Mezinárodní konference Enersol pošestnácté

Letošní Enersol má za sebou úspěšné finále. Po krajských kolech a národním kole se tentokrát setkali nejlepší autoři projektů na téma obnovitelných zdrojů energie, úspor energií, snižování emisí v dopravě a efektivní hospodaření s vodou ve slovenské Senici. Tam měli čeští reprezentanti možnost porovnat kvalitu své práce se studenty z Rakouska, Slovinska, Německa a domácího Slovenska.

SPŠ Tábor stejně jako v předchozích ročnících měla na konferenci zásadní zastoupení. Jako regionální centrum celého projektu pro náš kraj zajišťovala účast jihočeské delegace a na základě předchozí dohody se slovenskými pořadateli dovezla do Senice ukázku svých studentských elektrovozítek.

Přestože na rozdíl od předchozích kol není mezinárodní konference soutěžní, odvezli si Jihočeši významné ocenění. Práce Martina Požára ze SOU Dačice, s níž se stal při březnovém národním kole v Pardubicích vítězem kategorie Enersol a inovace a kterou její autor na Slovensku precizně odprezentoval v angličtině, byla rakouským předsedou hodnotící komise zařazena mezi pět nejzdařilejších projektů mezi 34 přihlášenými pracemi.

(gau)
Foto a video: Marcel Gause