Obhajoba zlata se atletům vydařila

Počasí bývá k atletům v říjnu nepřívětivé a potvrdil to druhý říjnový den, kdy se konalo Krajské finále Středoškolského atletického poháru družstev na táborském stadionu Míru.

Průmyslovka obhajovala skvělé pozice z loňského roku, a to byl, jak se nakonec ukázalo, těžký úkol. Atletům SPŠ Tábor se přecejen podařilo prvenství obhájit před Gymnáziem Milevsko a třetím Gymnáziem Jindřichův Hradec. Děvčata druhou pozici neobhájila a skončila pátá. Vítězství vybojovaly studentky z táborského gymnázia PdC.

V jednotlivcích se opět zaskvěl vítězstvím v kouli Marek Marvan (15,41). Dobře mu sekundoval v pořadí druhý Vít Kotrba (13,31). Na šedesátce skončil rovněž druhý Pavel Švec (7,55) a druhou příčku obsadil i Daniel Mazur v běhu na 400 metrů (53,30). Výborně si vedli i mladí výškaři Ondřej Vojta a Martin Pekárek, kteří oba shodně zdolali výšku 182 cm.

Z děvčat se nejlépe dařilo Aničce Kotounové  v kouli, kde nedala svým soupeřkám šanci a zvítězila výkonem 12,47 m. Druhé příčky obsadily Lenka Zykánová v dálce (491) a Denisa Dvořáková v běhu na 800 metrů (2 : 43,45).

Chlapci si vítězstvím v kraji vybojovali účast v republikovém finále, které proběhne v mikulášském termínu v ostravské hale.

(cho)
foto:žáci SPŠ Tábor