Druhý kurz v Chorvatsku

Po týdnu stráveném na rozpáleném slunci, u moře, s partou plnou skvělých lidí, se nám bude těžko vracet do lavic. Přesto můžeme alespoň zavzpomínat na spoustu zážitků, které nám sportovní kurz v Chorvatsku dal.

Ve večerních hodinách v pátek 10. září jsme v seskupení tříd 4Lb a 4Sa vyrazili do chorvatského kempu Baško Polje. Rozdělení do osmi týmů jsme soupeřili v několika sportech. I přes to, že vítězem mohl být pouze jeden tým, užili jsme si to všichni. Po dnech plných sportů a turnajů, jsme si odpočinuli na celodenním výletu lodí na ostrovy Hvar a Brač. Dokonce jsme v azurově modrém moři zahlédli i delfíny. Také jsme absolvovali dobrodružný sjezd na raftech po řece Cetině, kde nás doprovázeli zkušení a hlavně vtipní průvodci. Dále jsme podnikli večerní výlet lodí na Makarskou, která nás všechny vtáhla svou okouzlující atmosférou. Další den se na Makarskou podívali někteří z nás i na kole, jiní šli procházkou po pobřeží do nedaleké vesnice jménem Promajna. Pomalu jsme se loučili s Chorvatskem a každý jsme tento čas využili jinak. Někteří si užívali posledních radovánek v moři, jiní šli koupit suvenýry svým blízkým.

Tento kurz jsme si moc užili a jsme rádi, že po roce distanční výuky jsme se mohli zase stmelit a strávit spolu skvělý čas na tak krásném místě.

Chtěli bychom poděkovat panu doktorovi Krajčimu, který se o nás skvěle postaral, panu učitelovi Chotovinskému, paní Chotovinské a panu učitelovi Krejčimu. Velké poděkování patří panu učitelovi Gärtnerovi a paní učitelce Čížkové, bez kterých by tento kurz nevznikl.

Děkujeme za nezapomenutelné zážitky.

Kotrbová Magdalena 4Lb