, stavby v rámci projektu IKAP Jč.kraje prožije 2Lb a 9.tř ZŠ Sepekov na Dlouhých Stráních a ve Zlíně
Pátek, 21. září 2018
Nezapomeňte nám posílat informace o úspěších v soutěžích a zážitky a fotky z exkurzí, rádi je uveřejníme.
Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!