Den otevřených dveří a přijímačky nanečisto

V sobotu 19. ledna proběhl na naší škole druhý den otevřených dveří.

Zatímco při listopadovém DOD byly opravdu otevřené dveře všech laboratoří, dílen a odborných učeben, tentokrát naopak zůstaly dobře zavřené dveře tříd ve druhém a třetím patře východního křídla budovy A. Za nimi totiž probíhaly přijímací zkoušky nanečisto.

A tak se budovou procházeli hlavně rodiče zájemců o studium. Prohlédli si vybavení školy, dozvěděli se, na které profese či směry dalšího vzdělávání naše nabízené studijní a učební obory žáky připravují, co vše tato škola žákům během studia umožňuje i jaké nároky na ně klade. A samozřejmě jak postupovat během přijímacího řízení, aby na jeho konci bylo vytoužené rozhodnutí ředitele školy: „byl/a přijat/a ke studiu“.

Kluci a holky se zatím 70 minut čistého času snažili rozlousknout matematický test, pak si o přestávce krátce vydechli a čekalo na ně ještě 60 minut nad testem z českého jazyka. Vše podle pravidel, která budeme dodržovat i během ostré verze přijímacích zkoušek v dubnu, jenom teď seděli v lavicích po dvou, potom bude každý sám.

Na prohlídku školy se někteří zájemci vydali po skončení testů, ale většina u nás byla už v listopadu a tentokrát přišla opravdu jen v rámci tréninku na přijímačky.

Testy si mezi sebe rozdělili naši matematici a češtináři a opravili je podle centrálně stanovených pravidel hodnocení.

Jak jsme slíbili, zveřejňujeme pod registračními čísly celkové pořadí podle dosažených bodů, z tabulky je také vidět, kolik bodů získal žák v matematice a kolik v češtině. Při opravdových přijímačkách se k tomu ještě přidají body za prospěch na ZŠ, případně za úspěch při řešení olympiád. Přesné informace najdete na www-stránkách školy: uchazeči/podmínky pro přijetí.

8. února bude odtajněno zadání této cvičné verze přijímacích zkoušek. Po tomto datu si můžete přijít do sekretariátu školy své práce vyzvednout a zjistit, kde jste dělali při řešení chyby. Zároveň také na našich www-stránkách uveřejníme vzorové řešení včetně postupů či odůvodnění, tedy nejen správné výsledky.

Tento bonus vám naše škola dává proto, abyste mohli na přijímací zkoušky dobře natrénovat, milí deváťáci a deváťačky. Získané znalosti se vám z hlavy nevykouří a v září budeme rádi, že jste ke studiu u nás kvalitně připraveni. Tak hodně štěstí!

Přehled výsledků přijímacích zkoušek nanečisto ze dne 19. 1. 2019 naleznete ZDE.