Slavíme vítězství 5:4

Již čtvrtým rokem se v den vydávání pololetního vysvědčení celá škola přesunula na zimní stadion, kde se uskutečnilo další tradiční přátelské exhibiční hokejové střetnutí naší školy proti ZŠ Zborovská.

Hrály proti sobě družstva hokejistů ze ZŠ Zborovská (výběr z 8. a 9.ročníků) a  SPŠ Tábor ( hokejisté z 1.a 2. ročníků v čele s kapitánkou Aničkou Kotounovou). Všichni hráči byli na začátku utkání jednotlivě představeni a bouřlivě přivítáni svými fanoušky. V týmech jednotlivých škol se opět objevili učitelé: za průmku pan učitel Pavel Škrábek a za základku pan učitel Petr Herma.

Hned od začátku byl náš tým jasně silnější, během chvíle jsme vedli jsme 4:0. Ale na konci druhé třetiny a na začátku třetí třetiny nastal zvrat. Naši borci zvolnili tempo a hokejisti ze základky toho okamžitě využili a srovnali na 4:4. A hned bylo o co hrát. Občas docházelo i k pěstním soubojům a bitkám. Někdo si odnesl i nějaký ten šrám. Bojovalo se až do konce utkání, kdy v závěru za naše skóroval Jakub Bednář na konečných 5:4. (další góly dávali: Knobloch, Přívozník, Pauš , Bednář).

Pro zpestření programu před začátkem utkání a o první přestávce vystoupily čtyři krasobruslařky ze základní školy. V druhé pauze soupeřili ředitelé obou škol ve střelbě na bránu. Letos náš pan ředitel Gause neskóroval a pan ředitel Vašíček mu vrátil prohru z minulého roku.

Všechny aktéry po celou dobu neúnavně podporovali fanoušci z obou škol, kterých bylo téměř 1200. Transparenty s nápisem „Kdo chce být v poho na VŠ, jde na SPŠ a “ Škrábek je zvíře“,  bušení bubnů a hlasité skandování dokreslilo celou atmosféru této akce.

Utkání si tedy snad užili jak hráči, tak i fanoušci a učitelé z obou škol. V tradici budeme pokračovat. A třeba příští rok přivítáme u nás na průmce některé členy družstva ze základky, kteří zaplní místa po hokejistech, kteří se již příští rok nebudou moci zúčastnit.

V týdeníku Táborsko vyšel o hokejovém utkání tento článek thttps://www.jcted.cz/pololetni-hokejovy-stret-zs-zborovska-tabor-versus-sps-tabor-napsal-ctvrtou-kapitolu/

Sestřih videí z akce naleznete ZDE.

(ciz)
foto,video: L.Vacek, M.Cizk, M.Gause, T.Danko