Florbalové superfinále

Ve středu 4. prosince 2019 se žáci táborské průmyslovky zúčastnili okresního přeboru ve florbalu. K velkému zájmu o florbal z řad žáků jsme postavili dvě družstva, jedno ze starších studentů a jedno družstvo úplných nováčků z prvních ročníků.

Družstva všech škol byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrál systém každý s každým, a družstva na prvních dvou místech ve skupinách postupovala do skupiny o konečné 1. – 4. místo. Naše družstva nepoznala v základních skupinách hořkost porážky. Družstvo starších na začátek remizovalo se Zemědělskou školou a pak si poradilo s COP Sezimovo Ústí a Zdravotní školou. Družstvo mladších porazilo SŠ Spojů a Informatiky, Táborské soukromé gymnázium a remizovalo se SŠ služeb a řemesel. Tím pádem obě družstva postoupila do bojů o medaile spolu se SŠ služeb a řemesel a COP Sezimovo Ústí. Vzájemný výsledek ze zápasů v základních skupinách se započítával. Došlo tedy i na vzájemný zápas obou družstev SPŠ, ve kterém se starším podařilo zvítězit a posunout se do boje o konečné vítězství a mladší tak poslali do boje o bronzové medaile.

Oběma družstvům stačila v souboji o konečné umístění i remíza. Mladší dlouho drželi bezbrankový výsledek, avšak 30 vteřin před koncem hrací doby obdrželi branku, která znamenala konečné 4. místo v turnaji. Starší nastoupili v posledním utkání dne proti SŠ služeb a řemesel, podařilo se jim uhrát remízu a tak se stali vítězi středečního dne. Vítěz středečního dne poté nastoupil druhý den v superfinále s vítězem čtvrtečního dne, kterým se stala Obchodní akademie. Naši nezačali dobře a hned v první minutě prohrávali 0:1, poté se hra vyrovnala, ale bohužel jsme opět inkasovali a stav byl 0:2. Naši hráči to však nevzdali a podařilo se jim díky brankám Dumbrovského a Štětiny srovnat na 2:2. Když už obě družstva začala přemýšlet o prodloužení, přišla vítězná branka Obchodní akademie a rozhodla o konečném vítězi okresního přeboru. Soupeři gratulujeme a přejeme úspěch na krajském finále.

Sestava družstva mladších: Adamec Tadeáš, Bambula Lukáš, Holub Jakub, Honza Jiří, Kohout Jan, Kotrba Jakub, Kupka Ondřej, Lapáček Tomáš, Macháček Jakub, Novák Jan, Tuček Vojtěch

Sestava družstva starších: Bednář Jakub, Dumbrovský Dominik, Hladík Ondřej, Chocholoušek Pavel, Pauš Dominik, Přívozník Michal, Strnad Ondřej, Studenovský Vojtěch, Štětina Filip, Volf Jan, Voborský Viktor

(gar)
foto: žáci SPŠ Tábor