Škola mistrů na průmyslovce

Dne 22. února 2018 hostila naše škola odborníky od firmy Cemix – výrobce maltových směsí, fasád a dekorativních omítek. Cemix patří na českém trhu mezi špičku a se svými výrobky dosahuje vysokých kvalit.

Tématem prezentace firmy byly strojní omítky na bázi sádro-vápenného složení. Seminář se skládal z teoretické a praktické části, ve které se účastníci seznámili s podrobnými aplikacemi systémů.

Odborného semináře se zúčastnili studenti druhého a třetího ročníku Pozemního stavitelství a společně s učni druhého ročníku oboru Zedník měli možnost na vlastní oči vidět, jak se provádí strojní omítání.

Pracovníci firmy Cemix předvedli ukázky finálních úprav sádrových omítek na způsob „gletování“ a úprav hladítkem i houbou. Nedílnou součástí semináře byly i dekorativní omítky různých zrnitostí a barev.

Studenty a odborníky z realizačních firem určitě zaujaly novinky v podobě dekorativních omítek ve stylu dřeva, nebo tzv. dlouhovousá omítka.

Tato zdařilá akce bude mít určitě další pokračování formou video-prezentace všech produktů firmy Cemix.

(str)
foto: Jiří Straka