Provozní technika - dálkové studium pro vyučené

dvoudenní workshop Technika, Energetika, Stavby pro 2Lb a ZŠ Sepekov / Dlouhé Stráně, Zlín, 24.-25.9.2018
Přírodní stavitelství - celodenní konference a workshopy pro žáky školy i odbornou veřejnost

Provozní technika - dálkové studium pro vyučené

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2017

Kód a název oboru: 23-43-L/51 Provozní technika
Forma studia: dálkové
Délka a ukončení studia: 3 roky, maturitní zkouška
Určeno pro: vyučené ve strojírenských oborech
Počet přijímaných žáků: 30

SPŠ Tábor jako jediná střední škola v Jihočeském kraji umožňuje získat maturitní vysvědčení vyučeným ve strojírenských nebo příbuzných oborech formou dálkového studia. Každoročně se ke studiu hlásí okolo 30 zájemců, kteří si uvědomují potřebu vyššího stupně technického vzdělání. Důvody přitom mohou být různé: požadavek zaměstnavatele, touha změnit zaměstnání, kariérový růst nebo osobní potřeba znát více než ostatní.

Popis oboru:
Studijní obor Provozní technika prohlubuje a rozšiřuje znalosti, které žáci získali ve tříletém učebním oboru. Studium je zaměřeno zejména na technickou a technickoekonomickou stránku provozu v průmyslových podnicích, službách a sféře soukromého podnikání, s ohledem na dobré pracovní uplatnění v regionu.

Organizace studia:
Výuka se koná vždy v pondělí od 14.10 hodin do 19.05 hodin, tzn. žák absolvuje každý týden 6 konzultačních hodin. Po 16 až 17 týdnech následuje zkouškové období v délce 3 až 4 týdnů, v jehož průběhu žák musí vykonat zkoušky ze všech předmětů za příslušné pololetí.

Čtvrtek, 20. září 2018
Den plný aktivit: exkurze na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy, středoškolský atletický pohár, soutěž zedníků
Úterý, 18. září 2018
Naši zedníci ze 3.ročníku se vydali na soutěž odborné dovednosti do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 17. září 2018
Studentům ze Škofja Loky přejeme šťastnou cestu domů, zpestřenou ještě dnešní návštěvou Českého Krumlova
Pátek, 14. září 2018
Tento víkend nás čekají Táborská setkání: Krásné zážitky přejeme nejen našim žákům a zaměstnancům, ale i slovinským hostům!
Čtvrtek, 13. září 2018
Očekáváme příjezd studentů z partnerské školy ve slovinské Škofja Loce. Společně prožijeme Táborská setkání.
Středa, 12. září 2018
Po lyceistech a stavařích dnes STARTují i strojaři. Krásný pobyt na "Knížečáku" a vraťte se jako dobrá parta!
Středa, 12. září 2018
Sotva se začali učit, už jedou třeťáci - strojaři na exkurzi do strojírenské firmy v Českých Velenicích. Ale i to je součástí odborné výuky.
Úterý, 11. září 2018
11.září je u nás každoročně ve znamení profilových maturitních zkoušek. Všem dobře připraveným přejeme i kapku nezbytného štěstíčka!
Úterý, 11. září 2018
Vzhledem k maturitním zkouškám začíná dnes všechna teoretická výuka až od 3.vyučovací hodiny. Praxe probíhají podle běžného rozvrhu
Pondělí, 10. září 2018
Maturantům právě dorazily výsledky DT, výsledky PP budou zpřístupněny postupně. A zítra se těšíme na dobré výkony u profilových zkoušek!
Pondělí, 10. září 2018
Máte taky tykadla? Nebo zubní kartáček, náramek či placku? Jejich prodejem pomáhají i naši dobrovolníci ve sbírce Světluška
Pátek, 07. září 2018
Tak první týden nového školního roku je za námi - to to uteklo! Už jich zbývá jen asi 40, z toho nějaké prázdniny... To dáme.
Čtvrtek, 06. září 2018
Zatímco lyceisté svůj START-program dnes večer zakončí, stavaři z 1P se na něj právě vydali plni očekávání a zvědavosti.
Středa, 05. září 2018
2 dny plné zážitků a tradičních i netradičních her čekají nové lyceisty. Z náhodně složené skupiny vytvoří na 4 roky tým 1La a tým 1Lb.
Úterý, 04. září 2018
Výše, rychleji, silněji! Na školním atletickém hřišti probíhají sportovní testy žáků 1. ročníků. Získáme posily našich reprezentačních týmů?
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim žákům, pedagogům a ostatním zaměstnancům přejeme úspěšný, příjemně společně prožitý školní rok 2018 - 2019!
Pondělí, 03. září 2018
Všem našim maturantům, kteří nezářili v jarním zkušebním období, přejeme, ať zazáří v září! Hodně štěstí!
Pondělí, 27. srpen 2018
Vítáme všechny pedagogy včetně nových kolegů a kolegyň v zahajovacím týdnu :-)
Pondělí, 27. srpen 2018
Všem žákům, kteří se poctivě připravili na opravné či náhradní zkoušky, přejeme jejich úspěšné zvládnutí.
Pátek, 24. srpen 2018
Nezapomněli jste odevzdat protokoly k opravným či náhradním zkouškám? Nebo opravenou či dopracovanou maturitní práci? Dnes do 14 hodin!